Dlaczego bezpieczeństwo dachów jest ważne?

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego wszyscy są tak ostrożni i nerwowi, gdy dostają się na dach, to dlatego, że jest to niebezpieczne, a dlaczego bezpieczeństwo na dachu jest ważne, zostanie wyjaśnione tutaj. Również dlaczego to może być tylko jeden z tych czasów, aby zapomnieć "zrób to sam" postawy, i zadzwonić do kogoś, kto wie, co robią.

Ludzie upadający stanowią większą liczbę śmiertelnych i prawie śmiertelnych obrażeń niż cokolwiek innego, jeśli chodzi o obrażenia związane z budową, i to licząc tylko profesjonalistów. Obrażenia te powstają nie tylko na dachach budynków. Bez względu na to, czy próbujesz konserwować, czyścić, wyburzać, czy po prostu sprawdzać dach, na którym pracujesz, narażasz się na dość duże ryzyko.

Niektóre prace są większe i wymagają o wiele więcej zabezpieczeń niż inne, ale brak jakichkolwiek środków ostrożności to pewny sposób na wypadek przy następnym projekcie. Kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy następnym wejściu na dach, to nachylenie, ponieważ im bardziej strome i ostre, tym trudniej jest się ustabilizować. Rodzaj butów, które nosisz, może mieć duże znaczenie ze względu na trakcję, która powinna być priorytetem w przypadku butów roboczych. Upewnij się, że masz wolną przestrzeń, aby się nie potknąć i zwróć uwagę na stan dachu, który może sprawić, że będzie śliski.

Nie tylko osoby pracujące na dachu są narażone na niebezpieczeństwo, ale również osoby przebywające na zewnątrz są poważnie zagrożone spadającymi materiałami, a w mniejszej liczbie przypadków również ludźmi. Spadające narzędzia są jednym z najpoważniejszych zagrożeń na placach budowy i należy uważać na wszystko, co znajduje się na dachu nad nimi.

Osoby znajdujące się pod dachem również są zagrożone, ponieważ zawsze istnieje możliwość, że konstrukcja zawali się do wewnątrz. Kilka wskazówek dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa na dachu zaczyna się od przeprowadzenia oceny ryzyka, która obejmuje wszystko, co wydaje się, że może pójść źle, a następnie dopasowania środków bezpieczeństwa do wszystkich podstaw. Wejście na dach i zejście z niego to również główny punkt ryzyka i prawdopodobnie najbardziej niebezpieczna część wykonywanej pracy, dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań należy upewnić się, że istnieje dobry i bezpieczny punkt wejścia i wyjścia. System powstrzymywania spadania" jest kolejnym pomocnym środkiem ostrożności, który uchroni kogoś przed upadkiem, a te są generalnie wymagane na wysokości większej niż sześć stóp.

Roofing Repair St Louis

Wykonawcy pokryć dachowych St.

Daje wkład i porady dotyczące bezpieczeństwa na dachu.

Można by pomyśleć, że bezpieczeństwo jest odrębną kwestią od kosztów wymiany dachu, ale tak naprawdę są one ze sobą dość ściśle powiązane. Bezpieczeństwo ma wpływ na rodzaj sprzętu, który musisz kupić, sposób wykonywania pracy, rodzaj odpowiedzialności, jaką będziesz miał dla każdego, kto Ci pomaga i Twoje własne ewentualne koszty leczenia. Ogólnie rzecz biorąc, bezpieczeństwo zapewnione przez profesjonalną firmę zajmującą się przebudową domu jest bardzo cenne.

Sprzęt bezpieczeństwa

Będziesz potrzebował sprzętu bezpieczeństwa dla Ciebie i wszelkich pomocników do noszenia. Ten rodzaj sprzętu może obejmować okulary ochronne, ochronę uszu, buty z palcami ze stali i solidne rękawice robocze. Potrzebne będą również specjalne drabiny bezpieczeństwa, które sięgają do poziomu, na którym trzeba pracować. Jeśli naprawdę masz problem z wysokością, będziesz jeszcze bezpieczniejszy dzięki rusztowaniom, a nie drabinom. Wszystkie te elementy mogą podnieść koszt wymiany dachu.

Procedury

W przypadku narzędzi elektrycznych należy zachować szczególną ostrożność. Jeśli nie jesteś wyjątkowo wprawiony w ich używaniu, bezpieczne użycie piły tarczowej, gwoździarki pneumatycznej lub sprężarki powietrza może zająć dużo czasu. Wolne tempo pracy może oznaczać nie tylko niedogodności, ale także drenaż dochodów, jeśli dach nie zostanie wykonany na czas, aby zapobiec przeciekom.

Inne procedury bezpieczeństwa obejmują proste czynności. Na przykład zamiast wchodzić i schodzić po drabinach niosąc narzędzia, lepiej jest włożyć narzędzia do wiadra, przywiązać linę do wiadra i wciągnąć wiadro po wejściu na dach. To właśnie znajomość i pamiętanie o tych wszystkich małych środkach bezpieczeństwa sprawia, że praca przebiega szybko i sprawnie.

Odpowiedzialność cywilna

Wiele osób ma przyjaciela lub członka rodziny, który pomaga im w pokryciu dachu ich domu. Najwięcej pracy zazwyczaj kosztuje ich przysługa w zamian, a często ich przyjaciele nawet o to nie proszą. To może wydawać się tak sąsiedzkie, jak stodoły-raisings z dawnych czasów, ale jeśli coś pójdzie nie tak, ludzie mogą nie być tak przyjazny.
Jeśli nie zadbasz o bezpieczeństwo w miejscu pracy, możesz w końcu zapłacić za koszty leczenia swojego pomocnika. Wydatki te mogą być ograniczone do szybkiej wycieczki na pogotowie w celu założenia kilku szwów, lub mogą wynosić do rozległego leczenia poważnych obrażeń. Jeśli szkody wyrządzone Twojemu przyjacielowi są wystarczająco poważne, możesz nawet stracić dom. Jaki koszt wymiany dachu mógłby być wyższy?

Twoja opieka medyczna

Jeśli nie jesteś bezpieczny, możesz zrobić sobie bardzo poważną krzywdę. Oczywiście nie zamierzasz się pozwać, ale będziesz musiał zająć się swoimi problemami fizycznymi. Jeśli spadniesz z dachu i złamiesz nogę, trzeba będzie ją nastawić, na przykład. Twoje problemy nie znikną tylko dlatego, że sam je spowodowałeś.
W końcu zawsze najlepiej jest szukać kogoś, kto jest wyposażony i wykwalifikowany, jeśli chodzi o bezpieczne wykonywanie prac dekarskich. Fachowa firma zajmująca się przebudową domów zajmie się wszystkimi tymi problemami dzięki odpowiedniemu przygotowaniu. Koszty wymiany dachu pozostaną do opanowania, ponieważ firma dekarska zapewni wszystkim bezpieczeństwo.

Shawn Hickman jest menedżerem ds. marketingu wyszukiwania w Sears Home Improvements. Aby dowiedzieć się więcej na temat Roofing by Sears, odwiedź sekcję Koszty wymiany dachu na naszej stronie internetowej.