Sprawdź swoją wiedzę z zakresu rozpoznawania bezpieczeństwa

Jaka jest najlepsza strategia, aby zapewnić, że Twoje uznanie jest najbardziej efektywne?

Uznanie jest oparte na kryteriach, aby stworzyć wielu zwycięzców. Uznanie jest wstrzymywane, ponieważ za to właśnie im płacą. Uznanie jest oparte na zasługach, aby stworzyć jednego zwycięzcę. Uznanie jest uniwersalne, więc każdy wygrywa. Prawidłowo! Nieprawda!

Zgodnie z zasadą "efektu motyla", co się stanie, gdy przełożony wyróżni pracownika za bezpieczne zachowanie?

Interakcja może spowodować, że związki się rozpadną. Interakcja może mieć wpływ na całą organizację. Interakcja będzie miała wpływ tylko na środowisko lokalne. Interakcja jest odizolowanym przypadkiem. Prawidłowo! Nieprawda!

Jaka jest prawdopodobna reakcja, gdy pracownik zostanie nieumyślnie zignorowany przez współpracownika?

Będą próbowali zwrócić na siebie uwagę. Wybaczą współpracownikowi. Nie spodoba im się to i będą zdenerwowani. Nie będzie ich to obchodzić, ani współpracownik. Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Kiedy rozpoznaje ludzi, będą wiedzieć, że jesteś szczery najprawdopodobniej _____.

Kiedy nie mrugasz oczami Przez ton twojego głosu Jeśli spojrzysz w dół i w lewo Jeśli masz pewny uścisk dłoni Prawidłowo! Nieprawda!

Jak rozpoznać, że uznanie jest skuteczne?

Pracownicy nie narzekają tak bardzo, gdy są nadzorowani. Zwiększa się częstotliwość pożądanych zachowań. Kierownictwo nie musi dyscyplinować pracowników. Obrażenia odnotowywane przez OSHA wydają się maleć. Prawidłowo! Nieprawda!

Który z poniższych przykładów jest przykładem nagrody wewnętrznej?

Poczucie spełnienia Uznanie na Facebooku Publiczne uznanie przez kierownictwo Dodatkowy czas wolny od pracy Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Jeśli przełożony w złości krzyczy na pracownika za naruszenie zasady bezpieczeństwa, jaka jest to forma uznania?

Pozytywne wzmocnienie Kara negatywna Kara pozytywna Wzmocnienie negatywne Prawidłowo! Nieprawda!

Ponieważ "dostajesz to, co dajesz", czego możesz oczekiwać od swoich pracowników, jeśli Twoje uznanie jest nieszczere?

Docenienie Kreatywność Doskonalenie Nieszczerość Prawidłowo! Nieprawda!

Który z poniższych programów uznawania bezpieczeństwa najprawdopodobniej spowoduje reaktywne zachowania pracowników w zakresie bezpieczeństwa?

Program "Bezpieczne krążki Program Bohater Bezpieczeństwa Program premiowy za zgłaszanie zagrożeń Program nagród za zero wypadków Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Zgodnie z Zasadami Uznawania, dlaczego ważne jest, aby się uśmiechać, kiedy mówisz komuś, że doceniasz jego pracę?

Na pracowników bardziej oddziałuje treść niż uczucia. Uśmiech nie zawsze jest postrzegany jako szczery. Uśmiech uzupełnia treść przekazu. Uśmiechanie się mówi, że nie podchodzisz poważnie do treści wiadomości. Prawidłowo! Nieprawda!

Które z poniższych stwierdzeń jest PRAWDĄ w odniesieniu do skutecznego uznawania bezpieczeństwa?

Stare porzekadło mówi: "im szybciej, tym lepiej". Nigdy nie wyróżniaj pojedynczych osób podczas wyróżniania grup. Uznanie należy się tylko przy ustalonych okazjach. Nie bądź zbyt szczegółowy ani słowny w swoich podziękowaniach. Prawidłowo! Nieprawda!

Które z poniższych "Zasad uznawania" mają zastosowanie, gdy pracownicy mają możliwość wyboru spośród różnych nagród?

Poręczenie Wybór Bezpieczeństwo Recepcja Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Jeśli stwierdzisz, że Twój program wyróżnień nie działa zgodnie z założeniami, co powinieneś zrobić?

Znajdź dobrego konsultanta, który to naprawi. Zrzuć winę na złe nastawienie pracowników. Wyrzuć program i zacznij od początku. Dokonaj małej zmiany w programie i przetestuj ją. Prawidłowo! Nieprawda!

Jeśli powiedziano ci, że zostaniesz nagrodzony, jeśli będziesz pracował bezpiecznie, jaka to forma uznania?

Kara negatywna Pozytywne wzmocnienie Wzmocnienie negatywne Kara pozytywna Prawidłowo! Nieprawda!

Dlaczego tak ważne jest rozpoznawanie zachowań proaktywnych?

W ten sposób zmniejsza się odpowiedzialność pracowników Może to najlepiej utrzymać kierownictwo z dala od Twoich pleców Ponieważ pracownicy nie muszą zostać skrzywdzeni Wzmacnia zachowania, które zapobiegają wypadkom Prawidłowo! Nieprawda! Sprawdź swoją wiedzę z zakresu rozpoznawania bezpieczeństwa Dostałem 6% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 13% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 20% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Uzyskałem 26% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Dostałem 33% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Mam 40% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Uzyskałem 46% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Targi Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest sprawiedliwy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 53% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Targi Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie jest sprawiedliwy, możesz osiągnąć lepszy wynik, spróbuj ponownie. Uzyskałem 60% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, możesz osiągnąć więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 66% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, możesz osiągnąć więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 73% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 80% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 86% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 93% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, możesz osiągnąć więcej. Uzyskałem 100% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o bezpieczeństwie

Podziel się swoimi wynikami:

Facebook Twitter

Proszę udostępnić ten quiz, aby zobaczyć swoje wyniki.

Facebook