WFH z powodu koronawirusa? 6 wskazówek, jak w pośpiechu zmienić bieg na pracę zdalną

Przez Jessica Larson, SolopreneurJournal.com

Koronawirus COVID-19 zaskoczył cały świat, więc nie czuj się przytłoczony, jeśli masz trudności z przystosowaniem się do pracy w domu. Firmy w całym kraju zostały zmuszone do wprowadzenia drastycznych zmian w swojej polityce operacyjnej, a praktycznie każdy pracownik musiał znaleźć sposób, aby wnieść swój wkład bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz pomocy w przestawieniu się na pracę w domu, oto kilka strategii, które pomogą Ci przekształcić dom w domowe biuro.

Znajdź najlepsze miejsce

Znasz swój dom lepiej niż ktokolwiek inny. Wiesz, jaką przestrzenią, możliwościami i zasobami dysponujesz, a jaką nie. Poświęć czas na rozważenie najlepszej lokalizacji dla swojej pracy, ponieważ będziesz poświęcać temu miejscu osiem (lub więcej) godzin dziennie. Każda przestrzeń będzie miała swoje ograniczenia: stół kuchenny sprawdzi się tylko między posiłkami, podczas gdy pokój telewizyjny będzie rozpraszał zbyt wiele osób.

Jednym z problemów, z jakimi boryka się wielu pracowników domowych, jest bałagan. Maksyma Marie Kondo, aby zniszczyć to, co nie przynosi Ci radości, może bardzo pomóc: Być może lepiej będzie wyczyścić przestrzeń zajętą przez duże przedmioty o niewielkiej wartości praktycznej lub sentymentalnej. To może nawet być okazja do declutter na większą skalę, do punktu wynajmu śmietnika lub korzystania z usług usuwania odholować największych przeszkód do sukcesu.

Plug In

Zapytaj każdego, kto kiedykolwiek korzystał z domowego biura, czy dobre połączenie internetowe jest warte dodatkowych pieniędzy, a usłyszysz zdecydowaną odpowiedź twierdzącą. A w kontekście naszej "nowej normalności", niezawodne Wi-Fi to nie tylko korzyść lub wygoda, ale konieczność, zwłaszcza w przypadku większego zespołu, który musi stworzyć dopracowany produkt w wyznaczonym terminie.

Spędzanie godzin na pobieraniu pliku lub platformy programowej nie jest najbardziej konstruktywnym wykorzystaniem Twojego czasu. Istnieją sposoby, aby poprawić wydajność Internetu bez płacenia za aktualizację - ale jak większość rzeczy w życiu, jeśli chodzi o prędkość Internetu, często dostajesz to, za co płacisz. Jeszcze lepiej, negocjuj ze swoim pracodawcą i sprawdź, czy pokryje dodatkowe koszty.

Zarządzaj dziećmi

Wiele osób pracujących w domu podczas pandemii COVID-19 znalazło sobie nieoczekiwanych współpracowników: swoją rodzinę. Czasami jest to tylko niewielka niedogodność; starsze nastolatki potrafią o siebie zadbać, a o swoim psie zawsze możesz mówić "nowy stażysta". Inni jednak mogą być zmuszeni do drastycznego przeorganizowania swoich codziennych harmonogramów.

Z partnerem lub bez, prawdopodobnie będziesz musiał wykazać się kreatywnością, aby poradzić sobie z dziećmi, tak abyś mógł pozostać produktywny. I może stanąć przed nowymi wyzwaniami w domu, poza utrzymaniem harmonogramu posiłków i edukacji swoich dzieci: Jesteś również odpowiedzialny za ich zdrowie i bezpieczeństwo, więc rozważ skorzystanie ze szkolenia online w zakresie resuscytacji i pierwszej pomocy, kiedy tylko możesz.

Utrzymuj relacje zawodowe

Mnóstwo pracy w biurze nie odbywa się za komputerem. Biura to także miejsca spotkań towarzyskich, a interakcje, takie jak biznesowe lunche i pogawędki przy szklance wody, pomagają w osiąganiu celów firmy, nawet jeśli są tak proste, jak wspieranie pracy zespołowej i nastawienie na współpracę. Te relacje mogą ucierpieć, jeśli nie będzie już codziennych kontaktów twarzą w twarz.

Warto podtrzymywać te relacje, jakkolwiek jest to możliwe. Organizuj spotkania typu Zoom z mentorami, współpracownikami i kolegami z różnych działów, kiedy tylko jest to możliwe, nawet jeśli trwają one tylko kilka minut. Pomoże Ci to omówić różne aspekty działalności firmy, przeprowadzić burzę mózgów na temat nowych strategii i zbudować więzi, które prowadzą do większego sukcesu.

Przygotuj się na pandemię

Oczywiście, nadciągającym aspektem pandemii, który może wpłynąć na Twoją firmę - ale o którym niewiele osób wspomina - jest zachorowanie na samego wirusa. Zarażenie się wirusem COVID-19 będzie miało różny wpływ na różne osoby, a niektóre z nich mogą nawet nie wiedzieć o tej chorobie. Jednak dla wielu osób ta choroba układu oddechowego powoduje nieobecność w pracy przez wiele dni, a nawet tygodni.

Firmy w całym kraju mają różne zasady dotyczące zwolnień lekarskich, od elastycznych po kompleksowe. Sprawdź szczegóły swojej polityki zwolnień lekarskich i przygotuj plan awaryjny, aby Twoje obowiązki były pokryte, jeśli pojawią się objawy wirusa (lub zachorujesz na inną chorobę, np. grypę).

Zbuduj swój kredyt

Niefortunną prawdą jest, że nie wszyscy Amerykanie mogą liczyć na przeniesienie pracy do domu podczas pandemii. Nie ma sposobu, aby przenieść fabrykę do salonu, na przykład, a strażacy nie mogą walczyć z wieloma pożarami, pozostając na własnej posesji. Surowa prawda jest taka, że wielu ludzi stoi w obliczu mimowolnej ekspozycji, nieuniknionych zwolnień lub nawet bezrobocia w wyniku tego kryzysu.

Dla niektórych, zdrowe konto oszczędnościowe pozwoli im przetrwać burzę. Dla innych, niezbędne wydatki mogą sprawić, że ich saldo bankowe będzie zawierało mniej zer niż by chcieli. Dla własnego zdrowia finansowego, upewnij się, że twój kredyt jest wystarczająco mocny, abyś mógł pokryć wydatki w czasie potrzeby, nie tylko dla siebie, ale i dla swojej rodziny.

Praca w domu może wymagać dostosowań, ale istnieją sposoby, aby uczynić ją wykonalną - i wydajną. Jeśli jesteś otwarty na adaptację, będziesz w stanie przetrwać ten kryzys i wyjść na drugą stronę z pełną parą.

Prosimy o udostępnianie naszych postów

  • Kliknij, aby wydrukować (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby wysłać to do znajomego (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby podzielić się na LinkedIn (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na Reddit (Otwiera się w nowym oknie)
  • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie)