Sprawdź, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa mogą pomóc w ratowaniu życia. Są one ważnym elementem bezpieczeństwa, który, podobnie jak poduszki powietrzne, pomaga chronić kierowcę lub pasażera podczas kolizji i minimalizować obrażenia. Osoby, które nie zapinają pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, narażają się na większe ryzyko poważnych obrażeń, a nawet śmierci. Oprócz zwiększonego ryzyka obrażeń, niezapięcie pasów bezpieczeństwa może również zaszkodzić roszczeniom ubezpieczeniowym w razie udziału w wypadku.

Dochodzenie roszczeń z tytułu obrażeń

Kiedy jesteś ranny w wypadku, ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem i zgłosić swoje obrażenia i szkody. W niektórych stanach fakt, że nie mieli Państwo zapiętych pasów bezpieczeństwa w czasie kolizji może być głównym czynnikiem decydującym o tym, ile pieniędzy zostanie Państwu zaoferowane w ramach ugody. Podobnie, jeśli winę za wypadek ponosi inny kierowca, druga firma ubezpieczeniowa może zmniejszyć kwotę wypłacaną Państwu z tytułu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Kiedy nie zapinasz pasów bezpieczeństwa w samochodzie, narażasz się na możliwość doznania poważnych obrażeń w sposób, któremu można zapobiec poprzez zapięcie pasów. Dlatego też, jeśli doznasz obrażeń, a nie byłeś przypięty pasami w czasie kolizji, firma ubezpieczeniowa uzna, że przynajmniej częściowo ponosisz winę za swoje obrażenia.

Jest to tak zwane zaniedbanie porównawcze, a Twój ubezpieczyciel lub ubezpieczyciel drugiej strony może użyć tego argumentu, aby zmniejszyć całkowitą wypłatę, która zostanie Ci zaoferowana po wypadku.

Konsekwencje

Poza oczywistymi konsekwencjami w postaci poważnych obrażeń lub śmierci, niezapięcie pasów bezpieczeństwa może mieć inne kosztowne konsekwencje, jeśli są Państwo uczestnikami wypadku.

Ponieważ niektóre stany zezwalają firmom ubezpieczeniowym na obarczenie Państwa częściową odpowiedzialnością za własne obrażenia i zmniejszenie łącznej kwoty odszkodowania, mogą Państwo być również obciążeni koniecznością samodzielnego opłacenia znacznych kosztów leczenia.

Urazy głowy i kręgosłupa, które są spowodowane niezapięciem pasów bezpieczeństwa mogą prowadzić do tysięcy dolarów w rachunkach medycznych, co może prowadzić do długów na całe życie i być może bankructwa.

Aby zminimalizować ryzyko odniesienia obrażeń w wypadku oraz aby zapewnić, że otrzymają Państwo pełne odszkodowanie za odniesione obrażenia, zaleca się zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie przez cały czas. Podobnie, ważne jest, aby być w pełni ubezpieczonym w razie wypadku, aby chronić się przed odpowiedzialnością za wypadek i zapewnić, że Twoje obrażenia i szkody są pokryte.