Strażak łapie dziecko wyrzucone z płonącego budynku

Strażak złapał dziecko, które zostało wyrzucone z płonącego budynku w Georgii, podczas wstrząsającej akcji ratunkowej uchwyconej na wideo.

Wśród krzyków przerażenia i chaosu, materiał filmowy pokazuje kpt. Scotta Stroupa podnoszącego ręce w powietrze i ustawiającego się pod ojcem, który trzyma swoje 5-letnie dziecko w jednej ręce, walcząc o zejście po drabinie. Kiedy ojciec wypuszcza dziecko z balkonu na trzecim piętrze, Stroup łapie je do góry nogami, a następnie ucieka przed płomieniami.

Był to tylko jeden z cudownych ocaleń dokonanych podczas pożaru 3 stycznia, który szybko pochłonął budynek mieszkalny w Decatur w stanie Ga, jak donoszą lokalne media. Strażacy podobno złapali również 1-miesięczne dziecko, które zostało wyrzucone z budynku.

"Łapaliśmy dzieci jak piłkę nożną, dosłownie", DeKalb County Fire Capt. Eric Jackson powiedział Atlanta Journal-Constitution. "Byli dorośli, którzy byli na balkonie, którzy upuszczali swoje dzieci prosto w nasze ramiona. Mieliśmy kilku strażaków łapiących dzieci, więc to było po prostu niesamowite".

Czterech dorosłych i ośmioro dzieci odniosło drobne obrażenia w wyniku pożaru, według Channel 2 Action News.

Wideo z akcji ratunkowej zostało nagrane z kamery na hełmie innego strażaka.