Proste sposoby na uniknięcie oszustw związanych z kartami kredytowymi

W dzisiejszej erze informacji informacje dotyczące Twojej karty kredytowej są narażone na ryzyko kradzieży. Na szczęście możesz spróbować uniknąć oszustw związanych z kartami kredytowymi, dbając o ich bezpieczeństwo. Zawsze bądź czujny wobec oszustów, którzy mogą próbować oszukać Cię, abyś podał dane swojej karty kredytowej.

Zabezpiecz swoje karty kredytowe.

Jednym z najprostszych sposobów uniknięcia oszustw związanych z kartami kredytowymi jest zabezpieczenie kart kredytowych przed złodziejami. Umieść karty kredytowe w torebce lub portfelu blisko ciała, tak aby nie można było ich łatwo wyrwać.

Jeśli robisz zakupy w miejscu o dużym natężeniu ruchu, noś mniejszą torebkę, ponieważ trudniej ją ukraść lub się do niej zakraść. Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, noś przy sobie tylko jedną lub dwie karty kredytowe i debetowe, których będziesz używać danego dnia. Wszystkie inne karty kredytowe zostaw w domu.

Złodzieje mogą zrobić zdjęcie Twojej karty kredytowej aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym, więc nie zostawiaj karty kredytowej odkrytej dłużej niż to konieczne.

Po dokonaniu zakupu natychmiast schowaj kartę kredytową. Przed wyjściem ze sklepu lub restauracji upewnij się, że masz kartę kredytową z powrotem w swoim posiadaniu.

Niszcz wszystko, co zawiera numer karty kredytowej.

Nie wyrzucaj wyciągów z rachunku karty kredytowej bezpośrednio do kosza - zazwyczaj mają one wydrukowany pełny numer karty kredytowej. Niszcz je, aby nie dopuścić do tego, by śmieciarze dostali w swoje ręce numer Twojej karty kredytowej. To samo dotyczy starych kart kredytowych, które straciły ważność lub zostały anulowane.

Możesz posunąć się o krok dalej i wrzucać pocięte kawałki do różnych worków na śmieci, aby uniemożliwić złodziejom składanie pociętych stron z powrotem.

Nie podpisuj pustych kwitów z kart kredytowych.

Zawsze sprawdzaj kwotę podaną na rachunku karty kredytowej przed jego podpisaniem. Jeśli otrzymujesz rachunek za kartę kredytową, na którym są puste miejsca, wpisz w nie 0 dolarów lub przekreśl je przed złożeniem podpisu na karcie. W przeciwnym razie, kasjer mógłby wpisać kwotę i wysłać zakup do wystawcy karty kredytowej.

Unikaj podawania informacji o swojej karcie kredytowej.

Podawaj numer karty kredytowej lub inne poufne informacje tylko w rozmowach, które sam inicjujesz. Co więcej, dzwoniąc do działu obsługi klienta wystawcy karty kredytowej, używaj numeru znajdującego się na odwrocie karty kredytowej. Nie oddzwaniaj na numery telefonów pozostawione na automatycznej sekretarce lub wysłane w wiadomości e-mail lub SMS. Trudno mieć pewność, że oszust nie zostawił fałszywego numeru, pod który możesz zadzwonić.

Nie podawaj numeru karty kredytowej nikomu, kto do Ciebie dzwoni z prośbą o ten numer. Złodzieje kart kredytowych są znani z tego, że podają się za wystawców kart kredytowych i inne firmy, aby nakłonić Cię do podania numeru karty kredytowej.

Bezpiecznie korzystaj z karty kredytowej w Internecie.

Nie klikaj na linki w wiadomościach e-mail od osób wyglądających jak Twój bank, firma wydająca karty kredytowe lub inna firma korzystająca z Twoich danych osobowych, nawet jeśli wiadomość wygląda na prawdziwą. Takie linki to często oszustwa typu phishing, a oszuści chcą Cię oszukać, abyś podał swoje dane logowania na ich fałszywej stronie internetowej. Zamiast tego przejdź bezpośrednio na stronę danej firmy, aby zalogować się na swoje konto.

Upewnij się, że jesteś ostrożny podczas korzystania z karty kredytowej online. Wpisuj numer karty kredytowej tylko na bezpiecznych stronach, co do których masz 100% pewności, że są legalne. Aby upewnić się, że strona jest bezpieczna, poszukaj https:// w pasku adresu i kłódki w prawym dolnym rogu przeglądarki internetowej. Podjęcie tych dodatkowych kroków pomoże Ci uniknąć oszustw związanych z kartami kredytowymi.

Natychmiast zgłaszaj zagubienie lub kradzież karty kredytowej.

Im szybciej zgłosisz zaginięcie karty kredytowej, tym szybciej wystawca karty kredytowej będzie mógł ją unieważnić i zapobiec nieuczciwym opłatom. Jak najszybsze zgłoszenie zagubienia lub kradzieży karty kredytowej zmniejsza prawdopodobieństwo, że będziesz musiał zapłacić za wszelkie oszukańcze opłaty dokonane przy użyciu Twojej karty kredytowej. Zapisz sobie teraz numery obsługi klienta firmy wydającej karty kredytowe, abyś miał je pod ręką w razie zaginięcia karty.

Co miesiąc przeglądaj swoje wyciągi z rachunku.

Nieautoryzowane opłaty na karcie kredytowej są pierwszym sygnałem oszustwa związanego z kartą kredytową. Jeśli zauważysz obciążenie, którego nie dokonałeś, bez względu na to, jak małe, natychmiast zgłoś je wystawcy karty kredytowej. Wystawca karty kredytowej poinformuje Cię, czy powinieneś zamknąć konto i uzyskać nowy numer konta, aby uniknąć oszustw związanych z kartą kredytową.

Twórz silne hasła i przechowuj je w bezpiecznym miejscu.

Numer Twojej karty kredytowej może być przechowywany w wielu miejscach w Internecie. Na przykład, możesz zapisać swoją kartę kredytową w serwisie Amazon, aby móc dokonywać zakupów jednym kliknięciem. Upewnij się, że używasz silnych haseł - kombinacji wielkich i małych liter, cyfr i znaków parzystych - i unikaj zapisywania lub udostępniania swojego hasła.

Sprawdzaj stacje benzynowe i bankomaty pod kątem skimmerów kart kredytowych.

Złodzieje kart kredytowych czasami umieszczają urządzenia do skimmingu kart kredytowych na czytnikach kart kredytowych na stacjach benzynowych lub w bankomatach. Skimmery te przechwytują i przechowują informacje o Twojej karcie kredytowej, a złodzieje kart kredytowych wracają później po urządzenie. Skimmery są umieszczane przy zwykłym machnięciu kartą kredytową, więc jeśli coś wygląda nie tak w miejscu, w którym machasz kartą kredytową, idź na inną stację benzynową lub do innego bankomatu.