Czy wyrzucasz pieniądze w brudnych rękawiczkach?Jeśli nie posiadasz programu prania rękawic, są duże szanse, że te "brudne" rękawice, które które wyrzucasz, kosztują Cię pieniądze.

Środki ochrony indywidualnej (PPE) nie są czymś, z czym chcesz ryzykować. Chcesz mieć pewność, że Twój zespół jest wyposażony w najlepszą możliwą ochronę podczas wykonywania swoich zadań. Ale pozory mylą i czasami brudna rękawica jest właśnie taka - brudna. Jest idealna pod każdym innym względem, ale i tak trafia na wysypisko lub do spalarni, a Ty niepotrzebnie płacisz za nowy sprzęt ochrony osobistej.

Jednakże, pranie PPE nie jest tak proste, jak wrzucenie go do pralki. Skuteczność rękawic ochronnych zależy w dużym stopniu od właściwości materiału, z którego są wykonane, np. materiału podstawowego, np. skóry, TenActiv™, Kevlar®. W zależności od temperatury wody, użytego detergentu lub nawet, w przypadku skóry, wody, materiał podstawowy rękawic może ulec uszkodzeniu. materiał podstawowy rękawic może ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu i zmniejszyć skuteczność ochrony.

Co ma zrobić dbający o koszty i dbający o koszty i bezpieczeństwo kierownik działu zakupów? Czy wyrzucić całkowicie dobre rękawice, które są trochę zabrudzone, czy stworzyć uciążliwy program prania program prania, który będzie wymagał zarządzania i będzie kosztował czas i zasoby? Jeśli żadna z tych opcji nie brzmi atrakcyjnie, nie martw się, jest jeszcze trzecia.

Profesjonalny sprzęt ochrony osobistej Usługi prania

Czy wiesz, że że są firmy, które zabiegają o twoje brudy? To prawda! Profesjonalne Pranie środków ochrony indywidualnej to wielki biznes, a to z powodu ogromnych oszczędność kosztów.

Superior Glove udało się spotkać z Jonem Chisholmem, dyrektorem generalnym Closed Loop Recycling (CLR), jednej z wiodących pralni sprzętu ochrony osobistej w USA, i porozmawiać o tym, czym dokładnie jest program prania sprzętu ochrony osobistej, o korzyściach dla firm oraz o największych błędach, których należy unikać przy uruchamianiu programu prania sprzętu ochrony osobistej.

Dlaczego warto skorzystać z usług Profesjonalną pralnię sprzętu ochrony osobistej?

Z doświadczenia Chisholma wynika, że z doświadczenia wynika, że firmy nieposiadające programu prania pozostawiają pieniądze na stole na stole, ponieważ zupełnie dobre rękawice, rękawy, fartuchy i kurtki są wyrzucane tylko dlatego, że są zabrudzone. Firmy, które piorą w domu, mogą wydawać więcej niż oszczędzają, ponieważ właściwe zarządzanie programem prania środków ochrony osobistej to praca na cały etat. pełnoetatową pracą.

Obraz zaczerpnięty ze strony internetowej Closed Loop Recycling przedstawiający wyniki profesjonalnego prania sprzętu ochrony osobistejKlienci,

którzy subskrybują CLR są w stanie zaoszczędzić do 80% na kosztach prania i recyklingu sprzętu ochrony osobistej, bez konieczności poświęcania na to całego czasu. na kosztach PPE bez poświęcania czasu lub zasobów na realizację programu. Jako CLR oferuje wszystko, od bezobsługowego, w pełni zarządzanego zarządzanego programu prania po warianty dostosowane do specyficznych wymagań firmy. wymagań firmy.

Profesjonalne Usługi prania są szczególnie atrakcyjną opcją dla firm, które które chcą uzyskać certyfikaty środowiskowe, takie jak ISO 14001, lub które które mają korporacyjne wytyczne, aby działać w sposób bardziej ekologiczny.

Niezależnie od tego, czy szukasz zaoszczędzić pieniądze lub być bardziej przyjaznym dla środowiska, profesjonalny program prania PPE jest inicjatywą, której warto się przyjrzeć.

Najważniejsze błędy przy praniu sprzętu ochrony osobistej Błędy i jak ich uniknąć!

1. Koncentracja na kosztach, a nie wartości

Podczas rozmów z z potencjalnymi klientami na temat zainicjowania programu prania sprzętu ochrony osobistej, największą przeszkodą, na jaką natrafia Chisholm napotyka na największą przeszkodę, jaką jest koncentracja na kosztach, a nie na wartości.

Niektórzy menedżerowie, z którymi rozmawia Niektórzy menedżerowie, z którymi rozmawia, są tak skupieni na wyniku finansowym, że nie dostrzegają długoterminowej wartości w tworzeniu programu prania.

