Podsumowanie: Webinarium na temat nowego standardu ImpactW Ameryce Północnej obowiązuje zupełnie nowa norma dotycząca uderzeń, która została opracowana specjalnie po to, aby zapewnić bezpieczeństwo palców i knykci przed zgnieceniem, ściśnięciem i uderzeniem. Nasz ekspert ds. bezpieczeństwa, Dan Duffey, poprowadził webinarium na temat uderzenia, podczas którego omówił wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twoje ręce były bezpieczne - i zrobił to wszystko w mniej niż 30 minut!

Przegapiłeś? Nie martw się! Mamy nagrane całe wydarzenie, kliknij poniżej, aby obejrzeć je w wolnej chwili. Dla tych z Was, którzy nie mogą obejrzeć wideo, poniżej zamieściliśmy transkrypcję webinaru.

Nie zapomnij zapoznać się z naszym obszernym blogiem na temat ANSI/ISEA 138, nowej normy dotyczącej

uderzeń, który zawiera szczegółowe informacje i wykresy wyjaśniające nową normę w prostym języku.

NATALIE:

Witam wszystkich, dziękuję za udział w dzisiejszym webinarze. Mam na imię Natalie i jestem częścią zespołu marketingowego w Superior Glove.

Superior Glove jest wiodącym producentem rękawic przemysłowych, którego misją jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom poprzez innowacje.

Dzisiaj przedstawiamy nową normę ANSI/ISEA 138 dotyczącą ochrony przed uderzeniami grzbietowymi, znaną również jako nowa norma dotycząca uderzeń, którą zaprezentował nasz własny przedstawiciel, Dan Duffey.

Zanim zaczniemy, małe porządki; jeśli masz jakieś pytania podczas prezentacji, wpisz je w okienko pytań w swoim panelu sterowania. Będziemy mieli trochę czasu pod koniec prezentacji, aby spróbować odpowiedzieć na tak wiele pytań, jak to tylko możliwe.

A teraz, bez dalszych ceregieli, przekażmy czas Danowi. Nasz dzisiejszy prezenter pracuje w sektorze zdrowia i bezpieczeństwa od ponad trzydziestu lat. W swojej karierze spędził trzynaście lat pracując po stronie dystrybucji i prawie dwadzieścia lat pracując w produkcji, co daje mu niezrównane doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa.

Od 2013 roku Dan jest częścią rodziny Superior Glove, gdzie kieruje rynkiem zachodnich Stanów Zjednoczonych. Dan i jego zespół pilnie pracują, aby osiągnąć swój cel, którym jest pomoc wszystkim pracownikom w bezpiecznym powrocie do domu, do swoich rodzin.

DAN:

Cóż, dziękuję, Natalie. Dziękuję wszystkim za przyłączenie się do nas dzisiaj, a także dziękuję niektórym moim przyjaciołom, którzy upewnili się, że będą nas dzisiaj słuchać, więc dziękuję.

Więc, zacznijmy od ankiety. Jestem ciekaw, ilu z was, którzy dzisiaj słuchają, doświadczyło lub zna kogoś, kto miał uraz typu uderzenie. Nie obchodzi mnie czy stało się to w pracy czy w domu, teraz wszyscy wiemy, że musimy zabrać ze sobą całe bezpieczeństwo do domu, po prostu jestem ciekawa, damy wam kilka sekund na odpowiedź na to pytanie.

NATALIE:

W porządku, Dan. Damy ci jeszcze kilka sekund, ale wygląda na to, że 85% ludzi doświadczyło urazu spowodowanego uderzeniem lub zna kogoś kto to zrobił.

DAN:

Ok, to całkiem naturalne. To dość wysoki poziom, przykro słyszeć o tych wszystkich urazach, ale właśnie dlatego mamy ten nowy standard.

Więc zaczniemy od porządku obrad, zaczniemy od problemu, a na końcu podsumujemy wszystko i odpowiemy na kilka pytań.

A więc problem jest następujący: W rzeczywistości ponad 43% urazów dotyczy dłoni i palców. Urazy te odpowiadają również za największą liczbę dni wolnych od pracy. Jest to statystyka, która, niestety, wydaje się wzrastać z każdym rokiem.

A skoro już przy tym jesteśmy, dodajmy, że koszt urazu dłoni wynosi ponad 22 000 dolarów. Więc jak mówi przysłowie, nie bądź statystyką.

