Top 5 dziecięcych kontuzji w lecie

Lato to zazwyczaj najszczęśliwszy okres w roku dla australijskich rodzin. To czas, kiedy cieszymy się przedłużonymi wakacjami i skąpanymi w słońcu obchodami Świąt Bożego Narodzenia, długimi dniami na plaży i grillami z przyjaciółmi.

Jednak słoneczne dni spędzone na podwórku lub na piasku mogą oznaczać, że obrażenia są bardziej powszechne.

Przyjrzeliśmy się kilku najczęstszym urazom, na które rodzice powinni uważać tego lata, i dajemy kilka wskazówek, jak je leczyć:

Utonięcie:

Spotkania wokół basenów lub na plaży są cenioną tradycją dla wielu australijskich rodzin, ale z tą tradycją wiąże się bardzo realne niebezpieczeństwo utonięcia. Rodzice mogą zmniejszyć ryzyko, zawsze nadzorując dzieci. Gdy w jednym miejscu jest kilka rodzin, upewnij się, że potwierdzasz z innymi rodzicami, kto nadzoruje. Na plaży, upewnij się, że zawsze pływasz pomiędzy czerwoną i żółtą flagą. Wreszcie, szczotkowanie swoich umiejętności w zakresie resuscytacji jest ważne dla każdego rodzica.

Oparzenia słoneczne:

W naszym surowym australijskim klimacie, oparzenia słoneczne są bardzo realnym problemem. W dzisiejszych czasach większość rodziców zdaje sobie sprawę z konieczności stosowania kremów ochronnych, aby nie dopuścić do poparzeń - a zapobieganie jest najlepszym lekarstwem - ale poparzenia słoneczne mogą się zdarzyć i nadal się zdarzają. 20-minutowy chłodny prysznic pomoże zmniejszyć objawy i dyskomfort. Dbaj o nawilżenie tego obszaru. Upewnij się, że dziecko otrzymuje wystarczającą ilość płynów i poszukaj pomocy medycznej, jeśli oparzenie jest poważne, jeśli pojawiły się rozległe pęcherze lub oznaki infekcji.

Urazy spowodowane jazdą na rowerze, hulajnodze i deskorolce:

Dzieci powinny zawsze nosić odpowiednią odzież do aktywności, którą podejmują. Kask jest niezbędny, a ochraniacze na kolana i nadgarstki są również zalecane dla dzieci jeżdżących na deskorolce. W przypadku wystąpienia urazów należy szybko zastosować zimne okłady na opuchnięte miejsca. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko doznało złamania, poszukaj pomocy medycznej.

Użądlenia i ukąszenia owadów:

W przypadku ukąszenia owadów, często niewiele można zrobić, aby je wyleczyć. Jednak zastosowanie zimnego okładu może zmniejszyć ból i stan zapalny. W przypadku użądlenia przez meduzy, zadzwoń pod numer Triple 0 lub zasięgnij porady ratownika, jeśli taki znajduje się w pobliżu. Nałóż obficie ocet na miejsce użądlenia, lub wodę morską, jeśli nie masz pod ręką octu. Nie używaj słodkiej wody do czyszczenia użądlenia.

Ukąszenie węża:

Na szczęście jest to mniej powszechne obrażenia, ale jest to najbardziej powszechne w okresie letnim i jest ważnym, aby wiedzieć, jak leczyć. Węże są aktywne w cieplejszych miesiącach i ukąszenia węży często zdarzają się, gdy dzieci zwiedzają okolicę, chodzą po buszu lub biwakują. Jeśli Twoje dziecko zostanie ukąszone przez węża, ważne jest, aby zachować spokój i najpierw zadzwonić po pogotowie. Mocno zabandażuj ukąszoną kończynę (jeśli tam właśnie nastąpiło ukąszenie), zaczynając od stopy lub ręki i idąc w górę w kierunku ciała.

Więcej ważnych tematów z zakresu pierwszej pomocy:

  • Porady dotyczące pierwszej pomocy w 6 typowych wypadkach
  • Dziesięć najważniejszych wskazówek dotyczących pierwszej pomocy
  • Jakie są najczęstsze zimowe urazy?
  • Pierwsza pomoc w przypadku oparzeń
  • Pierwsza pomoc w przypadku ukąszeń węży
  • 6 podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, które powinni znać wszyscy rodzice
  • Pierwsza pomoc w przypadku najczęstszych urazów u dzieci
  • Top 5 dziecięcych urazów latem
  • Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem
  • Jak pomóc poszkodowanemu w wypadku samochodowym