Zablokowany: Czy OSHA może zamknąć miejsce pracy?OSHA zamyka Twoje miejsce pracy:

To jest koszmar.

Inspektor Occupational Safety and Health Administration (OSHA) przybywa na miejsce pracy i zanim się zorientujesz, pracownicy odchodzą, a praca zamiera w miejscu.

Każdy słyszał o takich historiach. Zdarzało się to raz po raz. Prawda? Właściwie to nie.

W rzeczywistości, OSHA nie zamyka miejsc pracy. Może to zrobić jedynie na podstawie nakazu sądowego, a to jest sytuacja ekstremalna - mówi Simplified Safety.

Jeżeli na miejscu występuje bezpośrednie zagrożenie, inspektor może poprosić o wstrzymanie pracy do czasu rozwiązania sytuacji.

Ale nawet wtedy to Ty decydujesz, czy się do tego zastosujesz, czy nie.

Ważne jest, aby przestrzegać przepisów, niezależnie od tego, czy chcesz, czy nie. Jest to nie tylko bezpieczny interes, ale także może zaoszczędzić Ci wielu kłopotów w późniejszym czasie.


Inspektorzy OSHA nie pojawiają się często bez zapowiedzi:

OSHA nie przyjdzie węszyć wokół z off off szansę, że znajdą naruszenie, oto jak ich priorytety leżą:

  • 1) Natychmiastowe i poważne zagrożenia: Jeśli w miejscu pracy występuje poważny problem, można oczekiwać, że inspektor przybędzie w krótkim czasie, aby przeprowadzić dochodzenie.
  • 2) Incydent: Jeśli dojdzie do poważnego incydentu związanego z pracą - śmierci lub poważnych obrażeń - OSHA przybędzie, aby przeprowadzić dochodzenie.
  • 3) Skargi: Jeśli pracownik lub inna zainteresowana strona poinformuje OSHA o potencjalnym zagrożeniu, spodziewaj się wizyty. Na przykład niewłaściwe lub nieistniejące rękawice robocze mogą stanowić realną skargę dotyczącą bezpieczeństwa.
  • 4) Rutynowe inspekcje:Rutynowe, zaprogramowane inspekcje w branżach o wysokim stopniu zagrożenia mogą odbywać się okresowo, niezależnie od tego, czy doszło do jakiegoś incydentu lub ryzykownej sytuacji.Inspektorzy nie są tam po to, aby szkodzić firmie, są tam po to, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.

Opłaca się podporządkować inspektorowi:

Możesz odmówić wstępu inspektorowi, jeśli pojawi się bez nakazu.

Ale zastanów się nad tym przez chwilę: Wystarczy, że inspektor poprosi, a nakaz zostanie wydany. Potem wróci, a Ty nie będziesz miał możliwości odmówienia wejścia, przynajmniej nie bez zapłacenia wysokiej grzywny. Wtedy zamknięcie OSHA może się zdarzyć i to szybko.

Zgodność idzie bardzo długą drogę z inspektorami OSHA.

Nawet w obliczu ogromnego zagrożenia bezpieczeństwa praca z OSHA może oznaczać zmniejszenie lub nawet uniknięcie grzywny, w zależności od zagrożenia i pełnej sytuacji wokół niego.

Na przykład, w niektórych okolicznościach firma nie ponosi odpowiedzialności za zagrożenie, jeżeli nie było rozsądnego sposobu na przewidzenie lub kontrolowanie działań osoby bezpośrednio odpowiedzialnej.

Tak czy inaczej, odmowa nigdy nie kończy się dobrze.

Jak uniknąć złej inspekcji OSHA:

Najlepszą obroną przed oskarżeniem jest ofensywne podejście do bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Zapobiegaj zagrożeniom, zanim się pojawią. W zależności od branży możesz nigdy nie zostać poddany inspekcji OSHA.

Chociaż tak naprawdę nie możesz kontrolować incydentów w miejscu pracy ani zgłoszeń pracowników, możesz ustanowić i egzekwować program bezpieczeństwa

, w tym stosowanie wymaganego sprzętu ochrony osobistej. Istnienie norm i ich regularne egzekwowanie świadczy o staranności z Twojej strony.

OSHA jest zaangażowana w zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, więc Twoje relacje z agencją, jako specjalisty ds. bezpieczeństwa, nie powinny być nieprzyjazne.

Pomyśl o nich jak o partnerach w zakresie bezpieczeństwa. Oferują oni nawet bezpłatne oceny miejsca pracy, które pomogą Ci zidentyfikować zagrożenia wymagające korekty.

Podczas takiej wizyty nie są wystawiane żadne mandaty, a daje ci ona wiele informacji do twojego programu bezpieczeństwa.

Problem z rękawicami roboczymi nie skutkuje zamknięciem całej operacji przez OSHA. Nie mogą jej nawet zamknąć z powodu poważnego i oczywistego zagrożenia w miejscu pracy bez nakazu sądowego. Ale unikanie cytatów w obliczu zagrożeń trwa tylko przez chwilę.

W niektórych przypadkach nakaz może zostać wydany w ciągu jednego dnia. Najlepszym podejściem dla Ciebie, firmy i Twoich pracowników jest uczynienie bezpieczeństwa priorytetem każdego dnia, niezależnie od tego, czy zbliża się inspekcja, czy nie.

Pobierz jeden z naszych najczęściej poszukiwanych DARMOWYCH materiałów, aby uzyskać więcej informacji:

The Definitive Guide to Hand Protection

.

O Joe Geng Wiceprezes Superior Glove

Przeczytaj więcej o Joe Geng