Czy potrafisz rozpoznać te znaki bezpieczeństwa i higieny pracy | Test MCQs

Co zazwyczaj oznaczają kwadratowe lub prostokątne, zielone znaki z białymi piktogramami?

że znajdujesz się w środowisku wolnym od zagrożeń i nie powinieneś nosić PPE Poinformują Cię, że korzystanie z wszelkich maszyn znajdujących się na tym terenie jest bezpieczne Wskażą procedury awaryjne lub lokalizację awaryjną że należy postępować ostrożnie Prawidłowo! Nieprawda!

Co oznacza ten znak?

Znak alarmowy Niebezpieczeństwo poślizgu Niebezpieczeństwo potknięcia Mokra podłoga Prawidłowo! Nieprawda!

Co oznacza ten znak?

Promieniowanie Pole magnetyczne System wentylacji Wentylator z ostrymi krawędziami Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Co oznacza ten znak?

Punkt dostępu do wody Niebezpieczeństwo - uwaga na węża Wąż strażacki Prawidłowo! Nieprawda!

Co oznacza ten znak?

Rozpoczyna się obszar badań okulistycznych Noś okulary na receptę Okulary przeciwsłoneczne są obowiązkowe Gogle ochronne są obowiązkowe Prawidłowo! Nieprawda!

Co będą oznaczać czerwone okrągłe znaki z ukośną linią i czarnymi piktogramami?

że stosowanie PPE w tym obszarze nie powstrzyma zagrożeń że pewne działania są zabronione że pracodawca powinien towarzyszyć Ci przy wjeździe że zagrożenia występujące na tym terenie są bardzo poważne Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Co oznacza ten symbol?

Niebezpieczeństwo amputacji Materiały żrące Stosować jedną kroplę na raz Niebezpieczeństwo przecięcia Prawidłowo! Nieprawda!

Co zazwyczaj oznaczają kwadratowe lub prostokątne, czerwone znaki z białymi piktogramami?

Skierują Cię do najbliższego wyjścia pożarowego i punktu zbiórki. Pomogą Ci zlokalizować i zidentyfikować sprzęt gaśniczy Że wkraczasz do poważnie niebezpiecznego środowiska że nie będziesz mógł wykonywać pewnych czynności w tym środowisku Prawidłowo! Nieprawda!

Co zazwyczaj oznaczają niebieskie, okrągłe znaki z białymi piktogramami?

że niektóre rodzaje maszyn są narażone na uszkodzenia że pewne działania w tym obszarze są zabronione że powinieneś być świadomy pobliskich niebezpieczeństw że noszenie określonego rodzaju sprzętu ochrony osobistej w tym obszarze jest obowiązkowe Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Co oznacza ten znak?

Tylko personel z upośledzeniem słuchu Ochrona słuchu musi być noszona Żadne z powyższych Dozwolone jest noszenie osobistych słuchawek Prawidłowo! Nieprawda!

Co oznacza ten klasyczny symbol ostrzegawczy?

Miejsce pochówku Materiał łatwopalny Laboratorium anatomiczne Materiał toksyczny lub trujący Prawidłowo! Nieprawda!

Co zazwyczaj oznaczają trójkątne, żółte znaki z czarnymi piktogramami?

Że należy wchodzić tylko z osobą towarzyszącą że używanie PPE na tym obszarze jest zabronione że niektóre rodzaje maszyn podlegają usterkom że w pobliżu znajduje się zagrożenie i należy zachować ostrożność/nie należy kontynuować pracy Prawidłowo! Nieprawda! Czy potrafisz rozpoznać te znaki bezpieczeństwa i higieny pracy? Dostałem 8% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 16% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 25% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 33% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Słabo Twój wynik w quizie o znakach BHP jest słaby, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 41% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Targi Twój wynik w quizie o znakach BHP jest sprawiedliwy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 50% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Targi Twój wynik w quizie o znakach BHP jest sprawiedliwy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Mam 58% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Zdobyłem 66% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 75% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 83% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 11% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 100% punktów w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie o znakach bezpieczeństwa i higieny pracy.

Podziel się swoimi wynikami:

Facebook Twitter

Proszę udostępnić ten quiz, aby zobaczyć swoje wyniki.

Facebook Toggle embed code