Pytania i odpowiedzi dotyczące wywiadu z oficerem ds. bezpieczeństwa pożarowego

W tym poście, można odnieść się do niektórych z najczęstszych pytań wywiadu dla oficera bezpieczeństwa pożarowego wywiadu wraz z odpowiednimi próbkami odpowiedzi. Jeśli potrzebujesz więcej materiałów wywiadu pracy, można odwołać się do nich na końcu tego postu.

Opowiedz mi o swojej zdolności do pracy pod presją?

Wskazówki dotyczące odpowiedzi

Możesz powiedzieć, że dobrze czujesz się pod pewnymi rodzajami presji. Podaj przykład, który odnosi się do rodzaju stanowiska, o które się ubiegasz.

Wspomnij o rutynowej presji, z jaką się spotykasz, np. o regularnym dotrzymywaniu terminów.
Postaraj się nie podawać przykładów, w których sam wywołałeś presję, np. zbyt długo zwlekając z rozpoczęciem pracy lub nieodpowiedzialnie wykonując zadanie na początku. Na przykład, praca pod presją w celu dotrzymania terminu wyznaczonego przez klienta może być dobrym przykładem, ale nie wtedy, gdy zbyt długo zwlekałeś z rozpoczęciem projektu.

Przykłady odpowiedzi

"Presja jest właściwie katalizatorem mojej pracy. Kiedy nadchodzi nieuchronny termin, skupiam swoją energię na pracy, co w rzeczywistości pomogło mi stworzyć niektóre z moich najlepszych dzieł. (Podaj przykłady) Myślę, że można powiedzieć, że świetnie sobie radzę pod presją."

Jakie masz doświadczenie w pracy na stanowisku OFICERA BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO?

Wskazówki dotyczące odpowiedzi

Mów o konkretach, które odnoszą się do stanowiska, o które się ubiegasz. Jeśli nie masz konkretnego doświadczenia, przybliż się do niego jak tylko możesz.

Jeśli pracodawca zadaje Ci to pytanie, możesz wyjaśnić swoje doświadczenie. Powiedz pracodawcy, jakie obowiązki wykonywałeś na danym stanowisku. Możesz powiedzieć, jakie programy tworzyłeś i nad jakimi modułami pracowałeś. Jakie były Twoje osiągnięcia w zakresie różnych programów?

Odpowiedź przykładowa

Pracuję z komputerami od 2001 roku. Mam również wykształcenie w zakresie wsparcia sieciowego/naprawy komputerów. Zbudowałem moje ostatnie 3 komputery, pracowałem z Dell'em jako pracownik. Tak więc mam około 15 lat doświadczenia w pracy z komputerami.

Co zrobiłeś/aś w ciągu ostatniego roku, aby poszerzyć swoją wiedzę na stanowisku STRAŻAKA BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO?

Postaraj się uwzględnić działania doskonalące, które mają związek z wykonywaną pracą. Jako pozytywną formę samodoskonalenia można wymienić wiele różnych działań. Miej pod ręką kilka dobrych, o których możesz wspomnieć.

Pracodawcy szukają kandydatów, którzy są zorientowani na osiąganie celów. Pokaż chęć ciągłego uczenia się poprzez wymienienie hobby niezwiązanych z pracą. Niezależnie od tego, jakie hobby wybierzesz do zaprezentowania, pamiętaj, że celem jest udowodnienie samowystarczalności, zarządzania czasem i motywacji.

Próbki odpowiedzi

Każdy powinien uczyć się na swoich błędach. Ja zawsze staram się konsultować swoje błędy z krewnymi i powinowatymi, zwłaszcza z tymi starszymi ode mnie.

Zapisałem się na kurs przydatny w kolejnej wersji naszego obecnego projektu. Uczestniczyłem w seminariach dotyczących rozwoju osobistego i doskonalenia umiejętności menedżerskich.