Na przykład, menedżerowie którzy chcą po prostu kupić jak najtańsze rękawice robocze, nie dostrzegą oszczędności, jakich oczekuje się od programu prania środków ochrony osobistej, z jednego prostego powodu: Tanie rękawice nie wystarczą na długo. Tanie rękawice są tanie, ponieważ są wykonane... cóż, tanio. Nie zapewniają takiego samego poziomu ochrony jak rękawice wyższej jakości i o wiele szybciej się rozpadają.

Porównując tanią do rękawic wysokiej jakości z programem prania, oszczędność na cenie w cenie zakupu jest prawie na pewno większa od trwałości rękawic wysokiej jakości. nie mówiąc już o tym, że rękawice te zapewniają lepszą ochronę. Tanie rękawice będą musiały być o wiele częściej, podczas gdy rękawice wysokiej jakości nie tylko dłużej ale także można je wielokrotnie prać, co znacznie wydłuża ich żywotność. w znacznym stopniu.

2. Niedopasowanie usług Strategia

W świecie prania sprzętu ochrony W świecie prania środków ochrony indywidualnej można uzyskać wszystko, od majsterkowania po usługi która zrobi to wszystko za Ciebie, a także wszystko pomiędzy. Chisholm odradza subskrybowania programu prania, który nie został dostosowany Twój zakład nie jest podobny do żadnego innego, dlaczego więc Twój program prania lub recyklingu miałby być taki sam? Dlaczego więc program prania lub recyklingu miałby być inny?

Wiele profesjonalnych pralni PPE oferuje wszystkim klientom te same podstawowe usługi, co często skutkuje niewygodnych programów, które wymagają więcej pracy, niż wynoszą oszczędności.

Większość usług typu "jeden rozmiar dla wszystkich wymaga, aby klient wysłał swoje brudne PPE bezpośrednio do pralni. Może to nie wydawać się wielkim problemem, ale w praktyce jest to koszmar - zwłaszcza w przypadku dużych zakładów, gdzie setki, a nawet setki tysięcy osób są narażone na pranie. zwłaszcza w przypadku większych zakładów, w których prane są setki, a nawet tysiące rękawic dziennie. pranych dziennie. Zarządzanie gromadzeniem, wysyłką i sortowaniem PPE może być pracą na pełen etat i odciągać cenne zasoby od podstawowych procesów biznesowych. procesów biznesowych. Wyobraź sobie, że musisz samodzielnie sprawdzić tysiące par rękawic - Nie ma wątpliwości, że Twój czas można by lepiej spożytkować gdzie indziej.

CLR opracowuje każdą każdą strategię usług od podstaw w oparciu o indywidualne potrzeby firmy. firmy. Wszystko, począwszy od punktów zbiórki (gdzie pracownicy oddają zużyte środki ochrony PPE) do częstotliwości usług (jak często PPE jest odbierane i prane) jest dostosowywane do specyfikacji każdego klienta. do specyfikacji każdego klienta.

3. Nieudana próba lądowania

Pomimo najlepszych intencji, nawet najdokładniej zaplanowana strategia prania może się rozsypać jeśli nie zostanie prawidłowo wykonana.

W CLR, Chisholm i i jego zespół wiedzą, że prawidłowe wykonanie jest kluczem do udanego programu. dlatego dbają o to, aby każdy program został zaakceptowany przez kierownictwo i pracowników oraz aby wszyscy każdy zaangażowany pracownik przeszedł odpowiednie szkolenie.

Dobry partner zajmujący się praniem środków ochrony indywidualnej przeszkoli wszystkich Twoich pracowników. Świetny partner pójdzie o krok dalej i wyjaśni pracownikom, w jaki sposób program przynosi im korzyści, pomagając zapewnić zgodność i sukces programu.

Dla Chisholma, komunikacja jest kluczem do udanego wdrożenia. Jeśli w zakładzie pracuje kilka zmian pracujących w zakładzie, on i jego zespół upewnią się, że wszystkie trzy zmiany są odpowiednio przeszkolone, a nie po prostu przedstawią przeszkoleni, a nie po prostu przedstawi informacje jednej grupie pracowników i będzie oczekiwał, że zostaną one właściwie rozpowszechnione. i oczekiwać, że informacje zostaną właściwie rozpowszechnione.

4. Niewłaściwe pranie Proces

Jednym z największych błędów, jakie widzi Chisholm, zwłaszcza w przypadku firm, które zarządzają własnym prania, jest degradacja PPE z powodu niewłaściwego procesu prania. procesów.

Jeśli chodzi o pranie PPE, woda nie jest prania, woda nie jest twoim przyjacielem. Nie tylko wysokie temperatury mogą nie tylko przedwcześnie zniszczyć PPE, ale również woda może uszkodzić niektóre rodzaje materiałów, zmniejszając ich skuteczność i okres użytkowania. Dodatkowo, niektóre chemikalia i detergenty mogą uszkodzić PPE - na przykład, wybielacz może na przykład wybielacz powoduje korozję Kevlaru® (to prawda, materiał, który może zatrzymać pocisk poddaje się działaniu wybielacza).

