Zmniejsz ryzyko urazów dzięki liście kontrolnej bezpieczeństwa drabiny

Bardziej niż jakikolwiek inny uraz w miejscu pracy upadki są przyczyną setek wypadków śmiertelnych w miejscu pracy każdego roku. W wielu branżach i firmach pracownicy muszą korzystać z pewnego rodzaju sprzętu wspinaczkowego, a wiele z tych upadków jest spowodowanych ignorowaniem środków ostrożności i procedur bezpieczeństwa dotyczących tych przyrządów wspinaczkowych.

Prowadzenie i przestrzeganie listy kontrolnej dotyczącej bezpieczeństwa drabin zapewnia, że wszyscy pracownicy korzystający z przyrządów wspinaczkowych zmniejszają ryzyko urazów związanych z upadkiem w miejscu pracy.

Przejrzenie listy kontrolnej bezpieczeństwa drabin może zająć tylko kilka chwil, ale może uratować życie Tobie lub Twojemu pracownikowi.

Wybór właściwego narzędzia do pracy

Nie wybralibyśmy młotka do pracy, która jest przeznaczona dla śrubokrętu, więc dlaczego mielibyśmy wybrać drabinę, która nie została zaprojektowana do pracy, którą mamy pod ręką?

Wybór właściwej drabiny może zapobiec różnego rodzaju problemom, w tym zarówno łatwości użytkowania, jak i obrażeniom. Istnieją różne rodzaje drabin do różnych zadań. Niektóre specyficzne typy drabin obejmują:

Drabiny Cotterman:

Te walcowane, stalowe drabiny magazynowe są świetną podstawą dla magazynów wszelkiego rodzaju. Ponieważ są one przenośne, mogą one być toczenia jednostki schody dla dostępu do obszarów wewnętrznych. Drabiny Cotterman są zaprojektowane dla łatwego dostępu z dołączonymi poręczami. Większość stylów zawiera platformy na górze struktury, zapewniając bezpieczniejszy dostęp podczas załadunku lub rozładunku.

Drabiny schodkowe:

Dla przeciętnej, codziennej pracy, może się okazać, że drabina schodkowa zapewni wysokość, której potrzebujesz.

Z opcji dla wysokości do 12 stóp, większość codziennych zadań mogą być wykonywane z standardowej drabiny schodkowej. Dodatkowo, dzięki wielu opcjom dla akcesoriów dodatkowych, mogą one zaoferować jeszcze więcej funkcjonalności i pomocy na jeszcze więcej rodzajów pracy.

Drabiny rozsuwane:

Do pracy, która musi być wykonywana na wysokości do 40 stóp, drabina przedłużająca może być wykorzystana.

Te drabiny są zwykle potrzebne do pracy na zewnątrz, ponieważ zapewniają one rozszerzony zasięg. Z wielu różnych opcji akcesoriów, te drabiny mogą wykonywać bezpiecznie, pewnie i skutecznie za każdym razem.

Drabiny o stałym dostępie:

Te rodzaje drabin są przeznaczone do konkretnego zastosowania, ponieważ są one instalowane w celu zapewnienia stałego dostępu do obszaru.

Mogą być zainstalowane wewnątrz lub na zewnątrz konstrukcji, oferując bezpieczny i niedrogi sposób dostępu do obszarów, które w przeciwnym razie byłyby trudne do uzyskania i wyjść awaryjnych.

Przestrzeganie środków ostrożności Większość wypadków z udziałem drabiny zdarza się, ponieważ osoby nie zwracają uwagi nie tylko na rodzaj drabiny, której używają, ponieważ pasuje do danej pracy, ale także nie zwracają uwagi na czerwone flagi przed użyciem. Zwykła kontrola przed użyciem może zapobiec wielu uszkodzeniom, więc jest to konieczne przed każdym użyciem drabiny. Upewnij się, że każda część drabiny, której zamierzasz użyć, jest sprawna i nieuszkodzona. Jeśli jakakolwiek część drabiny jest zużyta lub uszkodzona w jakikolwiek sposób, nie należy jej używać. Należy również sprawdzić, czy na drabinie nie ma naklejek opisujących prawidłowe użytkowanie. Na liście powinna być podana odpowiednia nośność drabiny, której zamierza się używać. Nigdy nie używać drabiny, która jest oceniana pod względem bezpieczeństwa dla mniejszej wagi, w tym użytkownika i sprzętu, który ma być przenoszony podczas używania drabiny.

Czego nie należy robić Lista kontrolna bezpieczeństwa drabiny

  • Nigdy nie używać drabiny na nierównej powierzchni.
  • Nigdy nie należy ustawiać drabiny na innych materiałach lub urządzeniach niż podłoga, aby uzyskać dodatkową wysokość.
  • Nigdy nie próbuj przesuwać drabiny, gdy jest w użyciu.
  • Nigdy nie używaj drabiny w ekstremalnych warunkach pogodowych do prac na zewnątrz.
  • Nigdy nie używać uszkodzonej drabiny.
  • Nie wolno tracić koncentracji podczas wchodzenia lub schodzenia z drabiny.