Małpa uratowała życie swojemu przyjacielowi wykonując resuscytację po porażeniu prądem

Małpa stała się bohaterem ratującym życie po spędzeniu 20 minut na reanimacji swojego przyjaciela, który doznał porażenia prądem na indyjskiej stacji kolejowej i był zagrożony przejechaniem przez pociąg.

Pechowa ofiara wspinała się po linach napowietrznych pod wysokim napięciem, kiedy straciła przytomność i wylądowała na torach. Sprawy wyglądały ponuro, dopóki inna małpa nie wkroczyła do akcji, podnosząc swojego przyjaciela, potrząsając nim, zanurzając go w wodzie, a nawet gryząc go w głowę w desperackiej próbie przywrócenia mu przytomności.

Jednak ranne zwierzę nadal nie chciało się obudzić, zmuszając naczelnego sanitariusza do podjęcia drastycznej decyzji o zanurzeniu go w basenie z wodą obok torów.

Szczęśliwie to zadziałało i po około 20 minutach na mrozie ranna małpa powoli otworzyła oczy, a jej przyjaciel odciągnął ją w bezpieczne miejsce na chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem.

Zachwyceni pasażerowie stojący na peronie na stacji w północnym mieście Indii Kanpur filmowali akcję na telefonach komórkowych i wiwatowali, gdy ratunek się rozwijał.

Jakby uratowanie życia nie było wystarczające, małpa bohatera nawet potraktowała swojego przyjaciela improwizowaną sesją pielęgnacyjną na poboczu torów.