Pomysły na oświetlenie dla Twojego miejsca pracy i biura domowego

Praca w domu ma wiele zalet, a dzięki możliwościom, jakie daje nowoczesna technologia, jest teraz o wiele łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Być może jest to największy powód, dla którego tak wielu z nas zaczyna przekształcać ten zakątek pod schodami lub samotną piwnicę w domowe miejsce pracy.

Ale wiąże się to również z szeregiem wad, począwszy od ciągłego rozpraszania uwagi, które zmniejsza produktywność, a skończywszy na problemach projektowych, które wymagają inteligentnych rozwiązań. Dziś przyjrzymy się najważniejszemu aspektowi domowego biura i temu, jak je urządzić - oświetleniu!

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w definiowaniu każdego pomieszczenia w domu, a staje się jeszcze ważniejsze w przestrzeniach takich jak kuchnia i biuro domowe, gdzie funkcjonalność jest o wiele ważniejsza niż zwykła estetyka. Słabo oświetlone biuro domowe może być demoralizujące i może wpłynąć na Twój nastrój i zranić Twoją wizję na dłuższą metę. Ale te z natury proste i inteligentne "must dos" pomagają w odświeżeniu domowego biura i zobaczeniu go w zupełnie nowym świetle -

1. Usher w niektórych naturalnego światła

Jedną z rzeczy, które można zauważyć o niektórych techno-addicts, którzy są hakowane na ich laptopy, iPady i smartfony jest sposób, w jaki celowo unikać wszelkich wskazówek naturalnego światła słonecznego. Gdybyś nie wiedział lepiej, można by pokusić się o stwierdzenie, że ci ludzie są dawno zaginionymi kuzynami hrabiego Drakuli! W rzeczywistości jednak, naturalne światło nie jest takie złe, jeśli wiesz, jak je wykorzystać we właściwy sposób. Tak, błyszczące powierzchnie mogą być problemem w czasach, ale spróbuj i nasher w naturalnym świetle w sposób kontrolowany i zapewnić, że w miesza się w pięknie ze sztucznym oświetleniem.

2. Wszystko kręci się wokół kątów!

Oświetlenie to przede wszystkim zabawa z kątami, a duża część tego, jak używasz naturalnego światła zależy od tego, jakie zadanie spełnia Twoje domowe biuro. Jeśli jesteś architektem lub projektantem, który pracuje bardziej na arkuszach i papierze zamiast gadżetów technicznych, wtedy powódź naturalnego światła jest mile widzianym dodatkiem. Mądrą decyzją jest ustawienie stanowiska pracy w kierunku północnym lub południowym, tak aby naturalne światło nie tworzyło cienia o każdej porze dnia!

3. Właściwe światło otoczenia

Jeśli nie jesteś obdarzony dużą ilością naturalnego światła, wtedy sztuczne oświetlenie staje się dwa razy ważniejsze, ponieważ będziesz z niego korzystać nawet w ciągu dnia. Overhead oświetlenie tworzy najbardziej podstawową część oświetlenia otoczenia, a najczęściej, masz już światła wpuszczane w domu, które dbają o pracę. Ale tutaj jest, gdzie wielu właścicieli domów popełnia błąd trzymania się tego, co mają. Istniejące oświetlenie otoczenia nie zostało zaprojektowane do obsługi domowego biura. Więc, pomyśl o dodatkowych źródłach oświetlenia, aby dodać do światła otoczenia.

W przypadku, gdy musisz pracować bezpośrednio pod źródłem światła, zmiękcz światło za pomocą odpowiedniego klosza. Twoje światło otoczenia powinno idealnie oświetlać cały pokój w równomierny i zrównoważony sposób, bez tworzenia naprzemiennych kieszeni ciemności i jasnego światła. Pamiętaj, że podczas gdy światła zadania dostać pracę zrobić, oświetlenie otoczenia ustawia nastrój dla pokoju.

