Daredevil w plecaku wodnym spada do morza po tym, jak sprzęt się zapalił

Oto dramatyczny moment, w którym odrzutowiec w stylu Jamesa Bonda rozbija się w morzu po tym, jak jego sprzęt zapalił się podczas pokazów lotniczych.

Dr Angelo Grubisic właśnie wystartował z mola w Bournemouth, Dorset, podczas corocznego Air Festival, kiedy jeden z silników przywiązanych do jego ciała zawiódł.

Na zdjęciach widać płomienie strzelające z silnika przymocowanego do jego prawego ramienia, gdy leciał na wysokości 20 stóp w powietrzu.

Dr Grubisic instynktownie odciąga ramię od ognia i wpada w rotację. Zszokowani widzowie wzdłuż plaży na Bournemouth Air Festival widzą, jak rozbija się w morzu, a łódź poszukiwawczo-ratownicza zostaje wysłana na spotkanie z nim.

Człowiek z plecakiem odrzutowym wraca na ląd ubrany w żółtą świecącą kamizelkę ratunkową, podczas gdy zszokowana widzka zaciska twarz.

Na szczęście mężczyzna wydaje się nie być ranny, gdy wraca na brzeg.

Festiwal lotniczy w Bournemouth jest największym w Wielkiej Brytanii i odbywa się w ten weekend. W tym roku popularny festiwal świętuje 100 lat od zakończenia I wojny światowej i stulecie Królewskich Sił Powietrznych. Teren festiwalu obejmuje 1,5 milowy odcinek wybrzeża Bournemouth.