Jak sprawdzić, czy wybrałeś właściwy sprzęt rusztowaniowy?

Masz duże zlecenie, które będzie wymagało wykonania wielu konstrukcji na dużych wysokościach? Czasami drabina to za mało. Szczególnie w budownictwie, istnieje wiele zastosowań dla rusztowań, dlatego też istnieje tak wiele różnych typów. Te narzędzia, choć pomocne, mogą być dość kosztowne.

Zanim kupisz własne rusztowanie i wydasz ciężko zarobione pieniądze, upewnij się, że wybrałeś odpowiedni rodzaj do danego zadania.

Sprzęt do rusztowań podpartych

Kiedy wyobrażasz sobie rusztowanie, najprawdopodobniej myślisz o rusztowaniu podpartym. Ten typ struktury jest wspierany przez belki, słupy, nogi, wsporniki i ramy, aby zapewnić trwałość.

Ten typ rusztowania budowany jest od podłogi w górę i jest stosunkowo łatwy w montażu i demontażu.

Rusztowania wspornikowe są powszechnie określane jako najbardziej ekonomiczne i najbezpieczniejsze z dostępnych systemów rusztowań, co może być powodem, dla którego są one tak często spotykane w przemyśle budowlanym.

Sprzęt do rusztowań podpartych oferowany przez Industrial Ladder

Werner Rusztowania Aluminiowe Wąskorozpiętościowe - Zbuduj swoją własną aluminiową wieżę rusztowaniową, jakkolwiek szeroką i wysoką potrzebujesz dzięki tej opcji. Każda zamówiona sekcja zawiera podstawę, górną część oraz elementy poręczy i może być dodana do innych elementów, aby osiągnąć wymaganą wysokość.

Ten typ rusztowania może być dodatkowo mobilny dzięki opcjom kółek, które mocuje się do podstawy wieży. Do stosowania w pomieszczeniach lub na zewnątrz, sprzęt ten jest wszechstronny, trwały i niezawodny każdy i każde użycie.

Pump Jack Scaffolding- Ten typ sprzętu rusztowaniowego, podczas gdy nadal obsługiwane rusztowania, oferuje elektryczne i gazowe opcje dla wznoszenia i schodzenia. Z tylko krok pedału, system rusztowania wzrośnie z podłogi do wysokości, którą chcesz.

Z kilkoma różnymi markami i funkcjami do wyboru, ten łatwy w użyciu system jest świetny dla firm budowlanych, które używają rusztowań na co dzień.

Rusztowania podwieszane

W przypadku prac przemysłowych, w których nie można zastosować systemu rusztowań budowanych od podstaw, konieczne może być zastosowanie rusztowań podwieszanych. Rusztowanie podwieszane jest po prostu zawieszone w powietrzu. Zamiast wykorzystywać podłogę jako podstawę, rusztowanie podwieszane jest podtrzymywane za pomocą lin i podwieszanych metod podparcia.

Ten typ rusztowań jest głównie spotykany na ruchliwych ulicach, gdzie nie można sobie pozwolić na wykorzystanie powierzchni zajmowanej przez rusztowania lub w wysokich budynkach przemysłowych, gdzie prace muszą być wykonywane na bardzo dużych wysokościach.

Mobilny sprzęt do rusztowań

Jeśli chcesz mieć możliwość przemieszczania rusztowania tam, gdzie jest potrzebne, rusztowania jezdne są właściwym wyborem. Przy mniejszych pracach wewnątrz budynków najlepiej sprawdzają się małe wieże rusztowaniowe z blokowanymi kółkami. Zapewniają one większe bezpieczeństwo niż przeciętna drabina, ponieważ są stabilne i mają większą powierzchnię roboczą.

Dodatkowo, rusztowania jezdne dają Ci możliwość pracy wielu pracowników jednocześnie na podwyższonym obszarze roboczym, zamiast drabiny, która oferuje miejsce dla jednej osoby. Podczas użytkowania, kółka wież rusztowaniowych powinny być w pozycji zablokowanej, aby wyeliminować ryzyko staczania się rusztowań, gdy pracownicy na nich stoją.

Rodzaje rusztowań jezdnych oferowanych przez firmę Industrial Ladder

Wieże rusztowaniowe Baker są doskonałym dodatkiem do każdej kolekcji budowlanej. Z kilku różnych opcji dla wysokości, nośności, marki i dodatkowych funkcji jest piekarnik wieża rusztowania dla każdego.

Niezależnie od tego, czy chcesz zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas prac na zewnątrz, czy też potrzebujesz sprzętu, który pozwoli Ci dotrzeć do wyżej położonych miejsc w pomieszczeniach, te wieże mogą Ci pomóc.

Podnośniki pneumatyczne zapewniające funkcjonalność rusztowania

Zamiast kupować całą wieżę rusztowania lub system, wiele osób decyduje się na maszynę, która może zapewnić taką samą funkcjonalność. Elektryczne i gazowe podnośniki platformowe przenoszą materiały i narzędzia na wyżej położone obszary bez konieczności stosowania rusztowań.