Covid-19 Plany wprowadzenia, przejścia, rozpoczęcia pracy i ponownego przyjęcia do pracy

Covid-19 Instrukcje powrotu do pracy, slogany, plakaty, przejście, plany bezpiecznego rozpoczęcia i ponownego przyjęcia do pracy

Wraz z "spłaszczeniem krzywej", które stało się faktem i coraz mniejszą liczbą przypadków koronawirusów, miejsca pracy zaczynają przynajmniej myśleć o powrocie pracowników do pracy i powrocie do normalności. Poniżej przedstawiamy kilka materiałów, które mogą pomóc w tym procesie, zapewniając jednocześnie zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Proces ten należy rozpocząć z odpowiednio opracowanym planem rozruchu.

Bezpłatny plik do pobrania: Covid-19 Re-Entry Considerations (4560 plików do pobrania)

COVID-19 (Coronavirus) Hasła dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa - TUTAJ>>>>>>>>>>>>>

COVID-19: 10 kroków do bezpiecznego ponownego otwarcia [Galeria zdjęć]

Narodowa Rada Bezpieczeństwa (mistrzowie prostego, głupiego, zgodnego z przepisami bezpieczeństwa) przedstawiła uniwersalne zalecenia.

W miarę jak rządy stanowe w całych Stanach Zjednoczonych wydają wytyczne dotyczące ponownego otwarcia po wyłączeniu COVID-19, pracodawcy starają się wdrażać nowe procesy i procedury.

Po niedawnym utworzeniu grupy zadaniowej SAFER (Safe Actions for Employee Returns), Krajowa Rada Bezpieczeństwa (NSC) przedstawiła podstawowe zalecenia dotyczące powrotu do pracy, które mają zastosowanie w każdej branży.

B wyjaśnia, dlaczego tak ważne jest wbudowanie wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom we wstępy do zakładów pracy, rozmowy na temat narzędzi i odprawy. Zapozna Cię z zasobami, które MATES stworzył w celu powrotu do pracy po blokadzie Covid-19:

HIA Tworzenie przestrzeni na miejscu: Wprowadzenie do zakładu COVID-19

HIA opracowała wprowadzenie na budowę COVID-19, aby pomóc firmom budowlanym i handlowym we włączeniu COVID-19 do ich regularnych procesów wprowadzania na budowę.

Wprowadzenie na budowę HIA: Przestrzeń na budowie: Wprowadzenie na plac budowy COVID-19 wykorzystuje kod QR HIA SafeScan, aby umożliwić bezdotykowe wprowadzenie na plac budowy dla każdego, kto wchodzi na plac budowy.

Jeden kod QR może być używany na wszystkich placach budowy, gdziekolwiek dostępne są urządzenia mobilne. WIĘCEJ INFORMACJI I POBIERZ >>>>>

COVID-19: Lista kontrolna 10 najważniejszych obszarów, na których należy się skupić przy ponownym podejmowaniu pracy wg JLL - https://www.us.jll.com/en/views/covid19-top-10-focus-areas-for-workplace-re-entry

Od lokalnych przepisów i polityki wynajmującego, po zarządzanie obiektami i planowanie obłożenia, uwzględnij te kluczowe obszary przy powrocie do miejsca pracy.

Choć organizacje chcą, aby pracownicy wrócili do pracy, muszą pamiętać, że określenie, kto i kiedy wróci, jest złożonym procesem. Należy wziąć pod uwagę mandaty władz lokalnych i politykę właścicieli lokali, a także zaufanie pracowników do bezpieczeństwa w budynku.

Skorzystaj z tej listy kontrolnej, aby upewnić się, że zajmujesz się kluczowymi obszarami, na których należy się skupić podczas powrotu do miejsca pracy.

