Młody operator wózka widłowego złamał kręgosłup

Praca na wózku widłowym może być czasem ryzykowna. Nawet jeśli jesteś ekspertem w obsłudze wózka widłowego, możesz spotkać się z wypadkiem przez swój mały błąd.

John Higgins był chłopcem, który przeżył odrażający wypadek. Miał 16 lat i podczas pracy w zakładzie recyklingu spotkał się z taką sytuacją.

Proszę zobaczyć i udostępnić ten film, aby uchronić innych ludzi przed takimi przykrymi doświadczeniami.

Posiadanie odpowiednich środków bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania takim obrażeniom i zmniejszenia ryzyka wypadków śmiertelnych. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na uniknięcie poważnych urazów i zagrożeń podczas pracy z wózkami widłowymi.

Uważaj na tlenek węgla

Wózki widłowe emitują tlenek węgla i muszą być prawidłowo wentylowane. Jeżeli prowadzisz wózek widłowy w zamkniętym pomieszczeniu, powinieneś być świadomy zwiększonego ryzyka zatrucia tlenkiem węgla.

Prawidłowe parkowanie

Po zakończeniu dnia pracy należy zapewnić sobie wystarczająco dużo czasu na zaparkowanie i zabezpieczenie wózka widłowego. Zapobiegnie to przypadkowemu wchodzeniu na wózek przez inne osoby. Upewnij się, że wózek widłowy jest bezpiecznie zaparkowany, a klucz jest wyjęty.

Prawidłowe szkolenie

OSHA wymaga od wszystkich operatorów przestrzegania odpowiednich procedur szkoleniowych i konserwacji maszyn. Przeglądy wózków widłowych są niezbędne, aby określić, czy maszyna wymaga serwisowania, co może pomóc w zapobieganiu wypadkom i obrażeniom. Każdego roku OSHA zbiera ponad 2 miliony dolarów z mandatów wystawionych organizacjom, które nie przeprowadzają konserwacji wózków widłowych lub nie zapewniają odpowiedniego szkolenia swoim pracownikom.

Problemy z załadunkiem

Wózki widłowe mogą się łatwo przewrócić, jeżeli są niewłaściwie załadowane. W rzeczywistości, 14 procent wszystkich wypadków z udziałem wózków widłowych ma miejsce właśnie w ten sposób. Innym niebezpiecznym sposobem załadunku, którego należy unikać, jest używanie wózka widłowego do podnoszenia osób.

Problemy z prowadzeniem pojazdu

Wypadki wynikające z problemów z prowadzeniem pojazdu i obsługą urządzeń są prawdopodobnie najczęstsze. Zjechanie z rampy załadunkowej prowadzi do 7 procent wszystkich wypadków z udziałem wózków widłowych. Inne wypadki z udziałem wózków widłowych wynikają z problemów z widzeniem oraz błędów operatora/kontroli.

Pamiętaj, że wypadki z udziałem wózków widłowych mogą zdarzyć się w każdej chwili. Poprzez wdrożenie odpowiednich szkoleń i środków bezpieczeństwa możesz zmniejszyć ryzyko wypadków z udziałem wózków widłowych i urazów w miejscu pracy.