Moim dzisiejszym celem jest zapoznanie Państwa z nową normą dotyczącą uderzeń. Wiem, że wszyscy mamy ten sam cel: zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

Ustaliliśmy więc, że występuje duża liczba urazów rąk. I jest to główny problem dla osób odpowiedzialnych za określenie właściwej ochrony rąk. Jest to bardzo trudne zadanie, zwłaszcza że na rynku pojawiają się nowe rękawice. Dotyczy to wszystkich rodzajów rękawic, ale na pewno rękawic chroniących przed uderzeniami.

Na rynku dostępne są wszystkie te rękawice, które albo nie deklarują żadnej skuteczności, albo przedstawiają ją w różny sposób.

Skąd wiadomo, który produkt jest odpowiedni do danego zastosowania? Ale wszyscy wiemy, że potrzebne jest rozwiązanie.

NATALIE:

W porządku, porozmawiajmy więc o normie ANSI/ISEA 138, Dan.

DAN:

Ok, zaczynamy.

Nigdy wcześniej nie istniała północnoamerykańska norma dotycząca ochrony przed uderzeniami. Międzynarodowe Stowarzyszenie Sprzętu Bezpieczeństwa (ISEA) opracowało tę nową normę w celu ustanowienia wymogów dotyczących testowania, klasyfikacji i oznakowania, które są powszechnie stosowane w przemyśle samochodowym, budowlanym, przeładunku towarów, naftowym i gazowym oraz w urazach związanych z transportem.

Jest to nowa i dobrowolna norma dla rynku północnoamerykańskiego. Została ona opracowana w celu dokładnego sklasyfikowania różnych poziomów ochrony przed uderzeniami.

Dlaczego potrzebujemy tej normy? Cóż, mówiąc najprościej, norma ta pomoże Ci wybrać odpowiednią ochronę przed uderzeniem, aby zminimalizować wszelkie obrażenia. Zadzwoń do nas, abyśmy mogli pomóc Ci wybrać odpowiednie rękawice do Twojego konkretnego środowiska pracy.

Teraz, miejmy nadzieję, nie będziesz już czuł potrzeby uderzania rękami o ścianę, aby sprawdzić, czy rękawice chronią przed uderzeniami.

Superior Glove z zadowoleniem przyjmuje tę nową normę; w rzeczywistości jesteśmy częścią grupy, która pomogła w jej przygotowaniu.

NATALIE:

W porządku, więc słyszałam, że standard jest dobrowolny, czy to prawda?

DAN:

Cóż, tak, Natalie, to prawda. Standard jest dobrowolny, ale został opracowany, by pomóc w podjęciu najlepszej decyzji dla bezpieczeństwa wszystkich - i został zatwierdzony przez ANSI.

NATALIE:

Więc kim jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Sprzętu Bezpieczeństwa, które pomogło opracować ten standard?

DAN:

No dobrze, dobre pytanie. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z ISEA, jest to stowarzyszenie składające się ze 100 firm, które współpracują w celu ustanowienia tego typu standardów. Utworzyli oni komitet ochrony dłoni, w skład którego weszło siedem firm i chirurg ręki, który tak się składa, że pochodzi z mojego stanu Arizona.

Mówi się, że obraz, lub w tym przypadku wideo, jest wart 1000 słów, więc spójrzmy na to wideo.

[Filmik w zwolnionym tempie przedstawia kawałek cukierka miażdżonego w maszynie do testów udarności]

DAN:

Ok, więc ten film został nakręcony w naszym własnym ośrodku badawczo-rozwojowym i przedstawia test udarności. Tak więc odporność na uderzenia musi być testowana przez niezależne, akredytowane laboratorium. Należy skorzystać z usług zewnętrznego ośrodka badawczego.

Do przedstawienia trzech poziomów ochrony zostanie użyta ikona. Ogólny poziom skuteczności rękawicy jest określany na podstawie najniższego poziomu skuteczności zarejestrowanego dla danej rękawicy. Podczas testów żadna część rękawicy nie może pęknąć ani roztrzaskać się, tworząc ostre krawędzie przy uderzeniu.

Wszyscy producenci powinni stosować ikony oznaczające klasyfikację uderzenia grzbietowego. Ikony te pomogą pracownikom wybrać odpowiedni poziom ochrony.

Dobra, rozwiązanie! Mamy więc teraz północnoamerykańską normę dotyczącą ochrony przed uderzeniami grzbietowymi. Do tej pory obowiązywała norma ANSI/ISEA 105, która dotyczyła głównie ochrony przed przecięciem.

Istnieje norma europejska dotycząca uderzenia, EN 388. Norma ta testuje jednak tylko knykcie; nie obejmuje palców. Ponadto, daje ona jedynie wynik pozytywny/negatywny.

