5 wskazówek opartych na nauce, jak wybrać zimowe rękawiczki



Jaki jest najlepszy sposób na wybór odpowiedniej zimowej rękawicy roboczej?

Większość producentów nie podaje ratingów temperatury ani wartości izolacji dla rękawic zimowych, więc skąd można wiedzieć, czy wybrana rękawica nie spowoduje odmrożenia palców.

Szczerze mówiąc, nie masz takiej pewności.

W firmie Superior stosujemy nowe, naukowe podejście do rękawic zimowych, o którym wkrótce opowiemy. W międzyczasie nie chcemy zostawić Cię mokrego i zimnego, więc poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak pozostać ciepłym i ciepłym.

1. Wybierz wielowarstwowe rękawice na temperatury poniżej 20°F/-5°C:

Rękawica taka jak ta jest dobra na umiarkowanie chłodne temperatury, ale niewiele więcej poniżej 32°F.

W chłodniejszych temperaturach zalecamy rękawice składające się z co najmniej dwóch warstw.


Oto kilka przykładów:

  • SNTAPVC:Dwuwarstwowa konstrukcja z nylonem na zewnątrz, nappedowana warstwa wewnętrzna z polaru.
  • 378GHVTL: Trójwarstwowa konstrukcja z zewnętrzną warstwą skórzaną/nylonową, środkową warstwą Thinsulate™ i wewnętrzną warstwą nylonową.
  • SNOWD200L: Konstrukcja wielowarstwowa z rękawicą ze skóry cielęcej/podwójną warstwą nylonu, dwiema warstwami materiału Thinsulate™ o gramaturze 400 g/m² i warstwą laminatu z pianki i polaru.

Uwaga: wodoodporne membrany w rękawicach mogą stanowić różnicę między mokrymi od wilgoci rękami a suchymi rękami, które są stosunkowo wygodne i ciepłe.

2. Zarządzanie wilgocią:

Większość potu ciała pochodzi z dłoni i podeszew stóp.

Woda przewodzi ciepło z dala od ciała 25 razy szybciej niż powietrze, ponieważ ma większą gęstość. Dlatego zarządzanie wilgocią jest kluczem do projektowania ciepłych rękawic zimowych.

Warstwa następna po dłoni w naszych rękawicach zimowych nie jest wykonana z bawełny.

Jest to najgorszy materiał na podszewkę rękawic zimowych, ponieważ wchłania pot i wilgoć, a następnie zatrzymuje wodę przy skórze, co powoduje jej wychłodzenie.

Zazwyczaj wybieramy pomiędzy materiałem syntetycznym, takim jak polipropylen, a włóknem naturalnym, takim jak wełna, z których oba odprowadzają wilgoć z dala od skóry.

3. Wybór warstwy zewnętrznej:

Szukając dobrej rękawicy zimowej, szukaj takiej z gęstą warstwą zewnętrzną, która zablokuje wiatr.

Oto przykład złego wyboru. Dzianina w tej rękawicy jest zbyt otwarta, co pozwala wiatrowi przeniknąć przez rękawicę i przyspieszyć utratę ciepła.



Nasze testy wykazały, że gęsta warstwa zewnętrzna w rękawicach zapewnia ciepło o wartości +25°F (+14°C) w warunkach bezwietrznych oraz o wartości +50°F (+28°C) w warunkach wietrznych. To ogromna różnica.


Oto przykład jednej z naszych najlepiej sprzedających się rękawic z dobrą powłoką zewnętrzną:


4. Określ właściwą izolację:

Jeśli pracujesz w bardzo niskich temperaturach (poniżej 0°F/ -20°C), zalecamy używanie rękawic z izolacją Thinsulate™.

Thinsulate™ daje maksymalne ciepło przy swojej grubości, dzięki bardzo cienkiemu denierowi włókien syntetycznych, które wyjątkowo dobrze zatrzymują powietrze w plątaninie włókien.

Dobrze utrzymuje ciepło, nawet gdy jest wilgotne.

Podszewka Thinsulate™ występuje w wielu gramaturach i rodzajach. Jej grubość mierzona jest w gramach na metr kwadratowy (gsm). Podczas pracy w chłodnych warunkach lub w środowiskach, w których kluczowe znaczenie ma sprawność manualna, wystarczą rękawice z Thinsulate™ o gramaturze 40 g/m².

W przypadku niewielkiej aktywności lub pracy w zimnych warunkach należy wybrać rękawice z Thinsulate™ o gramaturze 100 g/m². Jesteśmy jedną z niewielu firm produkujących rękawice na świecie, która oferuje modele z 200 g/m² Thinsulate™ do pracy w ekstremalnie zimnym środowisku.

Dowiedz się więcej o poziomach Th

insulate™.

5. Zwróć szczególną uwagę na podszewkę w opuszkach palców.

Wiele rękawic zimowych, które widzimy, jest szczególnie źle zaprojektowanych w części palców.

Mają one mniej izolacji na czubkach palców lub źle zaprojektowane szwy, przez co ciepło ucieka tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.

Palce (a zwłaszcza opuszki palców) są bardziej podatne na zimno, ponieważ nie posiadają głównych mięśni, które wytwarzałyby ciepło.

Ponadto, organizm zachowuje ciepło poprzez faworyzowanie narządów wewnętrznych i zmniejszanie przepływu krwi do kończyn w zimnych warunkach.

Palce mają tendencję do szybszego marznięcia niż reszta dłoni, ponieważ szybciej tracą ciepło ze względu na wyższy stosunek powierzchni do objętości, a ponadto częściej stykają się z zimniejszymi powierzchniami niż inne części dłoni.


Poszukaj podszewki, która jest w pełni "podszyta skarpetą", co oznacza, że podszewka w pełni obejmuje również boki palców, bez żadnych punktów wycieku ciepła, w których podszewka została nadmiernie rozciągnięta podczas szycia, a loft izolacji został rozciągnięty na cienką warstwę.

Niektóre z naszych produktów są wyposażone w dodatkową wyściółkę tylko na końcach palców.

Chcesz więcej zimowej lektury?

Przeczytaj "Jak zachować ciepło jak Kanadyjczyk

".

O Tony Geng Prezes Superior Glove

Więcej o Tony'm Geng'u