Sprawdź swoją podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pożarowego

Które z poniższych czynności są uważane za "pracę na gorąco"?

A. Cięcie C. Szlifowanie metali żelaznych B. Spawanie D. Wszystkie z powyższych. Prawidłowo! Nieprawda!

W przypadku pożaru należy prowadzić akcję ratunkową:

B. Osoby znajdujące się w bezpośrednim niebezpieczeństwie C. Cały personel A. Wszyscy pacjenci D. Wszyscy odwiedzający i wykonawcy Prawidłowo! Nieprawda!

Co należy zrobić, gdy włączy się alarm?

A. Skorzystaj z windy C. Udaj się do miejsca zbiórki w budynku D. Wyskoczyć przez okno B. Zostań w moim pokoju Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Podczas gaszenia pożaru należy zachować odległość z dala od niego:

B. 5 metrów C. 3 metry D. 10 metrów A. 6 metrów Prawidłowo! Nieprawda!

Podczas gaszenia pożaru należy:

B. Odwracaj się zawsze plecami do północy A. Odwróć się plecami do wyjścia pożarowego (na zewnątrz) A. Zwracaj się zawsze twarzą na południe C. Zwróć się twarzą do wyjścia pożarowego (do wewnątrz) Prawidłowo! Nieprawda!

Drewno, plastik i papier są klasyfikowane:

D. Klasa D A. Klasa A B. Klasa B C. Klasa C Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Elementami Trójkąta Ognia są:

D. Żadne z powyższych B. Ciepło, CO2, Paliwo A. Qxygen, drewno, CO2 C. Ciepło, Tlen, Paliwo Prawidłowo! Nieprawda!

Który z mechanizmów nie jest sposobem przekazywania ciepła?

C. Konwekcja A. Ogniwo topliwe D. Przewodzenie B. Promieniowanie Prawidłowo! Nieprawda!

Skrót oznaczający prawidłowe użycie gaśnicy to:

A. PALS C. PAST B. PASS D. Żadne z powyższych Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Jak ugasić pożar

B. Głodówka C. Duszenie A. Chłodzenie D. Wszystkie z powyższych. Prawidłowo! Nieprawda!

Który czynnik nie jest istotny w przypadku sytuacji awaryjnej?

A. Kim są strażacy pożarni C. Procedury awaryjne B. Zakończenie eksperymentu D. Gdzie się zebrać Prawidłowo! Nieprawda!

Która z poniższych gaśnic jest używana do gaszenia pożarów klasy A?

E. Zarówno A jak i B C. Uniwersalna sucha substancja chemiczna B. Woda D. Zarówno B jak i C A. CO2 Prawidłowo! Nieprawda! Sprawdź swoją podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pożarowego Dostałem 8% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 16% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 25% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 33% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Słabo Twój wynik jest słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 41% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Targi Twój wynik jest sprawiedliwy w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 50% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Targi Twój wynik jest sprawiedliwy w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 58% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, możesz osiągnąć lepszy wynik, spróbuj ponownie. Uzyskałem 66% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, możesz osiągnąć lepszy wynik, spróbuj ponownie. Uzyskałem 75% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 83% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 91% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 100% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym.

Podziel się swoimi wynikami:

Facebook Twitter

Proszę udostępnić ten quiz, aby zobaczyć swoje wyniki.

Facebook