Pomocna dłoń: Rozpoznawanie przewlekłego i ostrego bólu rękiW ramach serii Superior Glove's Thought Leader Series, przedstawiamy gościnnie autorów, którzy zamieszczają artykuły na obszerne tematy związane z bezpieczeństwem dłoni i ramion. Ten artykuł o świadomości sytuacyjnej został nadesłany przez Joe Fleminga, prezesa ViveHealth.com.

Twoje ręce są integralną częścią Twojego codziennego życia. Są one narzędziami, które są w stanie zrobić wiele rzeczy. Jeśli coś się stanie z jedną lub obiema rękami, może to spowodować problemy zarówno fizyczne jak i finansowe.

Urazy rąk są nie tylko wyniszczające, ale mogą być również bardzo kosztowne. Rozpoznanie oznak, że coś może być nie tak i odpowiednia reakcja może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, a także utrzymać Cię w pracy i cieszyć się swoim hobby.

Anatomia ludzkiej ręki ujawnia nie tylko dwadzieścia siedem kości i czternaście stawów, ale także dużą liczbę mięśni, więzadeł, ścięgien, jak również jedne z najbardziej gęstych nerwowo obszarów w całym ciele. Warunki, które wpływają na rękę mogą wahać się od drobnych przykrości do całkowitej awarii tej części ciała.

Ból ręki:

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie doświadczyłeś bólu ręki lub rąk.

Chociaż może on być uciążliwy, może również wskazywać na uszkodzenia bezpośrednio w dłoniach lub w innej części ciała, która jest z nimi powiązana.

Ważne jest, aby rozpoznać ból i drętwienie nie tylko jako uczucie, ale także jako alarm. Jest to sposób Twojego ciała na komunikowanie się z mózgiem, że gdzieś jest uszkodzenie.

Zrozumienie i skuteczne radzenie sobie z bólem ręki nie tylko pomaga uniknąć dalszych uszkodzeń, ale może również pomóc w znalezieniu i leczeniu podstawowych warunków medycznych.

Może to odegrać znaczącą rolę w zapewnieniu funkcjonalności Twoich rąk.

Ból rąk może być spowodowany urazami i chorobami, które wpływają na struktury obejmujące tkanki łączne, kości, stawy, mięśnie i/lub ścięgna.

Istnieją dwa rodzaje bólu, którego możesz doświadczyć:

  1. Ostry: Ten rodzaj bólu jest nagły i silny i ustępuje po ustalonym okresie czasu. Często towarzyszy mu uszkodzenie spowodowane chorobą lub urazem.
  2. Przewlekły: Ten rodzaj bólu jest długotrwały. Nie zawsze jest jasne, co jest przyczyną bólu, ponieważ może on pozostać nawet po wyleczeniu urazu lub choroby.

Urazy ręki to poważna sprawa:

Uraz ręki może być wynikiem zużycia, nadużycia, nadmiernego wysiłku lub działania siły zewnętrznej. Do niektórych urazów ręki należą:

  • Urazy ścięgien, takie jak zapalenie pochewki ścięgna De Quervaina i palec młotkowaty.
  • Urazy stawów, takie jak skręcenia
  • Urazy mięśni, takie jak naciągnięcia
  • Stłuczenia
  • Urazy więzadeł, takie jak kciuk narciarza
  • Złamania lub pęknięcia kości
  • Zwichnięcia
  • Skaleczenia

W zależności od rodzaju urazu, z którym masz do czynienia, będziesz musiał zastosować inną pierwszą pomoc, jak również bieżące leczenie.

Ważne jest, aby w przypadku doznania urazu porozmawiać z lekarzem lub specjalistą medycyny ratunkowej w celu postawienia właściwej diagnozy i podjęcia odpowiedniego leczenia.

Kiedy mamy do czynienia z urazem, takim jak złamanie kości lub pęknięcie, ważne jest, aby unieruchomić dotkniętego obszaru w celu zapobieżenia dalszym urazom.

Po leczeniu przez lekarza może być konieczne użycie szyny w celu ustabilizowania złamań ręki.

Może to pomóc we wznowieniu codziennych czynności, zapewniając jednocześnie odpowiednie wsparcie dla ręki.

Upadek może również spowodować znaczne ryzyko wystąpienia urazu ręki:

Kiedy upadasz, Twoją pierwszą reakcją będzie najprawdopodobniej chęć przerwania upadku przy użyciu rąk i ramion, aby się złapać.

Niestety, może to spowodować całkiem poważne uszkodzenia, w zależności od tego, jak mocno uderzysz o ziemię, a zwłaszcza jeśli zastosowano moment obrotowy.

Learn More By Reading:

Co Twoje dłonie próbują Ci powiedzieć: Najczęstsze dolegliwości rąk

Zapalenie stawów:

Artretyzm, termin powszechnie używany do opisania choroby i bólu stawów, jest nieformalny, gdyż istnieje ponad sto różnych rodzajów schorzeń stawów.

Artretyzm to stan zapalny niektórych lub wszystkich stawów.

Obrzęk i stan zapalny może być spowodowany chorobą, której początek zazwyczaj jest stopniowy, lub też urazem, np. złamaniem, co zwiększa ryzyko rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów.

Obrzęk pojawia się w wyściółce stawów, zwanej też maziówką. To właśnie ona powoduje sztywność i ból w chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Zespół cieśni kanału nadgarstka:

Zespół cieśni nadgarstka jest mrowienie, drętwienie, i / lub osłabienie w dłoni lub rąk z powodu nadmiernego nacisku na nerw pośrodkowy położony na nadgarstku.

Nerw pośrodkowy, jak również kilka ścięgien ręki, przechodzą przez tunel nadgarstka, który jest małą przestrzenią znajdującą się wewnątrz nadgarstka.

Kontrolują one czucie i ruch kilku palców, a także kciuka.

Nacisk na nerw pośrodkowy może być spowodowany przez cokolwiek, co sprawia, że tunel nadgarstka jest mniejszy, np. obrzęk.

Częstą przyczyną zespołu cieśni nadgarstka są powtarzające się ruchy rąk, gdy nadgarstek jest zgięty lub powtarzające się ruchy nadgarstka.

Wnioski:

Powinieneś zwracać baczną uwagę na swoje dłonie.

Są one jednym z Twoich największych atutów i umożliwiają trzymanie, chwytanie i przenoszenie przedmiotów.

Z właściwej ochrony i świadomości, można zapewnić, że nadal służyć Ci przez wiele lat.

Kliknij poniżej, aby przeczytać więcej od Joe:

Twoja świadomość sytuacyjna i jej rola w miejscu pracy

O Joe:

Joe Fleming jest prezesem w ViveHealth.com. Zainteresowany wszystkimi rzeczami związanymi z prowadzeniem zdrowego stylu życia, lubi dzielić się i wyrażać swoją pasję poprzez pisanie. Praca motywować innych i pokonać stereotypy starzenia się, Joe używa jego pisanie, aby pomóc wszystkim ludziom przezwyciężyć przeszkody w życiu. Poruszając tematy z zakresu zdrowia fizycznego, wellness i starzenia się, aż po artykuły społeczne, informacyjne i inspirujące... jego celem jest pomóc innym "zbuntować się przeciwko starości".

O admin

Więcej o adminie