Jak bezpiecznie prowadzić samochód w pobliżu dzieci

Niezależnie od tego, czy masz dzieci, czy nie, musisz nauczyć się, jak prowadzić samochód, gdy są one w pobliżu, aby uniknąć potencjalnych obrażeń i ofiar śmiertelnych. Bezpieczna jazda w pobliżu dzieci oznacza pamiętanie o ich nieprzewidywalnej naturze, co przekłada się na konieczność zwolnienia tempa jazdy i zwracania większej uwagi na drogę. Zwróć szczególną uwagę w pobliżu szkół, osiedli mieszkaniowych i innych miejsc, gdzie dzieci mają tendencję do gromadzenia się, ale miej oczy szeroko otwarte zawsze, gdy widzisz lub przewidujesz obecność dzieci w pobliżu.

Zachowaj ostrożność zawsze, gdy w pobliżu mogą znajdować się dzieci

Bądź czujny w czasie, gdy dzieci najprawdopodobniej przebywają na zewnątrz.Zazwyczaj jest to czas przed i po szkole, a także w ciągu dnia w weekendy, święta i wakacje letnie.

  • Nie trać czujności tylko dlatego, że na dworze jest ciemno. Zawsze, gdy podejrzewasz, że dzieci mogą być w pobliżu, zakładaj, że są w pobliżu i jedź odpowiednio.

Zwracaj uwagę na dzieci kręcące się w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Dzieci często bawią się na dworze po szkole, w słoneczne dni, a nawet w śniegu. Mogą one jeździć na rowerach lub biegać, co może utrudnić Ci zwolnienie na czas, aby je zobaczyć, jeśli przekraczasz dozwoloną prędkość.

  • W strefach zamieszkania ograniczenie prędkości wynosi często 25 mph (40 km/h) - trzymaj się go lub nie przekraczaj.

Powoli skręcać na rogach osiedla. Ponieważ dzieci często lubią bawić się przed swoimi domami, mogą być skłonne do wybiegania na ulicę, nie zauważając, że skręcasz. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli zauważysz, że dzieci grają w piłkę, ponieważ mogą one wbiec na jezdnię za piłką.

  • Uważaj również na ciężarówki z lodami, ponieważ dzieci często biegną w ich kierunku, nie zwracając uwagi na ruch uliczny.

Powoli wycofuj się z podjazdu. Dzieci mogą chodzić lub bawić się za Twoim samochodem. Trudno jest dostrzec małe dzieci we wstecznym lusterku, dlatego szybkie spojrzenie w nie przed cofnięciem nie jest wystarczającym środkiem ostrożności. Spojrzenie za samochód przed wejściem do niego może dać Ci pewność, że nie ma tam dzieci. Uważaj także na wyjeżdżanie z każdego podjazdu na wstecznym biegu.

  • Jeśli Twój samochód jest wyposażony w system ostrzegania i/lub kamerę cofania, używaj ich.

Jedź ostrożnie wzdłuż ulic, na których stoją zaparkowane samochody. Dzieci mogą znajdować się między pojazdami, chcąc niespodziewanie przejść przez ulicę. Jeśli zauważysz stopy pod samochodami, co wskazuje na obecność dzieci, jedź powoli, aż miniesz je bezpiecznie.

  • Tylko dlatego, że w pobliżu jest przejście dla pieszych, nie zakładaj, że dziecko będzie z niego korzystać.

Zachowaj ostrożność podczas jazdy po ulicach bez chodników. Dzieci mogą mieć trudności z utrzymaniem się przy krawędzi jezdni w takiej sytuacji. Omijaj je z daleka i jedź ostrożnie, zwłaszcza z tyłu.

Przejeżdżając obok dzieci, nie spuszczaj wzroku z drogi. Odwrócenie wzroku w celu zmiany stacji radiowej to wystarczająco dużo czasu, aby uderzyć samochodem w dziecko. Skup się na swoim podstawowym zadaniu - bezpiecznej jeździe - zawsze, gdy wiesz lub myślisz, że w pobliżu są dzieci. Wszystko inne może poczekać.

Zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu szkół

Przestrzegaj ograniczeń prędkości w strefach szkolnych.Na ulicach w pobliżu szkół często obowiązują ograniczenia prędkości w godzinach lekcyjnych - na przykład 15 mph zamiast 25 mph (25/40 km/h) - oznaczone znakami z migającymi światłami. Choć ograniczenie to może wydawać się zbyt niskie, gdy nie widzisz żadnych dzieci, małe dzieci mogą się łatwo ukryć lub wykonać gwałtowny ruch.

  • Oprócz czynnika bezpieczeństwa, pamiętaj, że mandaty za przekroczenie prędkości w strefach szkolnych mogą być szczególnie kosztowne.

Nie trać koncentracji tylko dlatego, że jesteś poza strefą szkolną. Przed szkołą, a zwłaszcza po jej zakończeniu, zwracaj uwagę na okoliczne ulice i miejsca, w których często przebywają dzieci, takie jak place zabaw i parki. Dzieci wracające do domu po szkole często mają dużo energii i mogą być mniej uważne na otoczenie.

Nigdy nie przechodź obok autobusu szkolnego, który się zatrzymał i wystawił znak stopu. Jeśli widzisz wydłużony znak lub migające światła, lub jedno i drugie, wiedz, że w tym czasie dzieci będą wchodzić lub wychodzić z autobusu. W pośpiechu mogą one niespodziewanie wskoczyć przed Twój samochód.

  • Zgodnie z prawem, nie możesz przejechać obok zatrzymanego autobusu szkolnego, niezależnie od tego, czy jesteś za nim, czy naprzeciwko niego. Po prostu bądź cierpliwy i poczekaj, aż autobus odjedzie.
  • Zachowaj ostrożność jadąc w pobliżu dzieci nawet po odjeździe autobusu, ponieważ nie znasz ich następnego ruchu.

Przestrzegaj strażnika przy przejściu. Strażnicy często patrolują ruchliwe skrzyżowania w pobliżu szkół i w wielu przypadkach są wolontariuszami, którzy chcą uczynić swoją społeczność nieco bezpieczniejszą. Okaż szacunek dla ich bezpieczeństwa, a także dla bezpieczeństwa dzieci, które starają się chronić, uważnie ich obserwując i słuchając ich poleceń.

  • Niezależnie od tego, czy w pobliżu znajduje się strażnik, czy nie, daj młodszym dzieciom, które mogą chodzić wolniej, dużo czasu na przejście przez przejście dla pieszych.
  • Zasadniczo, gdy jesteś w pobliżu szkoły: Zwracaj uwagę, bądź cierpliwy i zwolnij.