4. Modne oświetlenie zadaniowe

Lampy zadaniowe są bez wątpienia najbardziej istotną częścią domowego biura i bez względu na to, co jest Twoim zadaniem, oświetlenie zadaniowe zapewnia, że wykonasz je przy najlepszym możliwym oświetleniu. Dzięki różnorodności modnych, nowoczesnych projektów lamp, możesz wybierać z niesamowitej gamy lamp stołowych, które oferują skupione oświetlenie i to z opcją ściemniania, jak również. Nie wszystkie zadania wymagają tej samej intensywności światła, więc ta funkcja pomaga na więcej sposobów niż jeden. Ale nie należy myśleć o lampach zadaniowych jako powodzi skoncentrowanego oświetlenia, aby przestrzeń była jaśniejsza.

Interesującym faktem, który umyka wielu właścicielom domów jest to, że światła zadaniowe pomagają w zapewnieniu "lepszego kontrastu" do czytania. Ponieważ większość z nas musi znosić dużo czytania w domowym biurze, prosta lampa stołowa może zmniejszyć obciążenie oczu i sprawić, że doświadczenie to będzie o wiele wygodniejsze. To właśnie dlatego potrzebujesz lampki zadaniowej, niezależnie od tego, jak dobre jest oświetlenie otoczenia!

5. Gra blasku i odblasku

Oświetlenie miejsca pracy w domu to gra blasku i odblasku, której nie wygrasz, jeśli będziesz się trzymać tylko jednej warstwy oświetlenia. Pomyśl o oświetleniu pokoju jako o wysiłku warstwowym, gdzie światło otoczenia zapewnia podstawę, oświetlenie zadaniowe oferuje funkcjonalność i oświetlenie akcentujące kładzie błysk na szczycie tego wszystkiego. Jeśli myślisz o, to nie jest wszystko, co różni się od dziewczyny zestaw do makijażu lub nawet podejmowania kanapkę! Przeciążenie tylko jednej warstwy, aby zrekompensować pozostałe dwie nigdy nie będzie działać dobrze. Ponadto, eksperci w dziedzinie projektowania wnętrz sugerują, aby do tego wszystkiego podejść w oparciu o wysokość. Każda warstwa musi być na innym poziomie, aby zapewnić, że jeden nie koliduje z lub przytłacza innych.

6. Kiedy przestrzeń to Premium!

Małe przestrzenie biurowe i miejsca pracy stają się integralną częścią domów na całym świecie, a często przestrzeń jest największym ograniczeniem. Nie wszyscy z nas są na tyle błogosławieni, aby poświęcić cały pokój na domowe biuro. A nawet jeśli możemy, to często jest ono mocno ograniczone przestrzenią na nogi. Nowoczesne lampy wiszące i kinkiety walloffer idealną alternatywę, która pomaga de-clutter stacji roboczej i dać przestrzeń bardziej elegancki i przestronny odwołania. W rzeczywistości, dać najnowszy trend kinkiety biurko z wahadłowe lampy ramię strzał i wkrótce zdasz sobie sprawę, że lampa stołowa jest rzeczą z przeszłości!

7. Załóż kilka kloszy!

Wiele osób pracujących w domu skarżą się, jak naturalne światło i jego blask jest trochę zbyt wiele do zniesienia. Ale zamykanie pokoju całkowicie do światła słonecznego nie jest pożądaną alternatywą. Zamiast tego, weź ścieżkę w dół środka z niektórych chłodnych sheer zasłony, które okazują się być jednym z najgorętszych trendów tego lata. Regulowane żaluzje, rolety rzymskie i proste żaluzje również mogą zapewnić, że będziesz mieć tylko tyle naturalnego światła, ile potrzebujesz. Nie przepadasz za żaluzjami? Wysoka roślina obok okna ograniczy odblaski, a jednocześnie nada pomieszczeniu poczucie naturalnej świeżości.

Jeżeli ty no dostajesz oświetlenia w twój domowym biurze poprawny dobro od bat, no być rozczarowany. Ty no jesteś sam, i często ono bierze chwila zanim ty rozgryzasz specyficznych problemy przestrzeń i przychodzisz z mądrymi rozwiązaniami.