Rozwiąż 5 problemów skórnych związanych z pracą dzięki wysokiej jakości rękawicomSkóra jest największym organem Twojego ciała. Jej podstawową funkcją jest ochrona przed patogenami. Chociaż Twoja skóra jest wytrzymała, nie jest niezwyciężona.

Czasami potrzebuje ona dodatkowych barier, aby chronić Cię przed problemami skórnymi związanymi z pracą.

Noszenie odpowiednich rękawic jest ważne, ponieważ urazy mogą się zdarzyć na wiele różnych sposobów.

Znajomość zagrożeń, które nękają Twoje ręce, pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru.

Oto 5 najczęstszych problemów skórnych związanych z pracą i zalecenia dotyczące rękawic, które pomogą je rozwiązać.


#1. Kontaktowe zapalenie skóry:

Kontaktowe zapalenie skóry rąk jest powszechne w branżach związanych ze sprzątaniem, cateringiem, obróbką metali, fryzjerstwem, opieką zdrowotną, pracą mechaniczną i laboratoriami.

Co powoduje zawodowe zapalenie skóry?

Ten związany z pracą problem skórny powstaje w wyniku pracy z rozpuszczalnikami, środkami czyszczącymi i innymi substancjami drażniącymi.

Reakcje zapalenia skóry obejmują zaczerwienienie, zapalenie, wysypkę, pęcherze oraz suchą i popękaną skórę.


Jak zapobiegać kontaktowemu zapaleniu skóry:

Pierwszym krokiem do zapobiegania temu bolesnemu schorzeniu skóry jest prawidłowe mycie i suszenie rąk. Używaj miękkiego mydła, które nie zmyje olejków eterycznych z Twojej skóry.

Kupując rękawice zapobiegające kontaktowemu zapaleniu skóry, szukaj takich, które pozwalają skórze oddychać, a potowi wyparować.

Jeśli pot i wilgoć gromadzą się na skórze, dłonie stają się miękkie i bardziej podatne na uszkodzenia.

Rozważ zastosowanie wyściółki pod jednorazowymi rękaw icami, takiej jak STN120HF. Ta ultracienka rękawica inspektorska pochłania wilgoć z dala od skóry, a jej konstrukcja z połową palców nie ogranicza zdolności odczuwania.Prawidłowe usuwanie rękawic:

Sposób zdejmowania i pozbywania się rękawic ma ogromne znaczenie przy pracy z substancjami żrącymi, rozpuszczalnikami i olejami.

"Zdarzało mi się dotykać zewnętrznej strony rękawic podczas ich zdejmowania, co powodowało przenoszenie pestycydów na moje palce" - pisze Robert Phalen w swoim wpisie na temat kontaktowego zapalenia skóry. "Zdałem sobie również sprawę, że używałbym długopisu w rękawiczkach, a następnie używałbym tego samego długopisu bez rękawiczek".

Dowiedz się, jak prawidłowo zdejmować rękawiczki:

#2. Modzele:

Rozwijanie modzeli jest uważane za punkt dumy dla ludzi w każdej frakcji, od podnoszenia ciężarów po gitarzystów.

Chociaż modzele mogą ułatwiać grę na gitarze, wiele osób uważa je za nieestetyczne, a czasem nawet bolesne.

Pamiętaj: łatwiej jest zapobiegać kontuzjom niż je leczyć. Najlepszą metodą zapobiegawczą w przypadku modzeli jest noszenie rękawiczek.

Jeśli w ciągu dnia pracy Twoje ręce narażone są na duże tarcie (w branżach takich jak przenoszenie materiałów lub obróbka drewna), skórzane rękawice, takie jak S13KBGLP, mogą Ci pomóc.

Wykonana z koziej skóry, najmocniejszej skóry w naturze, rękawica ta ma odporny na przecięcia splot sznurkowy, który zapewnia lepszy ruch dłoni i oddychalność w porównaniu z rękawicami w pełni skórzanymi.Jak usunąć modzele:

Istnieje dobry i zły sposób na usuwanie modzeli.

nbsp;

Zły sposób:

Wybieranie ich. Kiedy dłubiesz w modzelu, twoje ciało interpretuje to jako wezwanie do zrobienia go grubszym i twardszym.

Uderzanie w modzel może również powodować krwawienie, a jeśli narzędzie, którego używasz, nie jest sterylne, może to prowadzić do infekcji.