Oto ikony, które będą reprezentować trzy poziomy ochrony. Teraz zauważysz skrót, kN. Aby lepiej zrozumieć, prawdopodobnie powinieneś wiedzieć, co to jest kN.

NATALIE:

Więc co to jest kN, Dan?

KN

to skrót od kilonewton,

NATALIE:

A co to jest kilonewton?

DAN:

Cieszę się, że pytasz, kilonewton to uznana na całym świecie jednostka siły. Jeden kilonewton równa się około 100 kilogramom, co odpowiada 220 funtom. A 1 niuton równa się 0,225 funta.

Zatem to, czego szukasz, to najniższy kilonewton lub najniższa siła, która może przenieść się na Twoją rękę. Chcesz, aby ochrona przed uderzeniem rozproszyła siłę uderzenia. Zatem niższa liczba kilonewtonów daje wyższą ocenę udarności.

Ciekawostka dotycząca kilonewtonów: Zostały one nazwane na cześć Sir Isaaca Newtona, stąd pochodzi ich nazwa.

Spójrzmy na różne ikony, które można zobaczyć na rękawicach. Możesz zobaczyć rękawice do uderzeń, które nie spełniają nawet najniższego poziomu. Te rękawice mogą być reklamowane jako chroniące przed uderzeniami.

Przyjrzyjmy się więc poziomowi 1. Jest to najniższy poziom ochrony, którego średnia wartość wynosi od 6,5 do mniej niż lub równa 9. Zatem wszystkie testy zderzeniowe muszą mieć wartość mniejszą lub równą 11,3. Wszystko to wyrażone jest w kilonewtonach.

Poziom 2 skutkuje średnią od 4 do mniejszej lub równej 6,5. Teraz, wszystkie uderzenia muszą być mniejsze lub równe 8,1.

Poziom 3 to najwyższa ocena, której wynikiem jest średnia od zera do wartości mniejszej lub równej 4. Zatem wszystkie oddziaływania muszą być mniejsze lub równe 5.

Poniżej znajduje się kilka przykładów zastosowań na każdym poziomie. Wystarczy pomyśleć o jakiejkolwiek czynności, w której można rozbić, zmiażdżyć lub uszczypnąć dłonie. Oczywiście, w przypadku każdego zastosowania nie można mieć większych oddziaływań niż normalnie. Użytkownik końcowy powinien zawsze podejmować ostateczną decyzję.

Przyjrzyjmy się poziomowi 1. To doskonała rękawica do takich czynności, jak stolarstwo, prace mechaniczne lub lekkie prace budowlane.

Poziom 2 będzie odpowiedni do ciężkich prac budowlanych, używania ciężkich maszyn lub górnictwa, w zależności od wykonywanej czynności.

Poziom 3, najwyższy stopień ochrony, doskonale nadaje się do przenoszenia ciężkich materiałów, konserwacji oleju lub ciężkich prac budowlanych, w zależności od wykonywanej czynności.

Na tym slajdzie pokazano kilka przykładów rękawic na każdym poziomie ochrony przed uderzeniami. Widać, jak trudno byłoby określić poziom ochrony na podstawie wzroku.

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (U.S. Bureau of Labor Statistics) podaje, że 76% urazów dłoni jest wynikiem skaleczeń i zmiażdżenia. Przypadki zmiażdżenia występują głównie w regionach pokazanych na slajdzie. Dlatego też są one w centrum uwagi nowej normy. Zdjęcie przedstawia miejsca, w których przeprowadzane są testy na rękawicach. Testowane są obie rękawice, więc w sumie mamy do czynienia z ośmioma uderzeniami. Oto kolejny interesujący fakt - knykcie mogą pęknąć przy sile 4000 niutonów, czyli około 900 funtów. Teraz testowane są palce w odległości 25 mm od opuszki palca i 50 mm od opuszki palca, jak pokazano na rysunku. Po uzyskaniu wszystkich wyników testów ze wszystkich miejsc uderzenia, lepszym poziomem ochrony jest niższy wynik w kilonewtonach. Jeśli uzyskasz kilka wyników 2, ale jeden z nich będzie miał wartość 1, wówczas Twój poziom ochrony może być tylko na poziomie 1.

Oto film, który pokazuje testy w naszej placówce.

[Film w zwolnionym tempie pokazuje rękawicę uderzeniową poddawaną testom uderzeniowym].

