Sprawdź swoją wiedzę na temat ochrony słuchu
Stopień uszkodzenia ucha przez nadmierny hałas zależy głównie od _____ oraz _____.
Ocena dBA; odległość od źródła hałasu szybkość drgań; długość poziomu hałasu natężenie hałasu; czas trwania narażenia częstotliwość dźwięku; kierunek ekspozycji Prawidłowo! Nieprawda!Obowiązki pracowników w zakresie ochrony słuchu obejmują wszystkie z poniższych punktów, Z WYJĄTKIEM _____.
Zmiana typu ochronników słuchu w celu zapewnienia komfortu Zgłaszanie zmian w narażeniu na hałas przełożonym Współpracę podczas badań hałasu Obsługa maszyn z zainstalowanymi środkami kontroli hałasu Prawidłowo! Nieprawda!Która z poniższych strategii jest najlepsza do ochrony pracowników przed utratą słuchu w miejscu pracy?
Wyeliminować źródło hałasu Wyeliminować narażenie na źródło hałasu Umieścić barierę między źródłem a pracownikiem Nosić zatwierdzone urządzenia ochrony przed hałasem Prawidłowo! Nieprawda!Reklama
Kontynuuj >>Co należy zrobić, jeśli zatyczki do uszu nie są w stanie zapewnić odpowiedniej redukcji poziomu hałasu?
Noś opaski na słuch z nausznikami Noś nauszniki z wkładkami dousznymi Nosić dwa zestawy wkładek dousznych Noś opaski na słuch z zatyczkami do uszu Prawidłowo! Nieprawda!Kiedy pracodawca musi wprowadzić program ochrony słuchu?
W każdym przypadku, gdy pracodawca stwierdzi, że pracownicy są narażeni na 80 decybeli lub więcej podczas jakiejkolwiek części zmiany roboczej W każdym przypadku, gdy narażenie pracowników na hałas jest na poziomie lub powyżej 8-godzinnego TWA wynoszącego 85 decybeli lub dawki 50 procent. W każdym przypadku, gdy narażenie pracownika na hałas jest większe niż 85 decybeli podczas dowolnej zmiany roboczej W każdym przypadku, gdy pracownicy są narażeni na hałas o natężeniu 90 decybeli lub wyższym. Prawidłowo! Nieprawda!Który typ przyrządu pomiarowego mierzy natężenie dźwięku w danym momencie?
Czujnik hałasu Dozymetr Miernik poziomu dźwięku Miernik dźwięku Prawidłowo! Nieprawda!Reklama
Kontynuuj >>Które z poniższych stwierdzeń jest PRAWDZIWE w odniesieniu do stosowania środków ochrony słuchu?
Pracownicy muszą zazwyczaj płacić za dodatkowe pary ochronników słuchu. Zatyczki do uszu powinny być włożone jak najgłębiej do kanału słuchowego. Pracownikom należy umożliwić wybór spośród różnych środków ochrony słuchu. Przed włożeniem zatyczek do uszu należy usunąć włosy z ucha zewnętrznego. Prawidłowo! Nieprawda!Niezależnie od skali pomiaru, na każde podwojenie odległości przypada spadek poziomu dźwięku _____.
podwojenie 4-krotne zmniejszenie 6,02 decybela 2,06 decybela Prawidłowo! Nieprawda!Każdy z poniższych przykładów jest przykładem kontroli inżynieryjnej dla ochrony słuchu, WYJĄTEK: _____.
Stawianie obudów akustycznych Montaż tłumika Montaż materiału dźwiękochłonnego Egzekwowanie przepisów dotyczących ochrony słuchu Prawidłowo! Nieprawda!Reklama
Kontynuuj >>W której części ucha dochodzi do urazów spowodowanych nadmiernym hałasem w miejscu pracy?
Ślimak Przewody półkoliste Incus Bębenek Prawidłowo! Nieprawda!Możesz być prawie pewien, że w Twoim miejscu pracy jest za dużo hałasu, jeśli _____.
inni nie słyszą cię z sąsiedniego stanowiska pracy muzyka w twoich słuchawkach utrudnia słyszenie musisz krzyczeć na współpracownika oddalonego o 3 metry, aby zostać usłyszanym pył wibruje na górnych powierzchniach roboczych Prawidłowo! Nieprawda!Który typ przyrządu pomiarowego podaje średni odczyt ekspozycji na hałas dla danego okresu czasu?
Miernik poziomu dźwięku Dozymetr Miernik dźwięku Detektor hałasu Prawidłowo! Nieprawda!Reklama
Kontynuuj >>Po przeprowadzeniu obchodu w celu zbadania poziomu hałasu ustalono, że średni poziom hałasu w miejscu pracy wynosi 83 dBA. Jakie powinno być Twoje następne działanie?
Niezwłocznie opracuj program ochrony słuchu Rozdaj środki ochrony słuchu wszystkim osobom w okolicy Nic, ponieważ poziom hałasu jest poniżej poziomu działania Przeprowadzić dodatkowy monitoring hałasu Prawidłowo! Nieprawda!Która z poniższych czynności jest definiowana jako jakakolwiek modyfikacja lub wymiana sprzętu, lub zmiana w źródle hałasu lub na drodze przenoszenia, która zmniejsza poziom hałasu w uchu pracownika?
Środki tymczasowe Kontrole urządzeń Kontrole inżynieryjne Kontrole administracyjne Prawidłowo! Nieprawda!Który rodzaj procesu monitorowania może być najlepszy do szacowania narażenia na hałas, gdy poziom hałasu jest stały, a pracownicy nie są mobilni?
Monitorowanie pozycji Monitorowanie długoterminowe Monitoring osobisty Monitorowanie obszaru Prawidłowo! Nieprawda! Sprawdź swoją wiedzę na temat ochrony słuchu Dostałem 6% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 13% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 20% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 26% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 33% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 40% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 46% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Targi Twój wynik jest sprawiedliwy w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 53% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Targi Twój wynik jest sprawiedliwy w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 60% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o ochronie słuchu, możesz osiągnąć więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 66% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o ochronie słuchu, możesz osiągnąć więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 73% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 80% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 86% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o ochronie słuchu, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 93% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o ochronie słuchu, możesz osiągnąć więcej. Uzyskałem 100% punktów w quizie wiedzy o ochronie słuchu | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o ochronie słuchuPodziel się swoimi wynikami:
Facebook TwitterProszę udostępnić ten quiz, aby zobaczyć swoje wyniki.
Facebook