Właściwy sposób:

  1. Namocz dotknięty obszar w ciepłej wodzie z dodatkiem soli Epsom przez 15 do 30 minut.
  2. Kiedy skóra zmięknie, zetrzyj martwy naskórek za pomocą pumeksu lub tarki do golenia.
  3. Zwróć uwagę, aby nie wchodzić zbyt głęboko.
  4. Osusz skórę i nawilż ją.


Chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących zdrowych dłoni?

Przeczytaj nasz post "Co Twoje dłonie próbują Ci powiedzieć"

#3. Tężec:

Tężec, znany również jako szczękościsk, jest infekcją charakteryzującą się skurczami mięśni. Skurcze te zazwyczaj zaczynają się w szczęce i postępują do reszty ciała.

Spowodowany przez brudny przedmiot, taki jak igła lub gwóźdź, który przebija skórę, tężec może powodować skurcze, problemy z oddychaniem i ataki serca.

Chociaż tężec nie jest problemem skórnym per se, takie nakłucia najczęściej zdarzają się na dłoniach lub stopach. Chociaż szczepionka przeciw tężcowi może zwalczyć infekcję, 10% osób, które zachorowały na tężec umiera.

Przeciwciała powstałe w wyniku szczepionki zmniejszają się z upływem czasu, dlatego co dziesięć lat powinieneś otrzymać zastrzyk przypominający.Wybierając rękawice chroniące przed przekłuciami, które mogą prowadzić do tężca, zapalenia wątroby lub sepsy, szukaj tych wykonanych z Punkban™, jak nasze S10LXPB.

Punkban™ został zaprojektowany poprzez zastosowanie wielu warstw Kevlaru®, aby stworzyć barierę odporną na przebicie, która może chronić przed igłami podskórnymi.#4. Oparzenia termiczne:

Occupational Safety and Health Administration (OSHA) donosi, że każdego roku 5,000 pracowników jest hospitalizowanych w wyniku oparzeń.

Spośród tych 5 000 urazów, 200 z nich kończy się śmiercią.

Większość oparzeń można leczyć i im zapobiegać.

Różne rodzaje rękawic termicznych są przeznaczone do pracy w różnych temperaturach, dlatego należy znać temperaturę przedmiotu, którym się posługujemy.

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć dzięki poradnikowi dla początkujących na temat odporności na ciepło.

#5. Cement się pali:

Każdy, kto kiedykolwiek pracował z betonem wie, że może on poparzyć skórę.

Fuga do płytek, zaprawa, tynk, stiuk, lastryko... i każdy inny produkt zawierający cement również może to zrobić.

Nie sądzisz, że jest to duży problem?

Bureau of Labor Statistics podaje, że liczba utraconych dni roboczych w branży murarskiej jest 2,5 razy większa, a w branży betonowej 7 razy większa niż średnia krajowa w USA.

Dzieje się tak z powodu żrącego charakteru cementu.

Cement zawiera tlenek wapnia, który sam w sobie nie jest szkodliwy.

Jednak, gdy cement jest mieszany z wodą, powstaje wodorotlenek wapnia (Ca(OH)2). Niezabezpieczony kontakt z mokrym cementem może prowadzić do poważnego podrażnienia skóry i oparzeń chemicznych, ze względu na wysoki poziom pH wodorotlenku wapnia.


Jak zapobiegać poparzeniom cementem:

Podczas pracy z cementem lub produktami zawierającymi cement należy zakrywać odsłoniętą skórę. Jeśli cement przypadkowo zetknie się ze skórą, należy natychmiast przemyć to miejsce chłodną wodą.

Ręce są jedną z najbardziej wrażliwych części ciała i muszą być zakryte.

Idealnie byłoby mieć na sobie rękawice odporne na chemikalia, takie jak nasza NIF3018.

Ta opcja nie jest realistyczna w szczycie lata z powodu braku oddychalności.

Zamiast tego należy wybrać coś takiego jak S10LXQ. Ta prosta, oddychająca opcja ochroni Twoje ręce bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

Problemy skórne związane z pracą:

Problemy skórne związane z pracą są bardzo powszechne i mogą wystąpić w każdej branży.

Mogą one być bardzo kosztowne dla zdrowia pracownika dotkniętego chorobą oraz dla pracodawcy, który może stracić pracownika.

Należy również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak nieobecności pracowników związane z leczeniem, rekrutacją, szkoleniami i wydatkami na odszkodowania.

Dobra wiadomość jest taka, że chociaż problemy te są powszechne, można im zapobiec.

Wybierz odpowiednią parę rękawic, które będą Cię chronić, nie utrudniając pracy.

Zobacz, jak może pomóc nasz program Advocate.

O stronie Robert Gheesling

Przeczytaj więcej o Robercie Gheeslingu