Zakazać środków do mycia rąk - to sprawia, że chorujemy

Zakazać środka do mycia rąk - to sprawia, że chorujemy

Z sezonem grypowym na nas na dole - nadszedł czas, aby ponownie opublikować ten artykuł sprzed kilku lat - nie ma mowy, żebym mógł teraz podnieść mojego psa na ławę w kuchni!

Każde miejsce pracy, w którym teraz jestem, ma wszędzie ten głupi środek do dezynfekcji rąk! Na biurkach wszystkich, w pokoju dla pracowników, na recepcji.......... Ten produkt został wprowadzony, aby można było zaprzestać używania toksycznego MONOKSYDROGENU DIHYDROGENU (zachęcamy do przeczytania o tej substancji i pilnego ostrzeżenia o niebezpieczeństwie TUTAJ). Zauważyłam, że większość osób, które używają go bez przerwy, to właśnie te, które kichają, kaszlą i plują? Nadużywanie tych produktów w oczywisty sposób stworzyło społeczeństwo pozbawione naturalnej odporności. Teraz możesz dostać dozownik z czujnikiem, więc nie musisz go dotykać! WTF Czas się zahartować!

To jest zdjęcie tego, co zjadłam na śniadanie dziś rano - duża miska świeżego, czystego kompostu i brudu z mojego własnego ogrodu, dużo sosu pomidorowego i vegemite (zrezygnowałam z prób trzymania psa z dala od kuchennej ławy, a on po prostu to uwielbia). Jeśli czuję się trochę nieswojo, to zazwyczaj wypijam filiżankę świeżego, ciepłego betonu. Od lat nie miałem grypy ani nawet zwolnienia lekarskiego!

Przypomina mi to czasy, kiedy pracowałem, bardzo krótko, dla departamentu rządowego. Zanim mogłem wziąć do ręki długopis, musiałem wziąć udział w dwudniowym seminarium wprowadzającym dotyczącym bezpieczeństwa - to mnie przeraziło! Dopiero co wróciłem z pracy w kamieniołomach i nie miałem pojęcia, że biura mogą być tak śmiertelnie niebezpiecznym miejscem pracy - przez resztę tygodnia byłem bardzo chory i wkrótce potem musiałem wyjść, ponieważ myślałem, że jeśli nadal będę tam pracował, to na pewno umrę bardzo bolesną śmiercią - i to nie z nudów! I tak, na każdym biurku był środek do dezynfekcji rąk, niektórzy nosili maski na twarz, a niektórzy nawet nauszniki - to było 3 piętra nad maszynownią! Jak budynek może mieć syndrom????

Więc czy musimy się zahartować? Czy stajemy się zbyt czyści? Czy paranoja na punkcie wszystkich chorób unoszących się w biurze i rozmnażających się na naszych biurkach jest w rzeczywistości tym, co sprawia, że chorujemy, a nie samymi insektami? Zawsze zastanawiałam się, dlaczego dzieci w dzisiejszych czasach mają tak wiele alergii. Teraz wydaje się, że wszyscy fajni rodzice mają dzieci z alergiami, a ja jestem złym rodzicem, bo moje dzieci są całkowicie zdrowe i nie mogą nawet mieć masła orzechowego na swoim szkolnym lunchu ???????????????

Przywróćcie tlenek diwodoru!

PS: Czy ktoś pamięta zasadę 10 sekund? Wszystkie dzieci powinny ją znać!

Na poważnej notatce, większość środków do dezynfekcji rąk zawiera dużą część etanolu i Triclosanu. Czy chcesz, aby Twoje dzieci się nim zaraziły?

Triclosan jest chlorofenolem, substancją chemiczną, która jest podejrzewana o wywoływanie raka u ludzi!

Środki odkażające na bazie alkoholu działają poprzez usuwanie pozostałości z rąk, które zawierają naturalne oleje ciała. To powoduje, że skóra wysycha i pęka - tworząc otwór, który stanowi potencjalną bezpośrednią drogę dla robaków i chorób do ludzkiego krwiobiegu.

AKTUALIZACJA 20 sierpnia 2012:

Twoje mydło antybakteryjne może Ci szkodzić

http://www.gizmodo.com.au/2012/08/your-antibacterial-soap-could-be-harming-you/

Za każdym razem, gdy myjesz ręce używając mydła antybakteryjnego, prawdopodobnie czujesz się dobrze, ponieważ nie rozprzestrzeniasz robaków. Ale sprawdź butelkę i prawdopodobnie odkryjesz, że mydło zawiera triclosan - substancję chemiczną, która właśnie okazała się upośledzać funkcje mięśni u ludzi.

Badania opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences sugerują, że triklosan utrudnia skurcze ludzkich mięśni na poziomie komórkowym, a także hamuje funkcje mięśni u ryb i myszy. Badacz Isaac Pessah powiedział Smithsonian:

"Triclosan znajduje się praktycznie w domu każdego z nas i jest wszechobecny w środowisku. Te ustalenia dostarczają mocnych dowodów na to, że ta substancja chemiczna jest niepokojąca zarówno dla zdrowia ludzi, jak i środowiska."

W badaniu sprawdzono, jak triklosan wpłynął na ludzkie komórki serca i mięśni szkieletowych w laboratorium. Stwierdzono, że zaburza on komunikację między białkami, które pozwalają mięśniom funkcjonować, co z kolei powoduje niewydolność obu typów komórek. Eksperymenty te poparli badaniami na rybach i myszach. Myszy wykazały zmniejszenie funkcji mięśnia sercowego aż o 25 procent, a także zmniejszenie siły uścisku o 18 procent. Ryby stały się mniej efektywnymi pływakami po ekspozycji na triklosan.

Co więc należy zrobić? Nie da się ukryć, że substancja chemiczna ma negatywny wpływ na funkcjonowanie mięśni, a badacze są szczerze zaniepokojeni zagrożeniami dla zdrowia, jakie ze sobą niesie. Nipavan Chiamvimonvat, inny z badaczy, wyjaśnił dla Smithsonian:

"Wpływ triklosanu na funkcje serca był naprawdę dramatyczny. Chociaż triclosan nie jest regulowany jako lek, związek ten działa jak silny depresant serca w naszych modelach."

Tymczasem FDA oświadczyła, że nie ma dowodów sugerujących, że używanie mydeł antybac z triclosanem oferuje jakiekolwiek korzyści zdrowotne nad zwykłym myciem konwencjonalnym mydłem i wodą. Tak więc, przynajmniej na razie, może opłaca się porzucić swój wymyślny płyn do mycia rąk.

Powiązane artykuły w sieci

 • Ponowne rozważania na temat mydła antybakteryjnego
 • Czynnik fałszywości i co z nim zrobić
 • Jakość powietrza: Nie pozwól, aby Twoi pracownicy byli narażeni na ryzyko
 • Coraz więcej głupich ludzi umiera
 • Prawda o triklosanie
 • 5 powodów, aby przestać używać mydła antybakteryjnego

Prosimy o udostępnianie naszych postów

 • Kliknij, aby wydrukować (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby wysłać to do przyjaciela (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na LinkedIn (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Reddit (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie)

Related