Według Chisholma, Wiedza o najlepszych sposobach prania różnych rodzajów sprzętu ochrony osobistej jest bardziej sztuką niż nauką. nauką, zdobywaną przez lata doświadczeń.

Jak sama nazwa wskazuje, CLR wykorzystuje proces w obiegu zamkniętym i nie używa wody do żadnego z procesów prania. Oczywiście, CLR nie może podzielić się z nami swoim sekretem, ale Chisholm opisuje go jako proces przyjazny dla środowiska, "od kołyski do grobu". Wyjaśnił, że w niektórych branżach, gdy producenci używają partnera, który myje wodą, odpowiedzialność odpowiedzialność za właściwe oczyszczenie i usunięcie zabrudzonej wody spada na producenta. producentowi; proces bezwodny CLR całkowicie eliminuje tę odpowiedzialność. całkowicie. Ponadto CLR bierze na siebie wyraźną odpowiedzialność za zapewnienie procesu przyjaznego dla środowiska od momentu utylizacji PPE w punkcie do punktu zbiórki, aż do momentu jego zwrotu w pełni wypranego.

5. Słabe wykorzystanie Metryki i raportowanie

Jedną z największych korzyści z wprowadzenia profesjonalnego programu prania PPE jest możliwość chwalenia się, ile pieniędzy się oszczędza - dlatego też Chisholm jest tak bardzo zaskoczony, kiedy potencjalni klienci mówią mu, że nigdy nie mierzyli z ich poprzednim partnerem w zakresie prania.

"Pomimo niezliczonych korzyści dodatkowych, celem każdego programu prania środków ochrony indywidualnej jest oszczędność pieniędzy" - wyjaśnia Chisholm. "Dlatego też zapewniamy wszystkim naszym klientom namacalne wskaźniki i raportowanie, które ułatwiają im ocenę wydajności programu i sprawdzenie, ile zaoszczędzili".

Jaki rodzaj raportowania związane z praniem środków ochrony indywidualnej? Na początek, CLR zapewnia swoim klientom dostęp do portalu klienta, który zawiera wszystkie informacje, jakich potrzebują na temat ich programu, na żądanie. Raporty mogą być tak szczegółowe, jak liczba wypranych par każdego rozmiaru oraz ile z nich należało zezłomować, lub tak szczegółowe, jak waga jak waga zwróconego wypranego sprzętu ochrony osobistej, co w rzeczywisty sposób pokazuje firmie, jaki wpływ na środowisko mają jej wysiłki. w rzeczywisty sposób, jaki wpływ na środowisko mają podejmowane przez nią wysiłki.

Te raporty nie są nie tylko po to, aby poklepać się po plecach, ale mogą być wykorzystane do osiągnięcia rzeczywistych celów biznesowych. celów biznesowych. Wielu klientów Chisholma wykorzystuje swoje raporty, aby pomóc w osiągnąć certyfikaty środowiskowe, cele zerowej utylizacji odpadów, a nawet pomóc w audytach EPA. Audyty EPA.

Czy profesjonalny PPE jest właściwym programem dla Twojej firmy?

Dobrze przeprowadzony profesjonalny program prania PPE może zaoferować o wiele więcej niż tylko oszczędności, ale Jeśli jesteś sceptyczny co do tego, czy Twoja firma odniesie korzyści, dlaczego nie poprosić o bezpłatną próbę? CLR z przyjemnością oferuje potencjalnym klientom bezpłatną konsultację na miejscu i próbę, aby sprawdzić, czy usługi są dla nich odpowiednie.

"W przypadku naszych usług, korzyści osiągane są z biegiem czasu, jest to inwestycja długoterminowa", mówi Chisholm. "Dla nas jest tak samo ważne, jak dla Ciebie, aby nasze usługi były dobrze dopasowane do Twojej firmy, w przeciwnym razie nie zobaczysz korzyści i nie będziesz chciał kontynuować programu".

Na pytanie, jakiego rodzaju firm najbardziej korzysta z programów prania środków ochrony indywidualnej, Chisholm mówi, że każdy, kto szuka oszczędności w swoim programie PPE lub ma do zrealizowania inicjatywy ekologiczne z pewnością skorzystałby na zbadaniu możliwości wprowadzenia programu. takiego programu.


O Closed Loop Recycling

Założona w 1995 r. firma Closed Loop Recycling (CLR) specjalizuje się w praniu tekstyliów przemysłowych, w tym środków ochrony indywidualnej, absorbentów, szmat i ścierek. Stosujemy opatentowany proces zwany procesem Zero Liquid Discharge, który zapewnia bezwodny, przyjazny dla środowiska proces prania tekstyliów przemysłowych. Aby uzyskać więcej informacji lub poprosić o konsultację bez ponoszenia ryzyka, odwiedź naszą stronę internetową pod adresem closedlooprecycling.us.

O Joe Geng Wiceprezes Superior Glove

Przeczytaj więcej o Joe Geng