Problem z rozmowami w skrzynce z narzędziami - i jak go rozwiązać

Problem z rozmowami przy skrzynce z narzędziami

Istnieje problem z rozmowami na temat skrzynki z narzędziami, ponieważ nie są one przeprowadzane tak często, jak powinny (jeśli w ogóle).

Jeśli brzmi to jak Twoje miejsce pracy, to nie martw się, nie jesteś sam.

Wielu naszych klientów, a nawet wiele zakładów, które odwiedziliśmy, donosi, że przeprowadza się bardzo niewiele rozmów na temat narzędzi.

Nie chodzi o to, że kierownictwo nie rozumie znaczenia rozmów na temat skrzynki z narzędziami, ani że są one ważne dla zapewnienia instrukcji informacyjnych i szkoleń, których potrzebuje ich zespół.

Nie chodzi nawet o to, że po prostu o nich zapomina.

Najczęściej jest tak, że kiedy przychodzą na pogadankę, nie mają nic przygotowanego, więc odkładają ją na listę rzeczy do zrobienia na inny dzień.

Jednak rozmowy na temat narzędzi powinny być przeprowadzane codziennie, a przynajmniej raz w tygodniu, aby można było dostrzec jakiekolwiek korzyści.

Gdy staną się one częścią rutyny, wyniki w zakresie poprawy kultury bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wiedzy pracowników są zawsze pozytywne.

Jak więc możemy rozwiązać ten problem?

Można go rozwiązać za pomocą czasu i zasobów.

Ale szczerze mówiąc, nawet nie tyle czasu czy zasobów, co po prostu odrobiny planowania.

Możesz sam przygotować swoje rozmowy na temat zestawu narzędzi i mieć je gotowe do dostarczenia. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli posiadasz dobrą znajomość informacji, które chcesz przekazać, a także zasad i tematów specyficznych dla danej witryny lub firmy.

Jeśli nie masz pod ręką żadnych zasobów i nie wiesz, od czego zacząć, przygotowaliśmy kilka przydatnych materiałów do pobrania, abyś mógł przygotować się do pracy za pomocą kilku kliknięć.

Gdy masz już odpowiednie zasoby, pozostaje tylko zebrać zespół, aby wygłosić wykład.

Tak, to wymaga czasu, ale pamiętaj, że wykłady powinny trwać tylko 5-10 minut i dotyczyć jednego tematu.

Możesz więc szybko i łatwo przygotować swoje wykłady. Rozwiąż problem z prelekcjami narzędziowymi w zaledwie 2 krokach.

  1. Przygotuj swój wykład
  2. Wygłoszenie prezentacji