Sprawdź, jak bezpiecznie pracować w niebezpiecznym środowisku

Jednym z największych wyzwań w prowadzeniu firmy jest kwestia bezpieczeństwa pracowników. Pomimo wprowadzenia ustawy o bezpieczeństwie i higienie pracy (Occupational Safety and Health Act), wypadki związane z pracą są odnotowywane w oszałamiającej liczbie.

Każdego roku ponad 4500 Amerykanów ginie w miejscu pracy, a ponad 4 miliony doznaje poważnych obrażeń związanych z pracą. Co gorsza, około 60% z nich nie jest nawet zgłaszanych w krajowych ankietach.

Urazy związane z pracą są najbardziej widoczne w takich branżach jak transport lotniczy, produkcja drewna i hodowla zwierząt. Wynika to z charakteru pracy i rodzaju sprzętu używanego w tych zawodach.

Ale tylko dlatego, że Twoja branża nie znajduje się na szczycie listy, nie oznacza to, że jesteś wolny od podatności na zagrożenia. Każde miejsce pracy może być narażone na zagrożenia, które mogą kosztować Cię więcej niż tylko spadek wydajności firmy.

Wbrew temu, co sądzi większość ludzi, zagrożenia w miejscu pracy to coś więcej niż obrażenia fizyczne. Pierwszym krokiem do upewnienia się, że Twoi pracownicy są chronieni przed urazami w miejscu pracy, jest wiedza o rodzajach zagrożeń czyhających w Twojej przestrzeni biznesowej. Oto sześć najczęstszych rodzajów zagrożeń w miejscu pracy:

  • Chemiczne
  • Fizyczne
  • Biologiczne
  • Ergonomiczne
  • Psychologiczne
  • Promieniowanie

Niektóre miejsca pracy są bardziej podatne na zagrożenia niż inne, ale rozpoznanie, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się Twoi pracownicy w pracy, pomoże Ci znaleźć lepsze sposoby ich uniknięcia.

Oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy, które pozwolą uchronić pracowników przed najczęstszymi zagrożeniami:

Zapewnij właściwą obsługę sprzętu. Większość, jeżeli nie wszystkie, poważniejsze rodzaje obrażeń związanych z miejscem pracy są spowodowane niewłaściwym obchodzeniem się ze sprzętem. Oparzenia, skaleczenia i przypadkowe amputacje to jedne z najczęstszych zagrażających życiu urazów spowodowanych przez sprzęt. Wciągnięcie w ruchome maszyny podczas pracy jest również jedną z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych w miejscu pracy. Upewnij się, że zainwestowałeś we właściwą edukację każdego ze swoich pracowników w zakresie bezpiecznego korzystania z maszyn w miejscu pracy.

Zachęcaj do właściwej komunikacji. Zła komunikacja w miejscu pracy jest nie tylko główną przyczyną nieporozumień i konfliktów pomiędzy współpracownikami, ale może również powodować obrażenia! Upewnij się, że Twoi pracownicy wiedzą, jak rozpoznawać oznaki zagrożenia w miejscu pracy - nieprawidłowo działające części i maszyny, niebezpieczne procesy itp. - oraz że są świadomi, jak ważne jest natychmiastowe zgłaszanie takich problemów kierownictwu, aby można było podjąć szybkie działania.

Opracuj plan ewakuacji. Oprócz posiadania planu ewakuacji należy regularnie informować pracowników o tym, co należy robić w razie wypadku lub niebezpiecznego zdarzenia. Upewnij się, że znaki/przypomnienia dotyczące planu ewakuacji są widoczne w każdym dziale w miejscu pracy. Upewnij się również, że drogi ewakuacyjne są wyraźnie oznaczone.

Zainwestuj w odpowiedni sprzęt. Oszczędność kilku dolarów na sprzęcie niskiej jakości może w dłuższej perspektywie kosztować Cię więcej niż tylko pieniądze. Około 4% wszystkich urazów w miejscu pracy jest spowodowanych wadliwym sprzętem, a większości z tych przypadków można było zapobiec! Zainwestuj w wysokiej jakości sprzęt i urządzenia zabezpieczające, aby uniknąć niepożądanych wypadków!

Przeprowadzaj regularne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i utrzymuj apteczki w całym miejscu pracy. Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do wypadku. Niezbędna jest odpowiednia wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy, a także posiadanie apteczek pierwszej pomocy w zasięgu ręki w całym miejscu pracy.

Inwestuj w wysokiej jakości, ergonomiczne wyposażenie. 33% wszystkich zgłoszonych przypadków obrażeń i chorób w miejscu pracy jest spowodowanych zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi. Dolegliwości te są często bolesne i niewygodne i są uważane za poważne zagrożenie dla zdrowia w miejscu pracy. Na szczęście istnieje sprzęt i wyposażenie, które pomoże poprawić jakość miejsca pracy z korzyścią dla pracowników - od krzeseł, przez stoły, po maty podłogowe.

Zainwestuj w wysokiej jakości, trwałą ochronną odzież roboczą. Pierwszą linią obrony Twoich pracowników przed oparzeniami, wybuchami i przypadkowym potrąceniem w miejscu pracy jest odzież, którą noszą. Zainwestuj w odpowiednią ochronną odzież roboczą, taką jak odzież ognioodporna i o wysokiej widoczności firmy Doritex. Nasza zatwierdzona przez przemysł odzież nie tylko zapewnia maksymalną ochronę, ale jest również zaprojektowana tak, aby wytrzymać rygorystyczne warunki pracy wymagające dużego wysiłku fizycznego. Skontaktuj się z firmą Doritex pod numerem 800-242-2145 lub skontaktuj się z nami na portalach społecznościowych, aby dowiedzieć się więcej o naszej linii ochronnej odzieży roboczej.