Sprawdź, kiedy musisz szkolić swoich pracowników?

Aby naprawdę wiedzieć, jak często należy przeprowadzać szkolenia BHP, najlepiej zapytać lokalny wydział pracy, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj szkolenia BHP OSHA musi zostać wdrożony w danej firmie lub zakładzie.

Istnieją cztery poziomy szkolenia w zakresie bezpieczeństwa:

Szkolenie wstępne jest wymagane przed rozpoczęciem pracy przez każdego pracownika.
Coroczne szkolenie BHP jest wymagane w przypadku niektórych zawodów, w tym zawodów medycznych i związanych z ochroną środowiska.
specjalne szkolenia okresowe, które odbywają się co dwa lata lub co trzy lata
Szkolenie w zakresie potencjalnych zagrożeń, które odbywa się za każdym razem, gdy firma zidentyfikuje nowe zagrożenia w miejscu pracy.


Wszyscy pracownicy muszą zostać w pełni przeszkoleni w zakresie procedur bezpieczeństwa przed rozpoczęciem pracy.

Dla pracodawcy najważniejszym priorytetem jest wstępne szkolenie w zakresie bezpieczeństwa. Powinno ono odbyć się podczas szkolenia wstępnego w pierwszym dniu pracy. Niektóre prace budowlane wymagają od pracownika uzyskania certyfikatu uprawniającego do wykonywania określonych prac lub do obsługi określonych maszyn przed rozpoczęciem pracy. Właściwe szkolenie od samego początku gwarantuje, że pracownicy wiedzą, co robią i jak prawidłowo i bezpiecznie obsługiwać maszyny w miejscu pracy.

Wytyczne i zasady zachowują świeżość w umysłach pracowników.

Firmy, które przeprowadzają regularne sesje szkoleniowe w zakresie bezpieczeństwa, są mniej podatne na wypadki w miejscu pracy i ogólnie mają lepsze warunki bezpieczeństwa w miejscu pracy. Konsekwencja w szkoleniach BHP pomaga pracownikom uświadomić sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo w miejscu pracy i podnosi morale, ponieważ czują się oni otoczeni opieką.

Dokonaj przeglądu programów szkoleniowych firmy, jeżeli dojdzie do urazu.

Jeżeli w Twoim miejscu pracy dojdzie do urazu, warto przeprowadzić analizę zagrożeń w miejscu pracy. Następnie niezwłocznie przeprowadź z pracownikami szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i pokaż im, jak prawidłowo wykonywać czynności, które były nieprawidłowe i spowodowały wypadek. Jest to również okazja do omówienia wszelkich innych możliwych urazów lub naruszeń bezpieczeństwa, które mogły mieć miejsce w tej konkretnej sytuacji.

Bądź na bieżąco z najlepszymi praktykami w zakresie szkoleń bezpieczeństwa, biorąc udział w zajęciach.

Dzięki szkoleniom z zakresu bezpieczeństwa Twoi pracownicy otrzymują informacje na temat bezpieczeństwa i zagrożeń dla zdrowia w miejscu pracy. Ten dodatkowy krok gwarantuje, że wdrażasz skuteczny program bezpieczeństwa w miejscu pracy, który skutkuje mniejszą liczbą urazów i chorób.

Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa to dobrze wykorzystany czas i pieniądze. Jeżeli Twoi pracownicy są na bieżąco informowani i regularnie przypomina im się, jak bezpiecznie wykonywać swoją pracę, znacznie ograniczasz liczbę wypadków w miejscu pracy. W ostatecznym rozrachunku, skuteczne i terminowe szkolenia BHP ratują zarówno życie, jak i pieniądze.