Wymagania OSHA dotyczące używania przenośnych drabin

Drabiny przenośne

Drabiny przenośne pomagają w dostępie do miejsca pracy lub zapewniają wsparcie podczas pracy. Drabiny przenośne ułatwiają dotarcie do miejsca pracy, ale mogą zwiększyć ryzyko upadku, jeśli nie są używane prawidłowo. Drabiny przenośne są uniwersalne, ekonomiczne i łatwe w użyciu. Jednak pracownicy czasami używają ich bez myślenia o bezpieczeństwie.

Upadki z przenośnych drabin są jedną z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych i obrażeń w miejscu pracy. Oto kilka wymogów OSHA dotyczących korzystania z drabin przenośnych:

  • Minimalna wolna odległość między poręczami bocznymi dla wszystkich przenośnych drabin musi wynosić 11,5 cala (29 cm).
  • Szczeble i stopnie przenośnych drabin metalowych muszą być ryflowane, radełkowane, wgłębione, pokryte materiałem antypoślizgowym lub poddane obróbce w celu zminimalizowania poślizgu.
  • Przenośne drabiny nie-samonośne i samonośne muszą wytrzymać co najmniej czterokrotność maksymalnego przewidzianego obciążenia; bardzo ciężkie drabiny metalowe lub plastikowe typu 1A muszą wytrzymać 3,3-krotność maksymalnego przewidzianego obciążenia.
  • Boczne poręcze muszą wystawać co najmniej 3 stopy (.9 m) ponad górną powierzchnię podestu. Jeśli nie jest to możliwe, drabina musi być zabezpieczona i musi być zapewnione urządzenie do chwytania, takie jak szyna do chwytania.
  • Przedłużenie drabiny nie może ugiąć się pod obciążeniem, które spowodowałoby zsunięcie się drabiny z podpór.