Przepisy władz lokalnych
  • Potwierdź wytyczne władz lokalnych dotyczące ponownego otwarcia budynków biurowych dla pracowników.
  • Ustal, czy wymagane jest nowe świadectwo użytkowania od organów regulacyjnych.
Polityka wynajmującego
  • Potwierdź procedury i/lub zasady ponownego wejścia do budynku i zajęcia go.
  • Ustalenie polityki dotyczącej czystości i bezpieczeństwa w budynku.
Dostosowanie planu ciągłości działania (BCP)
  • Określ, czy Twój BCP zawiera zweryfikowaną listę istotnych ról i osób biorących udział w ponownym wejściu.
  • Potwierdzenie, że istnieją plany awaryjne/ mechanizmy reagowania krytycznego na wypadek, gdyby ponowne otwarcie nie powiodło się lub wirus pojawił się ponownie i wymusił dodatkowe zamknięcia.
Łańcuch dostaw
  • Zidentyfikować i potwierdzić łańcuchy dostaw środków ochrony osobistej oraz określić wymagania dotyczące wcześniejszego zamawiania artykułów o długim czasie realizacji.
Zasoby ludzkie (HR)/uwagi prawne
  • Określenie protokołów zapewniających, że pracownicy ze schorzeniami wysokiego ryzyka (np. choroby płuc, astma, choroby serca, obniżona odporność, otyłość, cukrzyca, choroby wątroby) nie wrócą do biura.
  • Upewnij się, że istnieje polityka/proces zgłaszania i śledzenia zakażeń oraz zgodności z przepisami HIPAA, a także zgłaszania skarg.
Przestrzeń/obłożenie
  • Opracuj plany miejsc siedzących/podłóg, aby spełnić wytyczne dotyczące odległości społecznych, zgodnie z lokalnymi władzami.
  • Ustal nowe etykiety i protokoły w miejscu pracy i poinformuj o nich za pomocą oznakowania umieszczonego w całym miejscu pracy. Pamiętaj, aby przy wprowadzaniu zmian uwzględnić implikacje ADA.
  • Zaplanuj, jak rozwiązać problem wpływu zmian na specjalne obszary (np. gabinety odnowy biologicznej i matek, siłownie, prysznice i szafki, pomieszczenia na korespondencję i przerwy).
  • Określ zasady dostępu pracowników do budynków firmy innych niż ich główne miejsce pracy.
Zarządzanie obiektami
  • Potwierdzenie procedur ewakuacji awaryjnej zgodnie z wymaganiami dotyczącymi odległości społecznych oraz wyznaczenie "strażników piętrowych" odpowiedzialnych za zarządzanie ewakuacją.
  • Ustal wytyczne dotyczące odległości socjalnej wind w budynkach wielopiętrowych oraz oblicz i potwierdź protokoły wind i poziomy zajętości z właścicielem budynku.
  • Stwórz procedury stopniowego i "szybkiego zamykania" biur w przypadku, gdy ponowne otwarcie nie powiedzie się lub powtórzenie się wirusa wymusi nowe zamknięcia.
Technologia
  • Wprowadzenie ulepszonego systemu śledzenia zajętości i pracowników pod kątem lokalizacji budynku, wykorzystania przestrzeni i potencjalnych stref infekcji.
  • Ocenę technologii rezerwacji pokoi i sprzętu dostępnego przy biurku, wspierającego dystans społeczny i dezynfekcję.
Bezpieczeństwo
  • Określenie protokołów oznaczania wejścia/wyjścia dla kluczowych pracowników powracających do budynku.
  • Ustalenie/potwierdzenie zasad zamykania budynku na wypadek konieczności ponownego zamknięcia obiektu.
Zatwierdzenia
  • Zdecyduj, kto w każdym regionie/rynku/biurze jest odpowiedzialny za ogłaszanie otwarcia/zamknięcia biura.
  • Określ, kto musi zatwierdzić plan ponownego otwarcia (np. regionalny zespół zarządzania kryzysowego, kierownictwo rynku/kraju, zespoły ds. ryzyka korporacyjnego i audytu, jednostki biznesowe, zespoły IT, bezpieczeństwa, prawne i kadrowe).

