Sprawdź swoją wiedzę na temat środków ochrony osobistej | Testy MCQs z zakresu środków ochrony osobistej

Która z poniższych rzeczy NIE jest uważana za wadę w urządzeniach elektroizolacyjnych?

Otwory, rozdarcia, przekłucia lub przecięcia Osadzone ciało obce Zmiany w teksturze Wielkość sprzętu Prawidłowo! Nieprawda!

Którego tematu szkolenia z zakresu PPE brakuje w kryteriach OSHA, ale powinien on być częścią każdej prezentacji szkoleniowej?

Jakie środki ochrony indywidualnej są niezbędne Dlaczego PPE jest niezbędne? Kiedy PPE jest niezbędne? Ograniczenia środków ochrony indywidualnej Prawidłowo! Nieprawda!

Który z respiratorów zapewni dodatnie ciśnienie powietrza przez dłuższy czas?

Aparat oddechowy niezasilany (NPAPR) Samodzielny aparat oddechowy (SCBA) Respirator oczyszczający powietrze (PAPR) Aparat oddechowy z doprowadzeniem powietrza (SAR) Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Która klasa hełmów ochronnych została przetestowana do napięcia 20 000 V?

Klasa G (ogólna) Klasa E (elektryczna) Klasa B (osłony przeciwodpryskowe) Klasa C (przewodzące) Prawidłowo! Nieprawda!

Pracownicy, których to dotyczy, muszą używać obuwia ochronnego w miejscach, w których istnieje niebezpieczeństwo urazów stóp z powodu któregokolwiek z poniższych czynników, WYJĄTEK _____.

Spadające lub toczące się przedmioty Narażenie na zagrożenia elektryczne Wilgoć lub wilgotność Przedmioty przebijające Prawidłowo! Nieprawda!

Co należy zrobić, aby wybrać najlepsze PPE do danej pracy?

Przeprowadzenie oceny zagrożeń Dowiedz się, co inni mieli na sobie Zapytaj pracownika, który wykonuje daną pracę Zachowaj zdrowy rozsądek Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Jakim terminem określa się czas, w którym materiał rękawicy zostaje nasycony substancją chemiczną poprzez absorpcję?

Szybkość przenikania Szybkość przebicia Szybkość nasycenia Wskaźnik penetracji Prawidłowo! Nieprawda!

Który rodzaj gogli zapewnia ochronę podobną do okularów i może być noszony w połączeniu z okularami lub soczewkami korekcyjnymi w celu zapewnienia ochrony i prawidłowego widzenia?

Gogle z winylowa ramką Gogle z pojedynczą soczewką Gogle do rozdrabniania/rozdrabniania Gogle dla spawaczy Prawidłowo! Nieprawda!

NIE wolno używać pasów bezpieczeństwa _____.

Jako część osobistego systemu powstrzymywania spadania (PFAs) W celu utrzymania prawidłowej postawy Jako część systemu pozycjonowania Jako przypomnienie o prawidłowym podnoszeniu Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Gumowe rękawice izolacyjne muszą być testowane w każdym z poniższych momentów, Z WYJĄTKIEM _____.

Po każdej naprawie sprzętu Gdy wartość izolacji jest podejrzana Przed pierwszym uruchomieniem Co 18 miesięcy od pierwszego wydania Prawidłowo! Nieprawda!

Kiedy kask ochronny musi być noszony w miejscu pracy?

Gdy istnieje niebezpieczeństwo kontaktu elektrycznego lub spadających przedmiotów Gdy istnieje możliwość upadku na niższy poziom Gdy istnieje możliwość zmiażdżenia Gdy istnieje niebezpieczeństwo zakleszczenia w przedmiotach lub pomiędzy nimi Prawidłowo! Nieprawda!

Za które z poniższych środków ochrony indywidualnej musi zapłacić pracodawca?

Zwykłe buty robocze Buty gumowe i parki Gogle i osłony twarzy Siatki na włosy Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Który respirator wymaga bardziej rytmicznego oddychania?

Luźno dopasowana maska Półmaska filtrująca powietrze z napędem Półmaska filtrująca powietrze bez zasilania Aparat oddechowy z doprowadzeniem powietrza Prawidłowo! Nieprawda!

Osłony spawalnicze chronią spawacza przed którym z poniższych urazów?

Długotrwałe wchłanianie substancji chemicznych Zmęczenie wzroku Zamglenie okularów Oparzenia siatkówki Prawidłowo! Nieprawda!

Który typ półmaski usuwa zanieczyszczenia z powietrza atmosferycznego?

Respirator z doprowadzeniem powietrza do atmosfery Półmaska luźno dopasowana Półmaska szczelna Półmaska filtrująca powietrze Prawidłowo! Nieprawda! Sprawdź swoją wiedzę na temat środków ochrony osobistej Dostałem 6% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 13% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 20% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 26% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 33% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 40% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 46% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Fair Twój wynik jest sprawiedliwy w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 53% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Fair Twój wynik jest sprawiedliwy w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 60% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 66% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 73% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 80% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 86% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 93% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej, możesz osiągnąć więcej. Uzyskałem 100% punktów w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o środkach ochrony osobistej.

Podziel się swoimi wynikami:

Facebook Twitter

Proszę udostępnić ten quiz, aby zobaczyć swoje wyniki.

Facebook