Teraz, gdy wiesz już wszystko o nowej normie, czego powinieneś szukać w rękawicach? Po pierwsze, szukaj rękawic, które są wygodne, ponieważ sztywne i nieporęczne rękawice po prostu nie są noszone - albo zdejmujemy je, aby wykonać pewne zadania. Wtedy właśnie może dojść do wypadku.

Czy wiesz, że 70% urazów dłoni zdarza się, gdy pracownicy nie noszą rękawic? Wykonaj proste zadanie, takie jak podniesienie ołówka w rękawicy i porównaj je z inną rękawicą, którą rozważasz. Teraz powinieneś być w stanie zrobić to bez większych trudności. Ostatecznym testem byłoby zdobycie kilku próbek i przetestowanie ich we własnym środowisku pracy.

Następnie, czy ochrona przed uderzeniami obejmuje ważne punkty uderzenia? Należy dokładnie przyjrzeć się opuszkom palców i kciukowi. Na powyższym zdjęciu sprawdź rękawicę po lewej stronie. Ochrona musi być zapewniona aż do końcówek palców. Z mojego doświadczenia wynika, że jest to niezwykle ważna cecha. Należy również zapewnić pełną ochronę tylnej części dłoni. Widać, że kciuk jest całkowicie chroniony, a nawet posiada wzmocnienie. Teraz już wiem, jaką rękawicę bym wybrał.

Pozwólcie, że opowiem Wam historię, która przydarzyła mi się podczas mojego pierwszego spotkania z ochroną przed uderzeniami. Miało to miejsce około sześciu lat temu, gdy bardzo niewiele firm stosowało ochronę przed uderzeniami. Odwiedziłem firmę z branży naftowej i gazowej w północnej Kalifornii i spotkałem się z Dave'em, który był kierownikiem ds. bezpieczeństwa w dużej firmie wiertniczej. Inna firma używała ciężkich rękawic ze sznurka, które nie chroniły przed olejem, skaleczeniami, stłuczeniami i pęknięciami. Dave był doświadczonym weteranem i powiedział, że ich ludzie są twardzi i nie mają nic przeciwko kilku szwom lub złamaniom raz na jakiś czas. Po raz pierwszy widział rękawice do uderzeń i chwalił się, że wydaje tylko 0,50$ za parę rękawic i chciał wiedzieć, ile kosztują nasze rękawice. Prawie spadł z krzesła, gdy mu o tym powiedziałem. Po tej krótkiej wizycie poczułem, że poniosłem porażkę, ponieważ nie udało mi się go przekonać o wartości tego typu rękawic. Teraz rękawica, którą mu pokazałem, nie tylko chroniła przed uderzeniami, ale także była odporna na przecięcia. Kiedy z nim rozmawiałem, zbył mnie słowami: "Nie dzwoń do mnie, to ja zadzwonię do ciebie", dlatego byłem tak zaskoczony, gdy odezwał się miesiąc później. Okazało się, że jeden z jego pracowników stracił palec. Pracownik ten dokręcał jakieś śruby, kiedy jego ręka wślizgnęła się na jakieś koła zębate i zmiażdżyła mu palec. Niestety, to szybkie działanie spowodowało odcięcie palca i nie dało się go uratować. Dave przyznał jednak, że rękawica uderzeniowa, którą mu wcześniej pokazałem prawdopodobnie zmniejszyłaby skutki wypadku. Cóż, Dave stał się zwolennikiem ochrony przed uderzeniami.

Ale ta historia nie kończy się na tym! Dave miał kogoś innego, kto uległ podobnemu wypadkowi, ale tym razem pracownik miał na sobie rękawicę odporną na uderzenia i przecięcia. Dave wierzy, że ta rękawica najprawdopodobniej uratowała mu palec.

NATALIE: Dzięki, że się tym podzieliłeś, Dan. Myślę, że ta historia naprawdę dobrze pokazuje, dlaczego ta norma musiała zostać stworzona i dlaczego jest tak ważna. Aby wszyscy wiedzieli, że mamy wspaniałe zasoby na stronie superiorglove.com

, gdzie zamieszczamy wszystkie najnowsze informacje na temat innowacji, standardów i najlepszego miejsca, w którym możesz rozpocząć swoją podróż w poszukiwaniu odpowiedniej rękawicy dla siebie.

Superiorglove.com/impact

to również strona poświęcona wszystkim zagadnieniom związanym z uderzeniami, w tym najnowszym informacjom, wskazówkom dotyczącym bezpieczeństwa oraz wszystkim najnowszym wiadomościom dotyczącym wprowadzenia tej nowej normy w Ameryce Północnej. Informacje o Joe Geng Wiceprezes Superior Glove

Przeczytaj więcej o Joe Geng