Sprawdź swoją wiedzę z zakresu rozpoznawania bezpieczeństwa | Test MCQs

Ponieważ "dostajesz to, co dajesz", czego możesz oczekiwać od swoich pracowników, jeśli Twoje uznanie jest nieszczere?

Poprawa Nieszczerość Docenianie Kreatywność Prawidłowo! Nieprawda!

Które z poniższych stwierdzeń jest PRAWDĄ w odniesieniu do skutecznego uznawania bezpieczeństwa?

Nigdy nie wyróżniaj pojedynczych osób podczas wyróżniania grup. Obowiązuje stare porzekadło: "im wcześniej, tym lepiej". Uznawaj tylko przy zaplanowanych okazjach. Nie bądź zbyt szczegółowy ani słowny w swoich podziękowaniach. Prawidłowo! Nieprawda!

Jeśli powiedziano ci, że zostaniesz nagrodzony, jeśli będziesz pracował bezpiecznie, jaka to forma uznania?

Pozytywne wzmocnienie Pozytywne karanie Wzmocnienie negatywne Kara negatywna Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Zgodnie z zasadą "efektu motyla", co się stanie, gdy przełożony wyróżni pracownika za bezpieczne zachowanie?

Interakcja ta może mieć wpływ na całą organizację. Interakcja będzie miała wpływ tylko na środowisko lokalne. Interakcja może spowodować rozpad związków. Interakcja jest odosobnionym przypadkiem. Prawidłowo! Nieprawda!

Jeśli przełożony w złości krzyczy na pracownika za naruszenie zasady bezpieczeństwa, jaka jest to forma uznania?

Kara negatywna Wzmocnienie negatywne Wzmocnienie pozytywne Pozytywne karanie Prawidłowo! Nieprawda!

Jeśli stwierdzisz, że Twój program wyróżnień nie działa zgodnie z założeniami, co powinieneś zrobić?

Zrzuć winę na złe nastawienie pracowników. Znajdź dobrego konsultanta, który to naprawi. Wyrzuć program i zacznij od początku. Dokonaj małej zmiany w programie i przetestuj ją. Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Który z poniższych przykładów jest przykładem nagrody wewnętrznej?

Rozpoznawalność na Facebooku Poczucie spełnienia Dodatkowy czas wolny od pracy Publiczne uznanie przez kierownictwo Prawidłowo! Nieprawda!

Kiedy rozpoznaje ludzi, będą wiedzieć, że jesteś szczery najprawdopodobniej _____.

Kiedy nie mrugasz oczami Gdy masz pewny uścisk dłoni Jeśli patrzysz w dół i w lewo Przez ton twojego głosu Prawidłowo! Nieprawda!

Jak rozpoznać, że uznanie jest skuteczne?

Obrażenia odnotowywane przez OSHA wydają się maleć. Pracownicy nie narzekają tak często, gdy są nadzorowani. Kierownictwo nie musi dyscyplinować pracowników. Zwiększa się częstotliwość pożądanych zachowań. Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Jaka jest prawdopodobna reakcja, gdy pracownik zostanie nieumyślnie zignorowany przez współpracownika?

Wybaczą współpracownikowi. Nie będzie ich obchodzić ani on, ani współpracownik. Nie spodoba im się to i będą zdenerwowani. Będą próbowali zwrócić na siebie uwagę. Prawidłowo! Nieprawda!

Dlaczego tak ważne jest rozpoznawanie zachowań proaktywnych?

W ten sposób zmniejsza się odpowiedzialność pracowników Może to najlepiej utrzymać kierownictwo z dala od Twoich pleców Zwiększa liczbę zachowań, które zapobiegają wypadkom Ponieważ pracownicy nie muszą doznawać obrażeń Prawidłowo! Nieprawda!

Jaka jest najlepsza strategia, aby zapewnić, że Twoje uznanie jest najbardziej efektywne?

Uznanie jest wstrzymywane, ponieważ za to właśnie im płacą. Uznanie jest oparte na zasługach, aby stworzyć jednego zwycięzcę. Uznanie jest oparte na kryteriach, aby stworzyć wielu zwycięzców. Uznanie jest uniwersalne, więc każdy wygrywa. Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Które z poniższych "Zasad uznawania" mają zastosowanie, gdy pracownicy mają możliwość wyboru spośród różnych nagród?

Bezpieczeństwo Recepcja Wybór Poręczenie Prawidłowo! Nieprawda!

Który z poniższych programów uznawania bezpieczeństwa najprawdopodobniej spowoduje reaktywne zachowania pracowników w zakresie bezpieczeństwa?

Program nagradzania za zero wypadków Program Bohater Bezpieczeństwa Program Safety Bucks Program Premii za Zgłaszanie Zagrożeń Prawidłowo! Nieprawda!

Zgodnie z Zasadami Uznawania, dlaczego ważne jest, aby się uśmiechać, kiedy mówisz komuś, że doceniasz jego pracę?

Na pracowników bardziej oddziałuje treść niż uczucia. Uśmiechanie się oznacza, że nie podchodzisz poważnie do treści komunikatu. Uśmiechanie się uzupełnia treść komunikatu. Uśmiechanie się nie zawsze jest odbierane jako szczere. Prawidłowo! Nieprawda! Sprawdź swoją wiedzę z zakresu rozpoznawania bezpieczeństwa Dostałem 6% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 13% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 20% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Uzyskałem 26% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Dostałem 33% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Mam 40% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Uzyskałem 46% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Targi Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest sprawiedliwy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 53% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Targi Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest sprawiedliwy, możesz osiągnąć lepszy wynik, spróbuj ponownie. Uzyskałem 60% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, możesz osiągnąć więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 66% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, możesz osiągnąć więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 73% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 80% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 86% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 93% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, możesz osiągnąć więcej. Uzyskałem 100% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o bezpieczeństwie

Podziel się swoimi wynikami:

Facebook Twitter

Proszę udostępnić ten quiz, aby zobaczyć swoje wyniki.

Facebook