Najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem drabiny

Wypadki z udziałem drabiny

Bezpieczeństwo powinno być uważane za najważniejszą kwestię przy używaniu drabiny. Niestety, tak nie jest. Co roku wiele osób doznaje obrażeń lub umiera w wyniku śmierci na drabinie. W rzeczywistości, ponad 700 zgonów zawodowych rocznie jest przypisywanych upadkom z drabin. Statystyki pokazują, że istnieje kilka wspólnych przyczyn tak wielu corocznych wypadków z udziałem drabiny.

Niewłaściwe użytkowanie

Najbardziej zdecydowanym powodem wysokiej ilości urazów drabiny jest niewłaściwe użytkowanie. Nigdy nie należy używać drabiny w inny sposób niż do celów wymienionych na drabinie. Nie należy również nigdy modyfikować drabiny, aby uzyskać większe przedłużenie.

Podczas korzystania z drabiny należy zawsze mieć trzy punkty kontaktu. Na przykład, dwie ręce trzymające poręcze i jedna stopa na stopniu. Będąc na drabinie, należy upewnić się, że nie sięga się po nic, co mogłoby naruszyć równowagę. O wiele bezpieczniej jest zejść z drabiny przed sięgnięciem po cokolwiek.

Używanie starych lub uszkodzonych drabin

Wiele wypadków na drabinie jest spowodowanych przez użycie uszkodzonych drabin. Jeśli drabina jest zużyta, uszkodzona lub złamana, nigdy nie należy rozważać jej ponownego użycia. Nic nie trwa wiecznie, w tym drabiny.

Po latach użytkowania drabina jest bardziej podatna na złamanie, zwłaszcza jeśli użytkownik wnosi do niej swój ciężar. Jeśli masz drewnianą drabinę, pamiętaj, aby przechowywać ją w środku. Gdy drewno zamoknie, jest bardziej podatne na gnicie.

Gdy drewno na drabinie jest spróchniałe, nie jest ona już wystarczająco wytrzymała, aby spełniać swoje przeznaczenie. Za każdym razem przed użyciem należy sprawdzić drabinę, czy jest w stanie utrzymać ciężar użytkownika.

Jeśli po kontroli zdecydujesz, że drabina może nie być w stanie wykonywać swoje zadanie, należy prawidłowo naprawić go do standardu producenta lub wymienić go na nowy drabiny z IndustrialLadder.com.

Niewłaściwe rozmieszczenie

Umieszczenie drabiny w miejscu, które zagraża pracownikowi jest kolejnym częstym powodem wypadków na drabinie. Nigdy nie należy umieszczać drabiny przed drzwiami, które nie są zamknięte na klucz, ponieważ jeśli ktoś je otworzy, na pewno spadnie.

Zawsze przed wejściem na drabinę należy upewnić się, że jest ona ustawiona na równym podłożu, aby nie przechyliła się podczas użytkowania. Najlepszym środkiem ostrożności podczas korzystania z drabiny jest trzymanie się drabiny przez drugą osobę blisko podstawy, aby zapobiec kołysaniu się. Jeśli inna osoba nie jest w pobliżu, można użyć szelek dla dodatkowego wsparcia.

Wybór niewłaściwego typu drabiny

Wybór niewłaściwej drabiny może prowadzić do wielu wypadków na drabinie. Wszystkie drabiny mają swoją nośność i nierozsądne jest lekceważenie ich podczas użytkowania. Jest możliwe, że drabina może się zawalić z powodu zbyt dużego ciężaru.

Jeśli drabina nie jest wystarczająco wysoka, aby pracować na wymaganej wysokości, nigdy nie należy jej modyfikować poprzez dołączanie innych drabin lub sprzętu w celu uzyskania dodatkowej długości. Zamiast tego należy wybrać odpowiednią drabinę do pracy w IndustrialLadder.com.