5 środków ostrożności związanych z bezpieczeństwem na rigach, których musisz przestrzegać

Każda osoba pracująca na platformie wiertniczej, od montera do wiertacza, powinna być świadoma niebezpieczeństw związanych z jej pracą - a także prostych środków ostrożności, które mogą pomóc w uniknięciu wypadku. Każdego roku na platformach wiertniczych dochodzi do setek poważnych wypadków i choć niektóre z nich nigdy nie trafiają na pierwsze strony gazet, ludzie pracujący na platformach nigdy o nich nie zapomną.

Dobrze znamy typowe zagrożenia. Na morzu wszystko, od silnej burzy po lekki deszcz, może być śmiertelne w niewłaściwych warunkach. Nawet mniej złowieszcze warunki, takie jak zbyt duża wilgotność lub zbyt duże nasłonecznienie, mogą po pewnym czasie doprowadzić do niebezpiecznych warunków pracy.

Jak więc zachować bezpieczeństwo podczas pracy na platformie wiertniczej? To proste. Oceniasz czynniki ryzyka i przestrzegasz zasad. Oto 5 najważniejszych z nich:

1. Chroń maszyny

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, że zasada nr 1 dotyczy ochrony maszyn, a nie ludzi.

Ale prawda jest taka, że żyjąc i pracując na platformie wiertniczej oddalonej setki mil od najbliższych śladów ludzkiej cywilizacji, do której można się dostać i z której można się wydostać jedynie helikopterem, maszyny są Twoją linią życia. Poza kolegami z pracy, maszyny są twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Jeśli źle je potraktujesz, one w zamian źle potraktują ciebie.

Maszyny są często bardzo temperamentne. Wypadki i obrażenia wynikające z niewłaściwej obsługi lub konserwacji urządzeń pod napięciem lub urządzeń mechanicznych można ograniczyć dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu oraz regularnym przeglądom i konserwacji.

2. Zawsze używaj niezawodnego oświetlenia

Kolejną rzeczą związaną z życiem na morzu jest to, że często jest bardzo ciemno - za każdym razem, gdy uderza sztorm, za każdym razem, gdy zachodzi słońce, za każdym razem, gdy w środku gaśnie światło. Szybko robi się ciemno, a w środowisku takim jak platforma wiertnicza, gdzie nawet najmniejsze uczucie klaustrofobii może się nasilić, ciemność sprawia, że użytkownicy są bardziej podatni na wypadki.

Dlatego niezawodne oświetlenie jest tak ważne, zwłaszcza w niskich lub ograniczonych przestrzeniach. Instalacja łatwego do zauważenia, łatwego w użyciu oświetlenia z dostosowanymi do potrzeb oznaczeniami bezpieczeństwa pomaga wszystkim lepiej wykonywać swoją pracę i ostrzega przed potencjalnymi zagrożeniami.

3. Zabezpiecz powierzchnie robocze przed poślizgiem

Jest to szczególnie duże wyzwanie, biorąc pod uwagę, że jesteś otoczony tylko wodą. Jednak utrzymanie suchych i antypoślizgowych powierzchni roboczych jest nie tylko możliwe, ale i bardzo proste.

Poza burzą lub deszczem, nie ma powodu, aby powierzchnie robocze były mokre podczas codziennej pracy. Wycieranie platformy wiertniczej nie jest nauką o rakietach, ale jest nudne, a pracownicy często zaniedbują tę pracę, jeśli mają taką możliwość. Mocne, wodoodporne buty posuną się tak daleko, jeśli powierzchnie, po których chodzisz, są katastrofą, która może się zdarzyć.

4. Miej wszędzie wystarczającą ilość skrzynek z narzędziami do napraw i bezpieczeństwa

Nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele skrzynek naprawczych, skrzynek bezpieczeństwa i apteczek pierwszej pomocy wokół platformy. Wszystkie zakłady przemysłowe ich potrzebują, ale z oczywistych względów platformy morskie potrzebują ich najbardziej. Części elektryczne, pomoce manipulacyjne, hydraulika, narzędzia ręczne, elektronarzędzia, sprzęt spawalniczy - cokolwiek jest deficytowe, zdobądź tego więcej. W końcu pracujesz na platformie wartej wiele miliardów dolarów - zamawianie więcej niż to, czego potrzebujesz, jest mądrą rzeczą do zrobienia.

5. Opracuj plan reagowania w sytuacjach awaryjnych (i wbij go sobie do serca)

Być może najbardziej oczywisty i najbardziej pomijany z tych 5 procedur bezpieczeństwa, inteligentny, strategiczny plan reagowania w sytuacjach awaryjnych nie jest tak prosty, jak sporządzenie go i nigdy nie ćwiczyć. Powinieneś opracować plan w oparciu o przepływ pracy na platformie, który będzie się różnił w zależności od grupy, platformy, a nawet pogody.

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa na platformie wiertniczej. ERP będą się różnić w zależności od warunków pogodowych, postępu prac wiertniczych oraz liczby osób przebywających na platformie w danym czasie. Odpowiednio opracuj plany.