Definicja zaangażowania i jego przejawy w miejscu pracy

Zaangażowanie

Najwyższe kierownictwo może informować o swoim poparciu dla bezpieczeństwa, ale prawdziwym sprawdzianem zaangażowania jest stopień, w jakim kierownictwo realizuje swoje zobowiązania, inwestując czas i pieniądze. Jeśli kierownictwo jedynie komunikuje swoje zainteresowanie bezpieczeństwem, ale nie podejmuje żadnych działań, wyraża moralne wsparcie, a nie zaangażowanie.

Liderzy dostają to, co dają!

Prawdziwe zaangażowanie jest wyrazem twardego i troskliwego przywództwa poprzez dawanie przykładu. Uczciwość, charakter i samodyscyplina to wartości, których wszyscy menedżerowie poszukują u swoich pracowników. Pracownicy będą wykazywać się tymi ważnymi cechami wtedy (i tylko wtedy), gdy zobaczą, że kierownictwo wykazuje się tymi wartościami jako pierwsze.

Wielcy liderzy naprawdę troszczą się o tych, którym przewodzą. Nie ma lepszego sposobu na zademonstrowanie przywództwa niż zapewnienie bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy dla wszystkich pracowników.

Do przemyślenia: Jeśli jesteś menedżerem lub przełożonym, zadaj sobie pytanie: "Czy naprawdę lubię moich ludzi?". Jeśli odpowiedź nie jest twierdząca, zacznij już teraz przemyśliwać swoją opinię, ponieważ prawie niemożliwe jest zademonstrowanie troskliwego przywództwa, jeśli nie lubisz swoich ludzi.

"Postanowiliśmy nie mieć żadnych urazów. Decydujemy się na zero urazów tego dnia i robimy to, nie dlatego, że jest to łatwe, ale dlatego, że jest to trudne, dlatego, że ten cel posłuży do zorganizowania i zmierzenia najlepszych naszych energii i umiejętności, dlatego, że to wyzwanie jest jednym z tych, które jesteśmy skłonni przyjąć, jednym z tych, których nie chcemy odkładać na później i jednym z tych, które zamierzamy wygrać, dlatego, że dbamy nie tylko o siebie, ale również o innych." S. Farnham, kierownik ds. bezpieczeństwa, Contrack, International