Nagranie pokazuje moment zderzenia dwóch samolotów w Stambule

Oto moment, w którym pasażerowie obawiali się "końca", gdy ich samolot został uderzony przez inny odrzutowiec na pasie startowym na ruchliwym międzynarodowym lotnisku.

Osoby znajdujące się na pokładzie powiedziały, że myślały, że "wybuchła bomba", gdy dwa samoloty nagle zderzyły się na płycie lotniska Atatürk w Stambule, w Turcji, donosi The Sunreported.

Brytyjska matka dwójki dzieci powiedziała, że obawiała się o swoje życie, gdy samolot Turkish Airlines, w którym się znajdowała, odciął ogon w szokującej kolizji.

Kaarina Barron, 55, z Berkshire, UK, i przyjaciółka Clare Chambers siedziały blisko tylnej części samolotu po wakacjach w północnym Cyprze.

"Nie staliśmy nawet przez minutę, a silniki wciąż pracowały, kiedy rozległ się ogromny hałas" - powiedziała menedżer ds. rozwoju biznesu w rozmowie z Mail Online.

"Brzmiało to jak wybuch bomby i cały samolot jakby się przechylił. Przez chwilę naprawdę pomyślałem 'to jest to, to jest koniec mojego życia'".

Odrzutowiec Asiana odciął ogon od nieruchomego tureckiego samolotu. Fot: CEN/AustralscopeŹródło:australscope

Ujawniła, że ekipy ratunkowe były wkrótce na miejscu katastrofy i chociaż jej lot był pełny, nikt na pokładzie nie odniósł obrażeń.

Na nagraniu widać, jak samolot Turkish Airlines parkuje przy bramce, gdy uderza w niego inny samolot pasażerski.

Samolot Asiana właśnie rozpoczął kołowanie przed startem, kiedy zderzył się z innym odrzutowcem w niedzielę po południu.

Skrzydło samolotu Asiana Airbus A330 uderzyło w płetwę ogonową samolotu Turkish Airlines Airbus A321, odrzucając ją na bok.

Uważa się, że żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń, ale oba samoloty wymagały rozległych napraw.

Samolot Asiana Airbus A330, który w momencie katastrofy miał lecieć do południowokoreańskiej stolicy Seulu, został uziemiony w Stambule.


Ogon samolotu Turkish Airlines został odcięty. Zdjęcie: Airport Haber Źródło: Supplied