Opowiedz mi o sobie

Jest to częste pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, być może najczęściej zadawane. Jest on używany jako lodołamacz, dostaje mówisz o czymś wygodnym, ale trzeba mieć coś przygotowanego do odpowiedzi. Jednak nie chcesz, aby to brzmi zapamiętane.

Faktem jest, że ankieter nie jest zainteresowany historią Twojego życia. Jeśli nie zostaniesz zapytany inaczej, skup się na edukacji, swojej karierze i obecnych sytuacjach. Powinieneś pracować chronologicznie, zaczynając jak najdalej wstecz i pracując do chwili obecnej.

Dlaczego uważa Pan/Pani, że powinniśmy Pana/Panią zatrudnić?

Na to pytanie należy starannie odpowiedzieć, ponieważ jest to okazja do wyróżnienia się spośród innych kandydatów. Powinieneś skupić się na umiejętnościach, które posiadasz, również tych, o których jeszcze nie wspomniałeś. Prosta odpowiedź "bo jestem naprawdę dobry" lub "bardzo potrzebuję pracy" nie zadziała. Nie powinieneś zakładać umiejętności innych kandydatów lub ich mocnych stron, skup się na sobie.

Powiedz ankieterowi, dlaczego jesteś dobrym kandydatem na to stanowisko, co czyni Cię dobrym pracownikiem i co możesz zapewnić firmie. Mów krótko, podkreślając jednocześnie swoje osiągnięcia.

Jaką wiedzę posiadasz na temat firmy?

Powinieneś zrobić swoje badania przed rozmową kwalifikacyjną. Zapoznaj się z historią firmy, to pomoże Ci się wyróżnić. Dowiedz się o głównych osobach, czy były one w wiadomościach ostatnio? Rozmówca nie oczekuje, że znasz daty i niektórych ludzi, ale pokazując, że masz wystarczająco dużo zainteresowania, aby zbadać firmę jest pozytywne wrażenie.

Dlaczego odchodzi Pan/Pani z ostatniej pracy?

Chociaż wydaje się to proste pytanie, to może łatwo stać się podchwytliwe. Nie powinieneś wspominać, że wynagrodzenie jest czynnikiem w tym momencie. Jeśli jesteś obecnie zatrudniony, Twoja odpowiedź może skupić się na rozwoju i poszerzaniu kariery, a nawet siebie samego. Jeśli Twój obecny pracodawca przeprowadza redukcję zatrudnienia, zachowaj pozytywną i zwięzłą odpowiedź. Jeśli pracodawca Cię zwolnił, przygotuj solidny powód. W żadnym wypadku nie omawiaj dramatów i negatywnych emocji, zawsze zachowaj pozytywne nastawienie.

Co uważasz za swoją najmocniejszą stronę?

To pytanie pozwala Ci chwalić się sobą, ale pamiętaj, że osoba przeprowadzająca wywiad chce mocnych stron związanych z danym stanowiskiem. Na przykład, jest rozwiązywanie problemów, motywator, i jest w stanie wykonać pod presją, pozytywne nastawienie i lojalny. Będziesz także potrzebował przykładów, które wspierają twoje odpowiedzi do ilustracji umiejętności.

Co uważasz za swoją największą słabość?

To może być trudne pytanie, jeśli zasugerujesz, że nie masz żadnych słabości, będziesz wyglądał jak lafirynda lub egoista. Powinieneś odpowiedzieć realistycznie, wymieniając drobne słabości związane z pracą. Chociaż wiele osób próbuje odpowiedzieć używając pozytywnej umiejętności w przebraniu słabości, jak na przykład "oczekuję od współpracowników takiego samego zaangażowania" lub "jestem perfekcjonistą".

Zaleca się jednak, aby zachować pewną szczerość, a słabe strony były prawdziwe, a następnie podkreślić, w jaki sposób udało Ci się je pokonać lub jak pracujesz nad ich poprawą. Celem tego pytania jest sprawdzenie, jak postrzegasz i oceniasz siebie.

Jak wyobrażasz sobie siebie za pięć lat?

