Osobiste zabezpieczenie przed upadkiem uratowało pracownika przed poważnym wypadkiem

W 2014 r. ochrona przed upadkiem z wysokości była najczęściej wskazywanym naruszeniem przepisów OSHA. W rzeczywistości ochrona przed upadkiem była najczęściej cytowanym naruszeniem OSHA od 2011 r. Upadki z wysokości stanowią poważny problem. Na przykład upadki na niższe poziomy były drugą główną przyczyną wszystkich śmiertelnych obrażeń w miejscu pracy w 2013 r.

Podobnie, w 2013 r. zgłoszono 57 020 urazów bez skutków śmiertelnych spowodowanych upadkami na niższe poziomy, przy czym na jeden incydent przypadało średnio 20 dni straconych w pracy.

Być może cytaty OSHA dotyczące naruszeń ochrony przed upadkiem pozostają powszechnym problemem, ponieważ pracownicy uważają, że nie potrzebują sprzętu ochronnego. Uważają, że w razie upadku mogą się sami złapać, a używanie sprzętu ochronnego tylko ich spowolni.

Przeciętna osoba spadnie z wysokości około czterech stóp (1,2 metra) w ciągu pierwszych 0,5 sekundy od upadku. Fakt ten sprawia, że złapanie się jest niemożliwe. Sprzęt bezpieczeństwa może spowolnić pracownika, ale sprzęt bezpieczeństwa nie jest przeznaczony do przyspieszania procesu pracy.

Sprzęt ochronny ma za zadanie pomóc pracownikowi w powrocie do domu po zakończeniu zmiany. Sprzęt ochronny może być niewygodny do noszenia przez wiele godzin, ale miejmy nadzieję, że każdy wolałby być trochę niewygodny niż ryzykować upadek na śmierć.

Nawet najbardziej ostrożni pracownicy są podatni na wypadki. Istnieje zbyt wiele zmiennych związanych ze zdarzeniem upadku, na które pracownicy nie mają wpływu, takich jak warunki pracy, konkretne miejsce pracy i błąd ludzki.

Na przykład, jeśli powierzchnia jest odchylona o ¼ cala w pionie, "normalna" osoba potknie się, co może spowodować jej upadek. Bez sprzętu ochronnego najmniejsza zmiana okoliczności może spowodować upadek pracownika, co może być przyczyną poważnych lub śmiertelnych obrażeń.

Biorąc pod uwagę ciągły rozwój technologii i urządzeń bezpieczeństwa, dlaczego nie skorzystać z nich? Przecież sprzęt ten chroni życie pracowników. Ryzyko jest zbyt duże. Nie pozwól, aby duma lub niewiedza powstrzymywały pracowników od pracy tak bezpiecznej, jak to tylko możliwe.

Poniższe studium przypadku pokazuje, jak ważna jest decyzja o noszeniu sprzętu ochronnego. Russ Youngstrom jest pracownikiem, który otrzymał odpowiedni sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości, ale postanowił go nie używać. Jego decyzja miała wpływ zarówno na niego, jak i na jego rodzinę. Russ podróżuje teraz po kraju, zachęcając pracowników do wyciągnięcia wniosków z jego błędu. Oto jego historia.