11 Wymagania, aby zostać strażakiem

Zostanie strażakiem nie jest łatwym zadaniem. Wymaga ciężkiej pracy, długich godzin szkoleń, poświęcenia i szczerej chęci niesienia pomocy innym.

Kariera w straży pożarnej jest bardzo konkurencyjna. W zależności od wydziału będziesz musiał zmierzyć się z setkami, a może nawet tysiącami kandydatów. Jak się wyróżnić i od czego zacząć?

1. SPEŁNIJ PODSTAWOWE WYMAGANIA, ABY ZOSTAĆ STRAŻAKIEM

Aby zostać strażakiem, musisz posiadać ważne prawo jazdy i spełnić wymóg wieku 18 lat. Dla tych, którzy mają mniej niż 18 lat, można spojrzeć na ograniczone zaangażowanie jako młodszy strażak. Nie będzie również prawdopodobnie maksymalny wiek, zwykle między 28 a 35 lat, w zależności od wydziału jesteś ubiegania się do.

2. SPEŁNIAJ (I PRZEKRACZAJ) WYMAGANIA DOTYCZĄCE WYKSZTAŁCENIA

Jako minimum, musisz uzyskać dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED. Wielu strażaków zdobywa wykształcenie w dziedzinie nauk pożarniczych, aby rozwinąć swoją karierę. Rozsądnie jest również zdobyć tytuł EMT. Posiadanie zarówno doświadczenia w zakresie pożarnictwa, jak i EMS zwiększy szanse na zatrudnienie. Niektóre wydziały mogą nawet wymagać certyfikatu EMT; większe wydziały mogą wymagać licencji ratownika medycznego.

3. ZADBAJ O DOBRĄ KONDYCJĘ FIZYCZNĄ

Zostanie strażakiem wymaga zdania testu sprawności fizycznej. Testy CPAT obejmują wspinaczkę po schodach, przeciąganie węża, przenoszenie sprzętu, podnoszenie i rozsuwanie drabiny, siłowe wejście, poszukiwanie, ratowanie, naruszanie i podciąganie sufitu. Przygotuj się do fizycznej natury pracy, jak również do wymagań testu.

4. TRZYMAJ SIĘ Z DALA OD KŁOPOTÓW

W pewnym momencie swojego życia, prawdopodobnie zrobiłeś coś, z czego nie jesteś dumny. Jak działałeś, aby naprawić swoje błędy będzie ważne przy ubieganiu się o pracę strażaka. Felietonista FireRescue1 Mike Pertz, który założył stronę internetową mającą na celu pomoc innym w zostaniu strażakiem, napisał niedawno artykuł na ten właśnie temat.

Jeśli zostaniesz zapytany o swoją przeszłość podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nie kłam. Zamiast tego, weź odpowiedzialność za swoje błędy. Wyjaśnij panelowi rekrutacyjnemu, jak się zmieniłeś i co zrobiłeś, aby się zmienić. Bądź również otwarty na temat swojej historii jazdy - podaj daty, miejsca i wyniki mandatów i wypadków.

5. DBAJ O CZYSTOŚĆ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Jeśli korzystasz z Facebooka lub innych platform społecznościowych, uważaj na to, co publikujesz, repostujesz, komentujesz i lubisz. Spodziewaj się, że wszyscy potencjalni pracodawcy będą skanować Twoje social media. Jeśli na Twoich stronach znajdują się żenujące, niedojrzałe, ryzykowne lub w inny sposób nieodpowiednie posty, usuń je. Poproś swoich znajomych o usunięcie takich postów z ich stron. W niektórych przypadkach sensownym rozwiązaniem jest zamknięcie konta.

6. UDOWODNIJ SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ FISKALNĄ

Jest to często pomijane, ale wymagane sprawdzenie tła obejmuje ocenę kredytową. Zły kredyt będzie cię skrzywdzić. Bądź zdyscyplinowany o poprawę swojego wyniku, jeśli trzeba.

7. ZAANGAŻUJ SIĘ W SWOJĄ SPOŁECZNOŚĆ

Praca w bezpieczeństwie publicznym jest wszystko o pracy społecznej. Wolontariat swój czas dla wielkiej sprawy jest jednym ze sposobów, aby udowodnić, że jesteś gotowy, aby służyć swojej społeczności. I nie ma znaczenia, czy jest to związane z ogniem, czy nie. Jest wiele wspaniałych możliwości, aby coś zmienić. Amerykański Czerwony Krzyż lub Habitat for Humanity to dwie doskonałe opcje.

8. ZDAJ EGZAMIN PISEMNY

Ucz się, ucz się, ucz się. A jeśli masz wątpliwości, ucz się jeszcze więcej. Egzamin pisemny składa się z pytań wielokrotnego wyboru i jest podzielony na kategorie. Zapoznaj się z tymi podstawami testowania, aby dać sobie najlepszą szansę na zdanie z latającymi kolorami.

9. PRZYGOTUJ SIĘ DO OCENY PSYCHOLOGICZNEJ

Nie możesz się uczyć do tego jednego. Ocena ta będzie patrzeć na psychicznej i emocjonalnej stabilności, aby wytrzymać stres związany z pożarnictwa.

10. UKOŃCZ AKADEMIĘ POŻARNICZĄ

Zdobycie państwowych certyfikatów strażaka, takich jak Firefighter I i II, jest świetnym posunięciem. Po zatrudnieniu nadal będziesz musiał uczestniczyć w akademii departamentu, ale to daje ci nogę i pomaga nauczyć się książki i praktyczne umiejętności w tej pracy. Dołączenie do ochotniczej straży pożarnej jest jednym ze sposobów dostania się do akademii.

11. ZDAJ EGZAMIN NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ

Dlaczego chcesz zostać strażakiem? Wiemy, że to banał. Ale lepiej przygotuj się na to pytanie. Oto cztery dodatkowe pytania, które na pewno usłyszysz podczas rozmowy kwalifikacyjnej - to, jak odpowiesz, wpłynie na decyzję panelu o zatrudnieniu. To jest Twój czas, aby zabłysnąć i wyróżnić się.

Wymagania, które trzeba spełnić, aby zostać strażakiem mogą wydawać się zniechęcające. Pamiętaj, aby sprawdzić FireRecruit.com, aby być na bieżąco z informacjami o zatrudnieniu strażaków i zatrudnianiu na ogólnokrajowe stanowiska pracy w straży pożarnej.