Jest to kolejne pytanie dotyczące zaangażowania w pracę. Niektórzy ludzie przechodzą przez pracę jak przez skarpetki, ponieważ nie mają planu na życie, a Twoja odpowiedź może pokazać wgląd w to. Może to być również wykorzystane do ustalenia, czy jesteś typem, który ustala cele w ogóle w życiu, ponieważ te, które sprawiają, że długoterminowe cele są zazwyczaj bardziej wiarygodne. Ponadto, Twoje cele mogą dostarczyć wglądu w Twoją osobowość.

Powinieneś odpowiedzieć na to pytanie w taki sposób, aby postęp w Twojej karierze był zgodny z Twoją drogą w firmie. Ważne jest, abyś przeprowadził badania na temat perspektyw firmy, w ten sposób zrozumiesz, czego możesz się spodziewać i czy jest to Twój długoterminowy cel. Osoby prowadzące rozmowy kwalifikacyjne nie chcą wprowadzać Cię na ścieżkę, która nie zapewni Ci oczekiwanych rezultatów, co w rezultacie doprowadzi do Twojej rezygnacji.

Jakie są Pana/Pani oczekiwania dotyczące wynagrodzenia?

To pytanie jest jak naładowana broń, podchwytliwe i niebezpieczne, jeśli nie jesteś pewien, co robisz. To nie jest rzadkością dla ludzi, aby skończyć mówić wynagrodzenie przed naprawdę sprzedaje swoje umiejętności, ale wiedza to potęga, jak to jest negocjacje po wszystkim. Ponownie, jest to obszar, w którym robi swoje badania będą pomocne, jak będziesz miał zrozumienie średniej pensji.

Jednym z podejść jest pytanie ankietera o zakres wynagrodzenia, ale aby uniknąć pytania całkowicie, można odpowiedzieć, że pieniądze nie jest kluczowym czynnikiem i jesteś celem jest postęp w karierze. Jednakże, jeśli masz minimalną liczbę w umyśle i wierzysz, że jesteś w stanie ją uzyskać, może się okazać, że warto spróbować.

Czy ma Pan/Pani jakieś pytania?

To pytanie często pada za każdym razem i należy mieć przygotowane pytania. Zadając pytania, pokazujesz, że masz wystarczające zainteresowanie, aby przeprowadzić badania i że chcesz dowiedzieć się wszystkiego, co możesz. Powinieneś ograniczyć pytania do nie więcej niż trzech lub czterech.

Możesz spróbować zadawać pytania, które skupiają się na obszarach, w których możesz być atutem. Inne opcje to pytanie o to, jakie będzie Twoje stanowisko i jak szybko oczekują, że staniesz się produktywny. Warto również zapytać o kolejny krok w procesie i kiedy można spodziewać się informacji o stanowisku.

—————-

Materiały do rozmowy kwalifikacyjnej

Badania

Przed rozmową kwalifikacyjną, robienie badań jest ważne. Musisz wiedzieć jak najwięcej na temat produktów, usług, klientów, nawet kto jest konkurencja, ponieważ zapewni to przewagę w wiedzy i jest w stanie odnieść się do wymagań firmy.

Im więcej wiedzy masz o firmie, tym większe szanse na sprzedaż siebie na stanowisko podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto, znając kulturę firmy zapewni świetny wgląd w to, jak zadowolony będziesz z pracy.

Przećwicz

Wywiady nie zawsze są tego samego formatu, a oni nie muszą przestrzegać określonego stylu, ale są pewne pytania, które można się spodziewać. To pomoże, jeśli ćwiczyć dając odpowiedź na bardziej powszechne pytania zadawane w wywiadach, te dotyczące osobistych mocnych i słabych stron, i dlaczego jesteś najlepszy na to stanowisko.

Przykłady

Możesz powiedzieć, że potrafisz coś zrobić, ale być w stanie podać przykłady robienia tych rzeczy to zupełnie co innego. Fogarty radzi, aby "przyjść z zestawem narzędzi wypełnionym przykładami wcześniejszych osiągnięć zawodowych". Musisz być przygotowany na pytania rekrutera i przewidzieć je w oparciu o wymagania stanowiska.

