Dos i Don't, aby pamiętać o bezpieczeństwie drabiny schodkowej

Chociaż wydaje się, że zdroworozsądkowe byłoby korzystanie z bezpieczeństwa drabin schodowych, wiele osób albo ignoruje środki bezpieczeństwa, albo nie jest ich świadomych. Upadki z drabiny zdarzają się codziennie, ale nie muszą. Podejmowanie właściwych środków ostrożności przy obchodzeniu się z drabiną może pomóc uniknąć trwałego urazu lub śmierci. Istnieje kilka rzeczy, które należy rozważyć, aby nie robić lub zrobić przed użyciem drabiny, aby pomóc zachować bezpieczeństwo i szczęście.

Drabina schodkowa Bezpieczeństwo przed użyciem

Jedną z najważniejszych rzeczy, które można zrobić w zakresie bezpieczeństwa drabiny jest przygotowanie się do korzystania z drabiny. Wiele upadki i urazy zdarzają się ponieważ ludzie chcą iść naprzód i używać ich drabinę bez brać czas zapobiegać niebezpieczeństwo. Przed skakać dobrze używać twój drabinę, najpierw rozważa:

Pogoda: Jeśli musisz używać drabiny na zewnątrz, upewnij się, że pogoda na to pozwoli. Należy unikać używania drabiny przy mokrej lub wietrznej pogodzie, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku.

Zdrowie: Jeśli z powodu choroby nie czujesz się sobą, użyj drabiny w innym czasie. Twoje zdrowie jest tym, co liczy się nad ukończeniem projektu, więc nie używaj drabiny, jeśli nie czujesz się na siłach.

Strój: Aby zapobiec poślizgom i utracie równowagi, należy kupić i nosić buty z podeszwą antypoślizgową. Dzięki temu nie upadniesz z powodu złego kroku lub śliskiego szczebla drabiny.

Ciężar: Wszystkie drabiny mają określoną maksymalną nośność. Pamiętaj, że to nie jest tylko biorąc pod uwagę swoją wagę, ale waga wszystkich narzędzi, sprzętu i siebie, jak jesteś na drabinie. Upewnij się, że mieścisz się w limicie wagi, aby drabina nie wygięła się pod naciskiem i nie spowodowała obrażeń lub czegoś gorszego.

Inspekcja: Nie należy nigdy używać żadnego rodzaju drabiny bez uprzedniego sprawdzenia jej stanu. Co roku dochodzi do wielu upadków i zgonów, ponieważ ludzie przed użyciem drabiny nie sprawdzają, czy jest ona zużyta, uszkodzona lub w dobrym stanie. Upewnij się, że Twoja drabina jest wystarczająco niezawodna do każdego użycia.

Rozmiar: Wybierz drabinę, która pasuje do projektu, nad którym zamierzasz pracować. Jeżeli drabina jest zbyt krótka, aby dosięgnąć obszaru, nad którym trzeba pracować, nigdy nie należy jej stawiać na innej powierzchni lub konstrukcji niż ziemia. Jeżeli drabina nie jest wystarczająco wysoka, nie należy wykonywać zadania, dopóki nie znajdzie się drabina dopasowana do wielkości projektu.

Stabilność: Aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo drabiny schodkowej, należy upewnić się, że wszystkie nogi są zrównoważone na płaskiej i bezpiecznej powierzchni gruntu. Częściej niż nie upadki drabiny są spowodowane brakiem równowagi, który powoduje przechylenie drabiny, gdy osoba z niej korzysta.

Drzwi: Upewnij się, że przed użyciem drabiny nie umieszczasz jej w obszarze, na który mogą mieć wpływ otwierające się drzwi. Jeżeli drabina musi być ustawiona przed drzwiami, należy upewnić się, że drzwi są zamknięte, niedostępne dla innych, pilnowane przez kogoś lub zablokowane przed użyciem.

Bezpieczeństwo drabiny schodkowej podczas użytkowania

Chociaż ważne jest, aby rozważyć, co zrobić przed użyciem drabiny, to bez wątpienia jest również niezwykle ważne, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z drabiny. Istnieje kilka rzeczy, które należy rozważyć podczas korzystania z drabiny, aby przestrzegać bezpieczeństwa drabiny schodkowej, takich jak:

3 Punkt Kontaktowy: Sugeruje się, aby użytkownik drabiny miał trzy punkty kontaktu z drabiną przez cały czas. Oznacza to, że 3 z 4 kończyn powinny dotykać drabiny przez cały czas jej użytkowania.

Zapewnia to, że użytkownik drabiny jest skierowany we właściwym kierunku i ma wystarczającą stabilność, aby utrzymać równowagę.

Narzędzia i sprzęt: Aby zachować wolne ręce dla zasady 3 punktów kontaktu, osoba korzystająca z drabiny powinna mieć kogoś na ziemi podającego jej narzędzia i sprzęt lub powinna korzystać z pasa narzędziowego lub systemu przenośnikowego w celu uzyskania dostępu do sprzętu.

Stabilność: Jeśli trzeba przesunąć drabinę, aby dostać się do innego obszaru, nigdy nie należy próbować jej przesuwać, stojąc na niej. Należy zejść z drabiny przed próbą jej przesunięcia.