Przygotowanie do ponownego wejścia na rynek pracy: Kluczowe rozważania dotyczące powrotu pracowników do pracy w obliczu kryzysu COVID-19

przez JD Supra: https://www.jdsupra.com/legalnews/preparing-for-re-entry-key-52295/

W dniu 16 kwietnia 2020 r. Biały Dom wydał "Opening Up America Again", federalne wytyczne mające na celu ponowne otwarcie gospodarki amerykańskiej poprzez podejście trójfazowe. Rządy stanowe i lokalne również zaczynają tworzyć własne ramy dla stopniowego znoszenia nakazów pozostania w domu, z istotnymi różnicami w każdym miejscu. Z kolei pracodawcy powinni już teraz podjąć kroki w celu przygotowania się do ponownego otwarcia swoich fizycznych miejsc pracy i powrotu pracowników do pracy w biurach i innych obiektach, kiedy będzie to właściwe.

Niniejszy Informator podkreśla wstępne rozważania prawne, praktyczne i polityczne oraz działania, które pracodawcy powinni podjąć w celu przygotowania się do ponownego uruchomienia działalności w oparciu o aktualny stan wiedzy. Wytyczne COVID-19 ulegają szybkim zmianom. W celu uzyskania najbardziej aktualnych porad dotyczących przygotowań do powrotu pracowników do pracy należy skonsultować się z zespołem ds. zatrudnienia w Goodwin.

BĄDŹ PROAKTYWNY W OCENIE MIEJSC PRACY I WPROWADZANIU MODYFIKACJI W CELU ZMNIEJSZENIA RYZYKA ZWIĄZANEGO Z COVID-19

Zaangażuj się w aktywne planowanie. Przed ponownym otwarciem jakiegokolwiek fizycznego miejsca pracy, najważniejszą kwestią dla pracodawców będzie zmniejszenie ryzyka związanego z miejscem pracy dla pracowników i innych osób, które mogą być narażone na kontakt z COVID-19 w wyniku działalności firmy na miejscu. Pracodawcy powinni opierać się na wytycznych Centers for Disease Control and Prevention ("CDC"), Occupational Safety and Health Administration ("OSHA"), władz stanowych i lokalnych oraz zarządzeniach i przepisach dotyczących najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wstępne działania obejmują:

