2 pracowników budowlanych uratowanych po awarii rusztowania, gdy zwisali z wysokości 6 pięter

Już po raz trzeci w ciągu roku pracownicy budowlani musieli być ratowani przez straż pożarną na południu Florydy, gdy dyndali w powietrzu. W ubiegłym roku w Sarasota na Florydzie doszło do dwóch wypadków, w których w ciągu zaledwie kilku miesięcy zawiodły podwieszone rusztowania. W zeszłym tygodniu w Palmetto Bay doszło do kolejnego wypadku, w którym interweniowała straż pożarna.

Na szczęście wszyscy pracownicy biorący udział w 3 ostatnich awariach rusztowań mieli na sobie uprzęże bezpieczeństwa i dzięki bohaterstwu ekip ratunkowych żadna z ofiar nie odniosła poważnych obrażeń.

W najnowszym wypadku dwóch mężczyzn zawisło 6 pięter nad ziemią podczas wykonywania prac konserwacyjnych na zewnątrz.

Kiedy ekipy ratunkowe, prowadzone przez Maggie Castro, strażaka-paramedyka z Miami-Dade, dotarły na miejsce zdarzenia, natychmiast skupiły się na mężczyźnie, który zwisał jedynie w osobistej uprzęży chroniącej przed upadkiem z wysokości, ze względu na ryzyko urazów uciskowych podczas wiszenia przez dłuższy czas.

Kiedy ekipy przybyły na miejsce, mężczyzna zwisał już od około godziny.

Jeśli w najbliższej przyszłości będziesz obsługiwał jedno z tych rusztowań, niech to będzie kolejne przypomnienie, aby dokładnie sprawdzić sprzęt przed rozpoczęciem pracy i zdecydowanie użyć odpowiedniego systemu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości, tak jak zrobili to ci mężczyźni.

Nie jest jeszcze jasne, co spowodowało ten upadek, ale OSHA ma przeprowadzić dochodzenie. Poniżej znajduje się film z akcji ratunkowej, udostępniony przez CBS Miami.