Sprawdź 15 najniebezpieczniejszych zawodów na świecie

Większość firm stara się zapewnić Ci bezpieczeństwo. Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, sprzęt ochronny, osłony, zasady i przepisy - wszystko po to, aby uchronić Cię przed urazami.

Istnieją również inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa, takie jak Behavior Based Safety (Bezpieczeństwo oparte na zachowaniu); jest to świetny proces pomagający w zarządzaniu tym, co Ty i Twoi współpracownicy robicie w pracy, aby zachować bezpieczeństwo.

Żadne z tych wartościowych, zapobiegawczych działań nie pozwala jednak zarządzać tym, co dzieje się w Twojej głowie - tylko Ty możesz to zrobić. To, co myślisz i czujesz, to prywatne wydarzenia, do których tylko Ty masz dostęp. Niestety, większość ludzi nie zarządza celowo tym, co myślą i czują. To się po prostu dzieje i oni się z tym godzą.

Większość pracujących ludzi jest narażona na niebezpieczeństwa i rzeczy, które mogą pójść źle pomimo wszystkiego, co kierownictwo, inżynieria, osłony sprzętu, zasady i PPE próbują zapobiec. Miejsce pracy jest niebezpieczne; w wielu zawodach można zginąć lub zostać niepełnosprawnym w ciągu kilku sekund.

Jednym z problemów jest to, że nawet w niebezpiecznych pracach ludzie popadają w samozadowolenie. Robili coś tak wiele razy, że wchodzą w strefę, w której rozpoczynają sekwencję zadań. Ludzie wchodzą do zamkniętej przestrzeni i zaczynają myśleć o kredycie hipotecznym, pieniądzach na studia dla swoich dzieci, o kłótni, którą odbyli z żoną dziś rano, lub o czymś, co powiedział ich przełożony, a co bardzo ich zdenerwowało.

Nie są więc w pełni skoncentrowani na niebezpiecznej sytuacji, w której się w danej chwili znajdują. Nie radzą sobie z tym, co dzieje się w ich głowie. Ich umysł robi co chce, idzie tam gdzie chce. To właśnie wtedy głowa naraża Cię na niebezpieczeństwo. Dać żadny ograniczeniom - żadny kierownictwu - twój wolno płynący myśli i uczucia mogą dostawać ciebie zabijają; W pracy, na drodze, lub w domu.

Więc pytanie brzmi: "Jak zarządzać tym, co dzieje się w twojej głowie?". To naprawdę nie jest takie trudne. W rzeczywistości, po zapoznaniu się z trzema krokami samoobrony, zgodzisz się z tym.

  1. Przestań myśleć - to prawda; powiedz swojemu umysłowi, żeby się zamknął, do cholery, już! Nie rozpoczynaj niebezpiecznego zadania ani nie wykonuj niebezpiecznej pracy, gdy twoje myśli szaleją. Ty możesz używać jakikolwiek pouczających słów ty potrzebujesz zatrzymywać twój umysł. Te, które używam dla siebie są trochę zbyt graficzne, aby umieścić je na papierze, ale przykuwają moją uwagę. Gdy jadę i zaczynam czuć zbyt bezpiecznego, przypominam sobie, że mogę umrzeć w każdej chwili. samochód iść przy ja w innym pasie może krzyżować nad środkową linią. On może być pijany i to może być moja ostatnia chwila. Celowo przypominam sobie, że mogę umrzeć za kierownicą. Czy to sprawia, że jestem nerwowy i nadwrażliwy? Pewnie, że tak. Właśnie o to mi chodzi - nad czujnością, skupieniem i koncentracją na niczym innym, jak tylko na tym, żeby przeżyć i wrócić do domu w jednym kawałku.
  2. Stop Distractions - Po zatrzymaniu natrętnych myśli i uczuć, nie pozwól im ponownie pojawić się w twoim umyśle. Ostatni badanie wskazywał że 47% czasu ludzie wykonujący pracę myśleć o coś innego. Gdy ty robisz "zatrzymywać myśleć" przyzwyczajenie, then ty potrzebujesz utrzymywać to iść. Stuff wydaje się wyskakiwać w naszych głowach spontanicznie, więc musimy dostać je out.Things że pop w naszych głowach nie muszą być logiczne lub związane z czymś, co się stało niedawno. Będą się pojawiać, ale musisz wziąć odpowiedzialność i świadomie powiedzieć sobie: "Nie zamierzam teraz o tym myśleć". Jeśli myśl powróci, ponownie kopnij ją w krawężnik. Skup się na pracy, a nie na rzeczach, które mogą ci zaszkodzić.
  1. Praktykuj czujność ochronną - zacznij uważnie i krytycznie badać swoje środowisko pracy. Szukaj wszystkiego, co niezwykłe, co może stanowić dla ciebie problem. Jeśli dzieje się coś, czego wcześniej nie zauważyłeś, zachowaj szczególną ostrożność. Poproś o pomoc lub opinię innej osoby. Poproś przełożonego, aby przyszedł i porozmawiał z Tobą o wszystkim, co Cię niepokoi. Podążaj za swoim instynktem; jeżeli podpowiada Ci, że coś jest nie w porządku, spróbuj znaleźć przyczynę. Zwracaj uwagę na to, co robią współpracownicy. Kiedy jesteś w pobliżu innych ludzi, którzy wykonują potencjalnie niebezpieczne zadania z użyciem sprzętu lub robią coś, co może pójść źle i stworzyć niebezpieczeństwo dla Ciebie - zachowaj czujność - bądź świadomy swojego otoczenia.

Wszystko to może wydawać się całkiem proste. Oczywiście, że wydaje się proste, ale nie jest tak łatwe, na jakie wygląda. Przejęcie kontroli nad swoimi myślami i uczuciami, kiedy jesteś w pracy, jest trudne. Praca jest frustrująca, czasami współpracownicy i przełożeni są frustrujący, a często życie poza pracą jest frustrujące, jak również.

Poza pracą masz mnóstwo czasu na rozmyślanie o różnych rzeczach. Ale kiedy angażujesz się w zadania, które mogą doprowadzić do obrażeń lub śmierci, musisz wziąć się w garść. Wszystko zaczyna się, gdy przestajesz myśleć o innych rzeczach i zaczynasz myśleć o ochronie siebie.