Jak samotni pracownicy służby zdrowia mogą opiekować się starszymi pacjentami podczas pandemii COVID-19

Karen Smith

Bio: Karen Smith pracuje w MePACS jako szef sprzedaży i marketingu przez ostatnie cztery lata i ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży zdrowotnej, technologicznej, cyfrowej i finansowej.

Jak samotni pracownicy służby zdrowia mogą opiekować się starszymi pacjentami podczas pandemii COVID-19

Pandemia koronawirusów spowodowała spustoszenie w życiu ludzi w krajach na całym świecie i dodatkowo obciążyła systemy opieki zdrowotnej, które już wcześniej potrzebowały więcej środków finansowych. Personel medyczny pracuje na pierwszej linii frontu, aby pomóc osobom najbardziej dotkniętym przez wirusa - osobom starszym. Oto kilka sposobów, dzięki którym samotni pracownicy służby zdrowia mogą w bezpieczny sposób opiekować się starszymi pacjentami.

Noś sprzęt ochronny

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, a także kraje słabiej rozwinięte, miały trudności z zapewnieniem personelowi medycznemu wystarczającej ilości środków ochrony osobistej (PPE) podczas tej pandemii. Samotni pracownicy służby zdrowia odwiedzający pacjenta w jego domu mogą mieć jeszcze mniejszy dostęp do sprzętu ochronnego niż personel medyczny w szpitalach, ale ochrona na tyle sposobów, na ile jest to możliwe, jest lepsza niż brak jakiegokolwiek sprzętu.

Maski oddechowe N95 są najskuteczniejszymi maskami dla pracowników służby zdrowia leczących pacjentów z COVID-19, ponieważ zatrzymują 95% małych cząsteczek unoszących się w powietrzu. Inne wyposażenie, które należy nosić to niesterylne fartuchy z długimi rękawami, rękawice medyczne i okulary ochronne.

Podejmij dodatkowe środki ostrożności

Mycie rąk jest jednym z najskuteczniejszych sposobów kontroli infekcji, ponieważ zarazki mogą pozostawać na powierzchniach nawet przez kilka dni. Samotni pracownicy służby zdrowia, którzy pracują z wrażliwymi starszymi pacjentami powinni myć ręce przed i po przygotowaniu jedzenia, po wizycie w miejscu publicznym, po skorzystaniu z łazienki i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichnięciu.

Ważne jest również, aby pracownicy służby zdrowia utrzymywali w miarę możliwości 1,5 metra odległości od swoich pacjentów. Oczywiście, podczas podawania leków lub wykonywania innych zadań medycznych nie można tego zachować, dlatego samotni pracownicy służby zdrowia powinni nosić odzież ochronną, aby uniknąć przenoszenia zarazków.

Nauczaj techniki

W czasie pandemii seniorzy są bardzo samotni, ponieważ nie mogą spotykać się twarzą w twarz z rodziną i bliskimi przyjaciółmi, dlatego pracownicy służby zdrowia powinni zachęcać swoich pacjentów do korzystania z technologii, aby mogli kontaktować się ze swoimi dziećmi i wnukami. Jeśli pacjent ma smartfona, pokaż mu, jak nawiązać połączenie FaceTime, aby mógł zobaczyć twarz członka swojej rodziny, co rozjaśni mu dzień.

Jeśli pacjenci mają dużą rodzinę, która używa Zoom lub Google Hangouts do komunikacji, pracownicy mogą pokazać im, jak je skonfigurować, aby łatwo było z nich korzystać następnym razem, gdy będą sami.

Technologie dla samotnych pracowników

Obecnie dostępnych jest wiele technologii, które ułatwiają życie pracownikom służby zdrowia. Jednym z urządzeń, które jest bardzo przydatne dla pracowników służby zdrowia, którzy spędzają dużą część dnia samotnie, jest alarm bezpieczeństwa. Pandemia COVID-19 spowodowała, że wielu pracowników służby zdrowia cierpi z powodu stresu, braku snu i traumy. Alarm bezpieczeństwa to małe urządzenie, które można nosić na szyi lub nadgarstku i które można nacisnąć w mało prawdopodobnym przypadku zagrożenia.

Pracownicy służby zdrowia są poddawani ogromnej presji, a ponadto są bardziej narażeni na przemoc słowną lub fizyczną ze strony pacjentów, członków rodziny, a nawet obcych osób. Ochrona pracowników służby zdrowia ma kluczowe znaczenie w czasie pandemii, a pracownicy często mówią, że czują się bardziej wspierani przez organizację, która zapewnia im alarm bezpieczeństwa. Noszenie przy sobie alarmu bezpieczeństwa jest korzystne również dla starszych pacjentów, jeśli potrzebna jest im szybka pomoc.

Dbaj o siebie

Badanie przeprowadzone na chińskim personelu szpitalnym, opublikowane w czasopiśmie Frontiers in Psychiatry, podkreśla wpływ pandemii nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także na zdrowie psychiczne ludzi. Naukowcy, którzy przeprowadzili badanie, stwierdzili, że 36% uczestników doświadczyło bezsenności podczas pracy w odpowiedzi na epidemię COVID-19. Osoby cierpiące na bezsenność częściej doświadczały gorszego stanu lękowego, depresji i traumy. Pracownicy służby zdrowia, którzy przeprowadzają wizyty domowe, mogą mieć jeszcze mniej interakcji społecznych niż pracownicy dużych szpitali, w których koledzy są na miejscu.

Oto kilka sposobów, w jaki pracownicy służby zdrowia mogą zarządzać swoim zdrowiem psychicznym:

  • Czytanie
  • Prowadzenie dziennika

  • Ograniczenie kontaktu z mediami społecznościowymi

  • Rozmowa z przyjacielem lub bliską osobą o tym, co przeżywają

  • Ćwiczenie lub medytacja.

Jeśli sytuacja się pogarsza, pracownik opieki zdrowotnej powinien skontaktować się z terapeutą lub doradcą. Bez dbania o własne samopoczucie, pracownicy służby zdrowia nie są w stanie właściwie opiekować się starszymi pacjentami.

Prosimy o udostępnianie naszych postów

  • Kliknij, aby wydrukować (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby wysłać to do przyjaciela (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na LinkedIn (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Reddit (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie)