Ważne zasady ratujące życie, których należy przestrzegać w pracy

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy to nie wybór. To obowiązek. Pracodawcy ponoszą moralną odpowiedzialność za zrobienie wszystkiego, co w ich mocy, aby ludzie nie ulegli wypadkom, natomiast pracownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad, nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale również dla bezpieczeństwa innych.

Miejsca pracy powinny uświadamiać pracowników o potencjalnych zagrożeniach, co można uczynić za pomocą strategicznie rozmieszczonych znaków bezpieczeństwa.

Dobrze zaprojektowane etykiety i znaki bezpieczeństwa pomagają chronić ludzi przed krzywdą, pomagają chronić firmy przed odpowiedzialnością w razie niefortunnego zdarzenia i odzwierciedlają zgodność firmy z kodeksami i przepisami bezpieczeństwa.

Nasze Zasady Ratowania Życia mają na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom. Stosujemy je, aby umożliwić naszym pracownikom zidentyfikowanie krytycznych środków kontroli, które muszą być stosowane przed podjęciem i w trakcie pracy.

Niektóre z tych zasad są następujące:

Zdolność do pracy

Będę zawsze prezentował się jako "Zdolny do pracy" i nigdy nie będę prowadził pojazdu ani obsługiwał instalacji lub sprzętu pod wpływem zmęczenia, alkoholu, nielegalnych lub przepisanych przez lekarza leków, które mogą wpłynąć na moją zdolność do bezpiecznej pracy.

Pojazdy

Nigdy nie będę prowadzić pojazdu, gdy jestem zmęczony, nie będę przekraczać ograniczeń prędkości, korzystać z telefonu komórkowego (chyba że w trybie głośnomówiącym) i zawsze będę zapinać pasy bezpieczeństwa.

Izolacja i blokada

Przed rozpoczęciem pracy zawsze sprawdzę izolację i zablokuję mobilną instalację i zakład oraz nigdy nie usunę, nie ominę ani nie zmodyfikuję urządzenia zabezpieczającego (np. osłony, blokady lub barykady) bez upoważnienia.

Linia ognia

Będę zawsze znajdował się w bezpiecznej strefie i nigdy nie będę chodził lub pracował pod zawieszonym ładunkiem lub świadomie pracował "na linii ognia" ruchomego sprzętu lub części (np. ruchomych urządzeń, pojazdów lub osprzętu) oraz sprzętu pod napięciem (np. maszyn wirujących, elektrycznych lub pod ciśnieniem).

Urządzenia ruchome i oprzyrządowanie

Nigdy nie będę obsługiwał urządzeń ruchomych ani ograniczonego oprzyrządowania, jeśli nie zostanę przeszkolony, kompetentny i upoważniony do tego.