Weź pod uwagę przykłady, w których zastosowano mocne strategie, i odpowiadaj raczej szczegółami niż ogólnikami. Na przykład, powiedz "Tak, to jest coś, co robiłem wcześniej. Oto przykład". Dodał, że powinieneś zapytać osobę prowadzącą rozmowę "Czy to pomogło odpowiedzieć na Twoje pytanie?".

Ubieranie się dla sukcesu

Pierwsze wrażenie może złamać lub zrobić każdą relację, w tym z rozmówcą. Zostaniesz oceniony od momentu przybycia do drzwi. Jeśli dotarłeś do tego punktu, masz nadzieję, że zrobiłeś badania firmy już i mają zrozumienie ich kultury, czego oczekują, a jeśli mają dress code.

Jeśli nie ubierzesz się odpowiednio, możesz sprawiać wrażenie osoby zbyt zrelaksowanej i nie traktującej wszystkiego poważnie. Z drugiej strony, nadmierny ubiór może być postrzegany jako nadmierna kompensacja. Jeśli nie udało Ci się znaleźć informacji na temat dress code'u, najlepiej jest ubrać się elegancko, ale nie przesadnie.

Zachowaj spokój

Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu możesz zachować kontrolę. Powinieneś mieć zaplanowaną trasę, zapewnić dodatkowy czas na nieoczekiwane opóźnienia, takie jak ruch s, i przygotować to, czego potrzebujesz dzień przed wywiadem. Musisz mówić wyraźnie, a język ciała jest ważne. Powinieneś uśmiechnąć się, gdy powitany, i należy pamiętać, że ankieter jest zwykłą osobą, jak ty, i mogą być nerwowy, jak również.

Szczerość

Niektórzy kandydaci uważają, że używanie technik, aby uniknąć trudnych pytań jest dobrą rzeczą, ale jeśli po prostu nie wierzysz, że masz silne umiejętności, po prostu niech ankieter wie, zamiast odpowiadać z przykładami, które nie odnoszą się do pozycji. Wydaje się, że lepiej być szczerym, że może nie masz tej konkretnej umiejętności, ale masz umiejętności związane, i że byłbyś zadowolony, aby wymienić je.

Zamknięcie transakcji

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest to jeden z największych i najczęstszych błędów. Po zakończeniu rozmowy zarówno Ty, jak i osoba prowadząca rozmowę powinniście mieć dobry pomysł na to, na czym stoicie. Rozmówcy prawdopodobnie już po ostatnim uścisku dłoni mają dobry pomysł, czy przejdziesz do następnego etapu, czy nie.

Podczas ostatniego uścisku dłoni należy być otwartym. Pewność siebie może przejść długą drogę. Jeśli uważasz, że rozmowa poszła dobrze, bądź śmiały i zapytaj ankietera, gdzie stoisz. Jeśli uważasz, że nie poszło dobrze, prawdopodobnie masz już swoją odpowiedź.

Zadawaj pytania

Fogarty sugeruje również, abyś przygotował świetne pytania na rozmowę. Stwierdził, że nic nie imponuje bardziej niż wielkie pytanie, które wskazuje na badania firmy zostały przeprowadzone, ale badania na stanowisku też. "Takie pytania sprawiają, że myślę sobie: 'Wow, oni naprawdę odrobili pracę domową. Nie tylko mają wiedzę o firmie, ale rola też".

——————————–

Health & Safety MCQs Tests:

  • Sprawdź swoją podstawową wiedzę z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa
  • Sprawdź swoją podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pożarowego
  • Sprawdź swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy
  • Sprawdź swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa gaśnic przeciwpożarowych
  • Czy potrafisz rozpoznać te znaki bezpieczeństwa i higieny pracy?
  • Sprawdź swoją wiedzę na temat oceny ryzyka