Sprawdź swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa gaśnicy | Test MCQs

Suche gaśnice chemiczne uniwersalne są skuteczne we wszystkich klasach z wyjątkiem pożarów D i K.

True Fałsz Prawidłowo! Nieprawda!

Gaśnica na dwutlenek węgla jest przystosowana do ______ pożarów

Klasa B i C Klasa C Klasa A i D Klasa D Prawidłowo! Nieprawda!

Co oznacza skrót PASS?

Ciągnij, Ramię, Krzycz, Ściskaj Pchnięcie, Ramię, Strzał, Zamiatanie Pociągnij, Wyceluj, Ściśnij, Zamiataj Pchnij, Wyceluj, Strzelaj, Krzycz Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Czy APW (gaśnica wodna) jest bezpieczna w przypadku pożaru instalacji elektrycznej?

True Fałsz Prawidłowo! Nieprawda!

Najczęściej spotykana gaśnica w dzisiejszych czasach to___.

Gaśnice halonowe Suche gaśnice chemiczne Gaśnice wodne Gaśnice pianowe Prawidłowo! Nieprawda!

Czy gaśnice chemiczne typu ABC gaszą pożar przez schładzanie?

True Fałsz Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Zasadniczo nie należy próbować gasić szybko rozprzestrzeniającego się pożaru?

True Fałsz Prawidłowo! Nieprawda!

Gaśnica klasy C jest przeznaczona do użycia przy następujących pożarach:

Pożary silników pojazdów Drewno i papier Tostery i wyłączniki Magnez czy potas Prawidłowo! Nieprawda!

Kiedy odkryjesz pożar, powinieneś...

Pozostań w budynku do czasu znalezienia sposobu na ugaszenie pożaru Uciekaj z budynku nie ostrzegając innych o pożarze Użyj gaśnicy do ugaszenia pożaru, nawet jeśli nigdy wcześniej nie używałeś gaśnicy Włączyć alarm przeciwpożarowy i zadzwonić po straż pożarną Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Który typ gaśnicy ma duży czarny plastikowy róg na końcu elastycznego węża lub krótkiej sztywnej rury?

Woda pod ciśnieniem powietrza. (APW) Wszystko z powyższych Dwutlenek węgla. (CO2) Suchy środek chemiczny. (ABC) Prawidłowo! Nieprawda!

Aby gaśnica była skuteczna, musi być_____?

Łatwo dostępne i odpowiednie dla zagrożenia sprawne Wystarczająco duży, aby kontrolować wielkość pożaru Wszystko z powyższych Prawidłowo! Nieprawda!

Gdzie należy wycelować dyszę gaśnicy podczas gaszenia pożaru?

W centrum ognia Na szczycie ognia U podstawy ognia Z dala od ognia Prawidłowo! Nieprawda! Quiz o bezpieczeństwie gaśnic przeciwpożarowych Dostałem 8% punktów w quizie na temat bezpieczeństwa gaśnic przeciwpożarowych | Bardzo słabo Twój wynik w quizie o bezpieczeństwie gaśnic jest bardzo słaby, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 16% punktów w quizie o bezpieczeństwie gaśnic przeciwpożarowych | Bardzo słabo Twój wynik w quizie o bezpieczeństwie gaśnic jest bardzo słaby, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 25% punktów w quizie o bezpieczeństwie gaśnic przeciwpożarowych | Słabo Twój wynik w quizie o bezpieczeństwie gaśnic jest słaby, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 33% punktów w quizie o bezpieczeństwie gaśnic przeciwpożarowych | Słabo Twój wynik w quizie o bezpieczeństwie gaśnic jest słaby, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 41% punktów w quizie na temat bezpieczeństwa gaśnic przeciwpożarowych | Targi Twój wynik w quizie o bezpieczeństwie gaśnic jest sprawiedliwy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 50% punktów w quizie na temat bezpieczeństwa gaśnic przeciwpożarowych | Targi Twój wynik w quizie o bezpieczeństwie gaśnic jest sprawiedliwy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 58% punktów w quizie na temat bezpieczeństwa gaśnic przeciwpożarowych | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie o bezpieczeństwie gaśnic, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Uzyskałem 66% punktów w quizie o bezpieczeństwie gaśnic przeciwpożarowych | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie o bezpieczeństwie gaśnic, możesz zrobić więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 75% punktów w quizie na temat bezpieczeństwa gaśnic przeciwpożarowych | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie o bezpieczeństwie gaśnic, stać Cię na więcej, spróbuj jeszcze raz.Twój wynik jest bardzo dobry w quizie o bezpieczeństwie gaśnic, stać Cię na więcej, spróbuj jeszcze raz. Uzyskałem 83% punktów w quizie na temat bezpieczeństwa gaśnic przeciwpożarowych | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie o bezpieczeństwie gaśnic, możesz zrobić więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 91% punktów w quizie na temat bezpieczeństwa gaśnic przeciwpożarowych | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie o bezpieczeństwie gaśnic, możesz zrobić to lepiej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 100% punktów w quizie na temat bezpieczeństwa gaśnic przeciwpożarowych | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie o bezpieczeństwie gaśnic.

Podziel się swoimi wynikami:

Facebook Twitter

Proszę udostępnić ten quiz, aby zobaczyć swoje wyniki.

Facebook