Elektryczny skuter eksploduje podczas ładowania w domu, cudowna ucieczka rodziny uchwycona na kamerze

Właściciel skutera, zidentyfikowany tylko przez jej nazwisko Zhao, złożył skargę do organu nadzorującego konsumentów i zamierzał podjąć działania prawne, Beijing Morning Post donosi.

Incydent został sfilmowany w niedzielę po południu przez system kamer bezpieczeństwa Zhao miał zainstalowany w jej mieszkaniu w Pekinie. 22-sekundowy klip z nagrania pokazuje, że skuter jest ładowany w salonie, kiedy nagle rozlega się głośny huk.

Mężczyzna, którego zidentyfikowano jako męża Zhao, jest zaskoczony hałasem, nagle wstaje z kanapy i odłącza wtyczkę, a z pojazdu leje się dym.

Następnie podnosi swoją córkę i wybiega z pokoju tuż przed tym, jak skuter staje w płomieniach.

Pracownicy ochrony i zarządu nieruchomości szybko ugasili pożar i nikt nie odniósł obrażeń.

Zhao został zacytowany jako mówiąc, że kupił skuter online dwa tygodnie wcześniej i miał naładowane go tylko raz przed wypadkiem się stało. Powiedziała, że skuter został ładowania przez siedem godzin, zanim eksplodował. Osoba, od której kupiła go online powiedział jej, że musi być ładowany przez sześć do 12 godzin.

Zadzwoniła do sprzedawcy skutera tuż po incydencie i został skierowany do Shengte, firmy w prowincji Zhejiang, który rzekomo był producentem skutera. Shengte powiedział jednak, że firma nie potwierdziła jeszcze, czy był to jeden z ich skuterów.

Sprzedawca skutera twierdził, że został on zakupiony w sklepie internetowym Shengte, który był reklamowany na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Firma nadal prowadzi dochodzenie, aby zobaczyć, czy to producent, który był odpowiedzialny, czy to w dół do osoby, która sprzedała go online, czy to było niewłaściwe użycie Zhao, który doprowadził do eksplozji, gazeta donosi.

Powiedział, że agent z oddziału firmy w Pekinie już odwiedził mieszkanie Zhao.

Zhao powiedział, że człowiek, który twierdził, że jest przyjacielem rzecznika firmy odwiedził ją we wtorek, ale odszedł nie dając jej żadnej odpowiedzi, raport powiedział.

Zhao złożyła skargę do komitetu konsumentów w prowincji Zhejiang, gdzie Shengte ma swoją siedzibę.