6 zasad bezpieczeństwa dla dzieci w szkole, które trzeba znać

Czy Twoje dziecko jest już gotowe do pójścia do szkoły? Czy doświadczasz pierwszych syndromów pustego gniazda, gdzie cieszysz się, że Twoje dziecko w końcu wyrusza w świat, ale smuci Cię perspektywa bycia samemu w domu? Czy martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka, ponieważ nie będziesz w pobliżu przez cały czas, aby mieć na niego oko? Cóż, jeśli możesz odnieść się do powyższych sytuacji, czytając ten post jest dobrym pomysłem.

Jeśli tracisz sen, zastanawiając się nad bezpieczeństwem swojego dziecka w szkole, nie martw się więcej. Po prostu przewiń w dół, aby znaleźć kilka prostych środków, które Twoje dziecko może zastosować, aby pozostać bezpiecznym w szkole.

Sześć zasad bezpieczeństwa dla dzieci w szkole:

Podczas gdy ważne jest, aby pozwolić dziecku wyjść i nauczyć się być niezależnym, oto sześć zasad bezpieczeństwa w szkole dla dzieci, które zapewnią bezpieczeństwo, nawet jeśli nie ma Cię w pobliżu, aby pomóc:

 1. Pomóż swojemu dziecku nauczyć się poręcznych informacji osobistych:

Jest to jedna z najważniejszych informacji, które Twoje dziecko powinno znać nawet przed nauczeniem się czegokolwiek innego w szkole.

 • Upewnij się, że Twoje dziecko jest świadome Twojego i Twojego partnera pełnego imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego.
 • Pomóż swojemu dziecku zapamiętać pełny adres zamieszkania.
 1. Oznaczaj dyskretnie:

Jedną z bardzo ważnych rzeczy, którą robisz wysyłając dziecko do szkoły jest etykietowanie jego ubrań, toreb, butelek itp.

 • Upewnij się, że umieściłeś etykiety w taki sposób, że osoba postronna nie może natychmiast sprawdzić imienia Twojego dziecka.
 • Jeśli ktoś zawoła Twoje dziecko po imieniu, na pewno pomyli obcą osobę z kimś znajomym. Zawsze oznaczaj rzeczy swojego dziecka, ale rób to w taki sposób, aby pozostało to nieco dyskretne.
 1. Sprawdź zasady postępowania w sytuacjach awaryjnych w szkole:

Wszystkie szkoły mają gotowy plan działania na wypadek sytuacji awaryjnej.

 • Upewnij się, że porozmawiasz z nauczycielami Twojego dziecka i innymi pracownikami szkoły, aby wiedzieć, jak będą radzić sobie z sytuacją awaryjną.
 • Upewnij się, że Twoje dziecko rozumie wszystkie procedury bezpieczeństwa i stosuje się do wszystkich instrukcji. Dobrym pomysłem jest również przećwiczenie przez Twoje dziecko w domu kilku ćwiczeń bezpieczeństwa.
 1. Zasady podróżowania do i ze szkoły:

Wprowadź zasadę, że zawsze, gdy Twoje dziecko podróżuje do i ze szkoły, musi mu towarzyszyć przyjaciel lub rodzic.

 • Jeśli Twoje dziecko wraca ze szkoły pieszo lub rowerem i jest samo, poproś je, aby poczekało w szkole i poinformowało Cię o tym wcześniej.
 • Upewnij się również, że powiedziałeś swojemu dziecku, że każda trasa, którą wybiera powinna być dobrze oświetlona, zatłoczona i powinna przechodzić przez dzielnicę mieszkalną. Upewnij się również, że nauczyłeś swoje dziecko wszystkich zasad bezpieczeństwa na drodze.
 1. Nie pozwalaj dziecku na przejażdżki z nieznajomymi:

Jest to jedna z ważnych zasad bezpieczeństwa dla dzieci w szkole. Jako rodzic, upewnij się, że uczysz swoje dziecko, aby nigdy nie akceptowało podwózki od nieznajomego.

 • Wyjaśnij władzom szkolnym, że jeśli nie poprosisz ich o to lub nie przekażesz im wcześniej informacji, żaden nauczyciel nie powinien pozwolić Twojemu dziecku wyjść z kimś innym.
 • W żadnym wypadku Twoje dziecko nie powinno być podwożone przez kogoś spoza szkoły, gdy jest w drodze.
 1. Bądź zaangażowany jako rodzic:

Aktywnie interesuj się siecią szkolną swojego dziecka, abyś zawsze był na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole.

 • Regularnie kontaktuj się z rodzicami kolegów z klasy Twojego dziecka.
 • Regularnie kontaktuj się z rodzicami kolegów z klasy Twojego dziecka.
 • Bądź częścią Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli (PTA) w swojej szkole lub skontaktuj się z kimś, kto jest w PTA i może Cię informować.
 • Rozmawiaj z dzieckiem o jego dniu w szkole i zadawaj mu wiele pytań, aby dowiedzieć się, czy czuje się tam bezpieczne i szczęśliwe.

Naucz swoje dziecko wszystkich powyższych zasad bezpieczeństwa i upewnij się, że przestrzega ich każdego dnia.

Chcesz dodać więcej zasad bezpieczeństwa dla dzieci w szkole? Podziel się nimi z innymi mamami w komentarzach poniżej.