5 kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kasku spawalniczego

Wybór najlepszego hełmu spawalniczego dla Twoich konkretnych potrzeb może być przytłaczający. Przy tak wielu markach i źródłach informacji często trudno jest określić, która przyłbica spawalnicza jest dla Ciebie odpowiednia. Zespół AWS zaleca, aby przy wyborze kasku spawalniczego lub PAPR-u spawalniczego wziąć pod uwagę PIĘĆ ważnych czynników:

1. Duże pole widzenia: Wysokiej klasy optyka

Mówiąc prościej, im lepiej widzisz, tym lepiej możesz spawać. Poszukaj przyłbicy spawalniczej z dużym polem widzenia i wysokiej klasy optyką, która pozwala łatwo dostrzec kontury i krawędzie zarówno podczas spawania, jak i ustawiania spawu. Wyraźniejszy widok jeziorka spawalniczego pozwala na precyzyjne umieszczenie każdej elektrody, co oznacza wyższą jakość i większą wydajność.

Seria kasków spawalniczych Speedglas 9100 oferuje spawaczom największy dostępny obszar widzenia z bocznym oknem peryferyjnym. Technologia Speedglas True-View usuwa typowe "zielone zamglenie", umożliwiając oglądanie spoin w wysokiej rozdzielczości.

2. Wydajność: Jak mocna jest soczewka?

Wbrew powszechnemu przekonaniu liczba czujników fotoelektrycznych w przyłbicy spawalniczej z funkcją automatycznego przyciemniania nie ma znaczenia, pod warunkiem, że konsekwentnie wykrywają one łuk spawalniczy. Pytanie nie brzmi więc, ile czujników ma dana kask, lecz jak mocna jest soczewka?

Soczewki do automatycznego przyciemniania Speedglas 9100XXi i Speedglas 9002NC oferują wysoką jakość i czułość wykrywania łuku, a fotosensory są w stanie wykryć łuk o natężeniu do 1 A.

3. Komfort użytkowania kasku spawalniczego

Większość tygodnia pracy spędzasz pod maską - dlaczego więc miałoby Ci być niewygodnie? W pełni regulowana uprząż nagłowna z wieloma punktami regulacji oraz równomierne rozłożenie ciężaru zapewniają dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Z przyłbicami spawalniczymi Speedglas serii 9100 można również łączyć szereg dodatkowych osłon szyi, głowy i nauszników spawalniczych.

4. Wszechstronność kasku spawalniczego

Kask spawalniczy powinien być odpowiedni do różnych sytuacji - ponieważ nie ma dwóch takich samych prac. Należy rozważyć wybór przyłbicy spawalniczej dostosowanej do konkretnych zastosowań i/lub wymagań miejsca pracy. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ochrony nad głową, przyłbicy uchylnej do częstego szlifowania, czy niezawodnej ochrony dróg oddechowych - nie powinieneś iść na kompromis, kupując przyłbicę, która jest odpowiednia tylko w połowie przypadków.

Seria kasków spawalniczych Speedglas 9100 oferuje wiele opcji, w tym kaski z uchylną przyłbicą do szlifowania, zintegrowane kaski ochronne, opcjonalną ochronę słuchu oraz opcje ochrony dróg oddechowych zasilane lub dostarczane powietrzem.

5. Marka SPEEDGLAS i wsparcie AWS

Inne hełmy mogą wyglądać jak Speedglas... ale nie są nim! Ponad 30 lat temu firma Speedglas wprowadziła na rynek pierwszą w historii spawalniczą przyłbicę z automatycznym przyciemnianiem. Dzięki swojej wyjątkowej technologii firma Speedglas od tamtej pory stanowi punkt odniesienia dla sprzętu spawalniczego.

Od 24 lat AWS jest wyłącznym przedstawicielem marki 3M Speedglas w Australii i Nowej Zelandii, zapewniając marce pierwszorzędne wsparcie w terenie. Dzięki specjalistom technicznym we wszystkich regionach ANZ i dedykowanemu wewnętrznemu zespołowi wsparcia nie ma pytania dotyczącego Speedglas, na które nie moglibyśmy odpowiedzieć.

Wypróbuj nasze narzędzie do wyboru kasków spawalniczych, aby zawęzić wybór modelu kasku spawalniczego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.