  • Powołanie grupy zadaniowej COVID-19 Re-entry. Pracodawcy powinni rozważyć utworzenie wielodyscyplinarnej grupy zadaniowej w celu przygotowania i monitorowania ponownego otwarcia fizycznych miejsc pracy. W skład takiej grupy powinni wchodzić członkowie zespołów ds. zasobów ludzkich i prawnych (lub zewnętrzni prawnicy, jeśli pracodawca nie posiada wewnętrznych prawników), osoby odpowiedzialne za obiekty, działalność i bezpieczeństwo, wybrani menedżerowie, a także pracownicy nie pełniący funkcji kierowniczych z różnych segmentów populacji pracowników.1 Zespół zadaniowy powinien mieć przewodniczącego, który jest skutecznym liderem i ma doświadczenie w zarządzaniu i realizacji projektów. Zespół powinien być wysoce funkcjonalny i zwinny, tak aby mógł się często spotykać i w razie potrzeby dostosowywać się do ciągle zmieniającego się krajobrazu związanego z COVID-19. Grupa zadaniowa powinna koordynować działania z odpowiednimi właścicielami i firmami zarządzającymi nieruchomościami, aby określić wszelkie ograniczenia dotyczące modyfikacji fizycznej przestrzeni roboczej. Ostatecznie, grupa zadaniowa powinna być odpowiedzialna za rozważenie kwestii związanych z ponownym wejściem do pracy i opracowanie specyficznego dla danego miejsca pracy podejścia do działań związanych z ponownym wejściem do pracy, w tym tych poruszonych w niniejszym Alercie dla Klienta.
  • Przeprowadź ocenę ryzyka. Ustawa o bezpieczeństwie i zdrowiu w pracy ("OSH Act") wymaga od pracodawców zapewnienia pracownikom miejsca pracy wolnego od "rozpoznanych zagrożeń, które powodują lub mogą powodować śmierć lub poważne uszkodzenie ciała". W świetle tego obowiązku pracodawcy powinni rozważyć przeprowadzenie oceny ryzyka specyficznego dla COVID-19 w swoich fizycznych środowiskach pracy zgodnie z wytycznymi OSHA dotyczącymi przygotowania miejsc pracy do COVID-19, dostępnymi tutaj. Przeprowadzając ocenę ryzyka, pracodawcy powinni sklasyfikować poziom ryzyka narażenia różnych ról w miejscu pracy zgodnie z wytycznymi OSHA i podjąć odpowiednie kroki w celu ochrony pracowników na stanowiskach o średnim, wysokim i bardzo wysokim ryzyku narażenia. Wytyczne OSHA zalecają minimalne standardy dla każdego poziomu ryzyka pracowników, ale pracodawcy mogą zdecydować się na wprowadzenie bardziej rygorystycznych zabezpieczeń, zwłaszcza jeśli ich miejsca pracy znajdują się w miejscach o znacznym rozprzestrzenieniu się społeczności lub innych czynników ryzyka. Pracodawcy mogą również chcieć zapoznać się z "Tymczasowymi wytycznymi dotyczącymi wdrażania praktyk bezpieczeństwa dla pracowników infrastruktury krytycznej, którzy mogli być narażeni na kontakt z osobą z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19" CDC, dostępnymi tutaj, nawet jeśli nie zatrudniają "pracowników krytycznych",", ponieważ CDC określiło te środki jako zmniejszające ryzyko przeniesienia zakażenia przez osoby potencjalnie narażone na COVID-19, jak również "Discontinuation of Isolation for Persons with COVID-19 Not in Healthcare Settings (Interim Guidance)", dostępny tutaj, który zawiera nowe informacje dotyczące osób bezobjawowych z potwierdzonym laboratoryjnie COVID-19.

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ: https://www.jdsupra.com/legalnews/preparing-for-re-entry-key-52295/

Planowanie dla środowiska po COVID - https://chiefexecutive.net/planning-for-a-post-covid-environment/

Ten kryzys w pewnym momencie rzeczywiście minie - po nim wydajność, sprzedaż i morale pracowników spadną, a przejrzystość będzie miała większe znaczenie niż kiedykolwiek.

Dla menedżerów korporacyjnych i innych członków kadry kierowniczej, epidemia COVID-19 jest nowym rodzajem kryzysu, z którym nikt żywy nie miał wcześniej do czynienia.

Ale jeśli jest jedna rzecz, której nauczyłem się przez lata, to jest nią to, że przejrzystość jest najważniejsza w obliczu tego rodzaju wyzwań. Niezależnie od tego, czy jest to spowolnienie gospodarcze, klęska żywiołowa czy globalna pandemia, w ludzkiej naturze leży tęsknota za informacjami, dobrymi czy złymi, tak abyśmy mogli podejmować własne decyzje i mobilizować oddziały.

Ten kryzys w pewnym momencie minie. Ale kiedy już minie, rzeczywistość jest taka, że wiele firm będzie cierpiało z powodu ogromnych deficytów wydajności. Sprzedaż będzie w tyle, a zyski spadną.

Im szybciej uda nam się przywrócić naszą siłę roboczą do pełnej wydajności po opanowaniu pandemii COVID-19, tym szybciej będziemy mogli uporać się z trwałymi skutkami i związanymi z nimi szkodami gospodarczymi. Otwarte i jasne linie komunikacyjne będą miały kluczowe znaczenie dla wytworzenia takiego impetu wśród pracowników, który pomoże rozwiązać ten problem.

Oto kilka zaleceń dla dyrektorów generalnych, o których należy zacząć myśleć już teraz, aby poprowadzić proces powrotu do pracy w środowisku postkoronawirusowym.

1. Zapewnij pracowników, że ich bezpieczeństwo pozostaje najwyższym priorytetem. Nadal będzie niezwykle ważne, abyśmy po powrocie pracowników podjęli te same środki zapobiegawcze, które podjęliśmy po powrocie z miejsca pracy, aby nie dopuścić do powrotu tej choroby. Musimy zapewnić pracowników, że odkażamy powierzchnie, zachęcamy do mycia rąk i utrzymujemy odpowiedni poziom dystansu społecznego. Firmy mogą chcieć rozważyć przesunięcie harmonogramów pracy, aby zapewnić większą ilość indywidualnej przestrzeni, a także zapewnić procedury właściwego czyszczenia podłóg i miejsc pracy. Stworzyliśmy prezentację z przypomnieniami dotyczącymi higieny, którą rozwiesiliśmy w całym miejscu pracy i będziemy ją kontynuować po powrocie pracowników. CZYTAJ WIĘCEJ >>>>>>>

Powrót z podróży do obszarów dotkniętych chorobą - https://oshwiki.eu/wiki/COVID-19:_guidance_for_the_workplace

Osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni wróciły z terenów, gdzie obowiązują środki zaradcze COVID-19 powinny unikać uczęszczania do pracy. Powinny one zadzwonić po poradę do wyznaczonej publicznej służby zdrowia i dokonać samoizolacji.

Krajowe władze ds. zdrowia publicznego udzielają porad dotyczących postępowania w przypadku powrotu w ciągu ostatnich 14 dni z określonych krajów lub obszarów, które są na bieżąco aktualizowane.

Wszyscy pozostali pracownicy powinni nadal uczęszczać do pracy, chyba że władze krajowe lub ich pracodawca zalecą inaczej.

Wskazówki dla pracowników powracających z podróży z dowolnego miejsca w ciągu ostatnich 14 dni

Pracownicy ci mogą nadal uczęszczać do pracy, chyba że zostali poinformowani, że mieli kontakt z potwierdzonym przypadkiem COVID-19. Jeśli osoby są świadome, że miały bliski kontakt z potwierdzonym przypadkiem COVID-19, powinny skontaktować się ze swoim pracodawcą i wyznaczonymi służbami zdrowia publicznego w celu uzyskania dalszych porad.

Najnowsze informacje dotyczące poszczególnych krajów dostępne są u władz krajowych lub na stronie internetowej ECDC.

Wskazówki dotyczące skutecznego powrotu do pracy

Zespół ekspertów firmy Greencap, konsultantów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, może pomóc Ci w

  • Zidentyfikować zagrożenia w miejscu pracy, w tym związane z COVID-19, oraz opracować skuteczne strategie, które wyeliminują lub zminimalizują te zagrożenia, zapewniając jednocześnie ciągłość działań
  • Zapewnić wskazówki dotyczące skutecznego powrotu pracowników do pracy po zniesieniu ograniczeń
  • Zapewnienie strategii wspierających zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego
  • Zapewnienie wskazówek i instrukcji dotyczących skutecznych technik higieny oraz czyszczenia i odkażania środowiska w miejscach pracy
  • Zapewnienie porad w zakresie doboru, stosowania, konserwacji, dopasowywania i utylizacji sprzętu ochrony osobistej i sprzętu ochrony dróg oddechowych

COVID-19: Wytyczne CDC dotyczące powrotu do pracy - https://www.assp.org/news-and-articles/2020/04/02/covid-19-when-to-return-to-work

Rozprzestrzenianie się COVID-19 ma wpływ na pracodawców w całym kraju. W przypadku pracowników, którzy nie mogą pracować zdalnie, pracodawcy pytają, jak powinni postępować z pracownikami, którzy wykazują objawy lub mają potwierdzony przypadek choroby.

W związku z rosnącą liczbą pozytywnych przypadków wirusa, jakie kroki należy podjąć, jeśli jeden z pracowników ma COVID-19 i kiedy należy pozwolić mu na powrót do pracy? CDC oferuje wskazówki dotyczące rozsądnych ram czasowych dla różnych scenariuszy.

Powrót do pracy po wyleczeniu z COVID-19 - https://www.health.gov.au/sites/default/files/documents/2020/04/coronavirus-covid-19-information-for-employers_2.pdf

Pracownicy, którzy zostali odizolowani po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność COVID-19, mogą wrócić do pracy po całkowitym wyzdrowieniu i spełnieniu kryteriów zwolnienia z izolacji. Kryteria mogą się różnić w zależności od warunków panujących w miejscu pracy, a państwa i terytoria mogą w różny sposób zarządzać zwolnieniem z izolacji. Zezwolenie może wydać publiczny urząd ds. zdrowia lub lekarz prowadzący daną osobę. Istnieją szczególne kryteria, które mają zastosowanie do pracowników służby zdrowia i pracowników opieki nad osobami starszymi. Ponieważ mogą one ulec zmianie, przed powrotem do pracy pracownicy ci powinni skonsultować się z lekarzem lub publicznym urzędem zdrowia, czy kryteria zwolnienia z izolacji zostały spełnione. Nawet po powrocie do zdrowia po zakażeniu wirusem COVID-19, osoby powinny nadal dbać o higienę rąk i etykietę kaszlu oraz zachowywać dystans społeczny.

Zmniejszanie stygmatyzacji w miejscu pracy

Ważne jest, aby pracodawcy wspierali pracowników powracających do pracy i aby nie dochodziło do dyskryminacji w miejscu pracy. Pracodawcy mogą podjąć kroki w celu zmniejszenia stygmatyzacji związanej z wirusem COVID-19 w przypadku osób powracających do pracy po okresie samokwarantanny lub choroby.

Obejmują one:

- Zachęcanie pracowników, aby nie określali ryzyka na podstawie rasy lub kraju pochodzenia

- Zachowanie poufności w stosunku do pracowników, u których potwierdzono obecność COVID-19

- Zapraszanie pracowników do omówienia na osobności wszelkich obaw związanych z COVID-19 w miejscu pracy

- Informowanie pracowników, że powrót do pracy po zakończeniu kwarantanny jest bezpieczny dla ich kolegów, którzy przeszli kwarantannę, o ile nie mają objawów choroby.

10 wskazówek dotyczących powrotu do pracy w świecie po COVID-19

z: https://www.gensler.com/research-insight/blog/10-considerations-for-transitioning-back-to-work-in-a-post

Pandemia COVID-19 postawiła nowe, niewiarygodne wyzwania przed milionami pracowników na całym świecie. W ciągu zaledwie kilku tygodni pracownicy szybko i strategicznie poradzili sobie z nagłym przejściem do pracy zdalnej, zachowując symbiozę pomiędzy ciągłością biznesu a dobrym samopoczuciem pracowników.

Patrząc w przyszłość, nasi klienci na całym świecie zmagają się z problemem, jak zaplanować, przekazać i wprowadzić setki do tysięcy pracowników z powrotem do biura z nowymi wytycznymi i zasadami, aby utrzymać zdrowie zarówno pracowników, jak i firmy. Zadają sobie pytanie: Jak zacząć planować powrót do pracy, kiedy nadejdzie odpowiedni moment? Co możemy zacząć robić już teraz?

Dla wielu organizacji wdrożenie skutecznego rozwiązania rozpoczyna się od tych, którzy są na pierwszej linii frontu: działów IT, zasobów ludzkich, nieruchomości, obiektów i zespołów obsługi, które wspierają zespoły zdalnie i przyjmują pracowników o kluczowym znaczeniu, którzy nadal pozostają w biurze. Zespoły te muszą zmierzyć się z logistyką planowania i wdrażania nowych sposobów pracy, które równoważą ciągłość biznesową z bezpieczeństwem pracowników - zarówno teraz, jak i w nadchodzących miesiącach.

Chociaż nie ma jednego uniwersalnego podejścia, przedstawiliśmy kilka uwag, narzędzi i metodologii, nad którymi pracujemy z naszymi klientami, a które mogą pomóc w prowadzeniu innych organizacji stojących przed tymi bezprecedensowymi wyzwaniami:

1. Ponownie przemyśl gęstość, aby nadać priorytet fizycznej odległości.

W przypadku kluczowych działów i pracowników, którzy pozostają w biurze lub wkrótce do niego wrócą, obserwujemy wykorzystanie całego, obecnie w dużej mierze pustego, miejsca pracy w celu dostosowania go do fizycznego dystansu. Przy zachowaniu istniejącego układu biurek i mebli, miejsca siedzące mogą być przydzielane tak, aby dostosować się do najnowszych zaleceń dotyczących bezpiecznego fizycznego dystansu.

2. Zaplanuj etapowe scenariusze powrotu do pracy.

Mając do dyspozycji ograniczoną liczbę miejsc siedzących i zidentyfikowanych kluczowych pracowników, organizacje mogą zaplanować stopniowy powrót do biura w oparciu o kryteria roli i podatności na zagrożenia. Ramy czasowe pomiędzy poszczególnymi grupami powracającymi do pracy mogą być oparte na potrzebach i stałym stanie zdrowia pracowników.

3. Zidentyfikuj pracowników kluczowych i szczególnie narażonych.

Chociaż wielu pracowników biurowych przeszło na pracę w domu, niektóre osoby nie mogą pracować zdalnie ze względu na charakter swojej roli lub ze względów bezpieczeństwa. Niektóre z tych osób mogą nadal przychodzić do biura lub będą jednymi z pierwszych pracowników, którzy powrócą do pracy. Dane kadrowe są wykorzystywane w celu określenia, którzy pracownicy muszą pozostać w biurze, aby można było dokonać dostosowań.

4. Przekonfiguruj elastyczne przestrzenie.

Podczas gdy wykorzystanie każdego biurka może zmniejszyć pojemność biura o połowę lub więcej, aktywowanie sal konferencyjnych, sal fokusowych, laboratoriów szkoleniowych i miejsc do odpoczynku jako dedykowanych miejsc do siedzenia może zwiększyć liczbę pracowników w biurze przy jednoczesnym zachowaniu fizycznego dystansu. Gdy pracownicy wrócą do biura, przestrzenie te będą ponownie wykorzystywane do poprawy współpracy w bezpieczny sposób. Wyraźne określenie, które miejsca siedzące respektują fizyczny dystans i usunięcie nadmiaru miejsc siedzących pomoże użytkownikom przestrzegać wytycznych.

5. Ponownie rozważ wykorzystanie miejsc siedzących z wolnym adresem.

Miejsca pracy z wolnym adresem zazwyczaj działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" i oferują mniejszą liczbę biurek niż osób. Bezpośrednim problemem w przypadku tego typu miejsc pracy jest czystość i zanieczyszczenie krzyżowe spowodowane dzieleniem biurek przez wiele osób. Miejsca te mogą wymagać innego wykorzystania, dopóki zagrożenie COVID-19 nie minie.

6. Śledź, kto gdzie siedzi.

Jeśli najważniejsi pracownicy są rozproszeni po całym biurze i tymczasowo zajmują biurka wcześniej przypisane komuś innemu, jasna komunikacja dotycząca oczekiwanego przydziału miejsc może zapewnić przejrzystość i jasność dla wszystkich stron. Wskazanie odpowiednich biurek, pomieszczeń na przerwy i łazienek, które mają być używane, może również pomóc zespołom ds. infrastruktury w ustaleniu priorytetów w zakresie planów sprzątania wykorzystywanych przestrzeni.

7. Wprowadzić pracę zmianową.

Takie podejście pozwala większej liczbie osób na korzystanie z miejsca pracy w systemie zmianowym. Z jasno przypisanymi biurkami, fizyczny dystans może być zachowany dla osób na tej samej zmianie, jednocześnie czyniąc biuro dostępnym dla większej liczby pracowników w miarę upływu czasu. Pozwala to również na zaplanowanie harmonogramu sprzątania. Zmiany mogą odbywać się w dziennych lub tygodniowych ramach czasowych, w zależności od potrzeb i celów każdej organizacji.

8. Wyznaczenie pomieszczeń izolacyjnych.

W przypadku, gdy pracownik zaczyna wykazywać objawy - czy to w holu budynku, obszarach wspólnych, czy w przestrzeniach najemców - organizacje będą potrzebowały możliwości odizolowania każdego, kto ma lub zacznie mieć objawy podczas pracy. Wyznaczenie i zakomunikowanie przestrzeni w taki sposób, aby każdy kierownik i pracownik znał ich lokalizację i przeznaczenie, jest niezbędne do zapewnienia dobrego samopoczucia pracowników.

9. Planowanie i komunikowanie reżimów czyszczenia.

10. Kontrola dostępu do biura.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wniesienia do biura wirusa COVID-19, firmy wdrażają obowiązkowe protokoły badań przesiewowych dla wszystkich pracowników codziennie przed wejściem do biura. Pytania przesiewowe obejmują zarówno pytania związane z podróżą, jak i objawy zdrowotne. Wyniki badań wskażą, czy dana osoba powinna wejść do pracy, czy pozostać w domu każdego dnia.

WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ: https://www.gensler.com/research-insight/blog/10-considerations-for-transitioning-back-to-work-in-a-post

COVID-19 Informacje dla miejsc pracy.

Obszerne zasoby Safework Australia, w tym wiele zasobów branżowych.

Możesz znaleźć informacje poprzez:

  • korzystając z powyższego filtra treści i wybierając odpowiednie dla siebie menu rozwijane
  • używając paska wyszukiwania na górze strony, aby wyszukać zawartość COVID-19. Dodaj słowa "COVID-19" w kryteriach wyszukiwania, aby mieć pewność, że znajdziesz to, czego potrzebujesz, lub
  • korzystając z poniższych kafelków, aby przeglądać nasze informacje.
Obowiązki wynikające z przepisów WHS
Prawa pracowników
Pracownicy narażeni na niebezpieczeństwo
Sprzątanie
Praca w domu
Zdrowie psychiczne
Informacje branżowe na temat COVID-19

Informacje na temat bezpieczeństwa i higieny pracy dla Twojej branży oraz COVID-19.

Przetłumaczone informacje na temat COVID-19

Informacje o bezpieczeństwie i higienie pracy oraz o COVID-19 w innych językach.

Oznakowanie i plakaty

Znaki i plakaty dla miejsca pracy do pobrania.

Zestaw zasobów COVID-19

Materiały do pobrania dla przedsiębiorstw.

Informacje branżowe

Opieka nad osobami starszymi

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020 r.

Rolnictwo

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020 r.

Budownictwo

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Kierowcy dostaw

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Wczesna edukacja dzieci

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020 r.

Kształcenie i szkolenie

Ostatnio zaktualizowane 29 kwietnia 2020 r.

Energia i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej

Ostatnio zaktualizowane 29 kwietnia 2020 r.

Wchodzenie i wychodzenie (FIFO) oraz wchodzenie i wychodzenie (DIDO)

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2020 r.

Przetwórstwo spożywcze i produkcja

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2020 r.

Opieka zdrowotna

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2020 r.

Hotelarstwo

Ostatnio zaktualizowane 29 kwietnia 2020 r.

Usługi domowe

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Marynarka i linie lotnicze

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Górnictwo

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020 r.

NDIS

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Biuro

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Transport publiczny

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Sprzedaż detaliczna

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Drogowy transport towarowy

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Stoczniowcy i porty

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2020 r.

Taksówki i wspólne przejazdy

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2020 r.

Handel i utrzymanie domu

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Magazynowanie i logistyka

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Ogólne informacje branżowe

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2020

Prosimy o udostępnianie naszych postów

  • Kliknij, aby wydrukować (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby wysłać to do znajomego (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na LinkedIn (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Reddit (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie)