Dlaczego systemy przeciwpożarowe są ważne?

Jak wszyscy wiedzą, wiele budynków komercyjnych jest wyposażonych w profesjonalne systemy tryskaczowe. W rzeczywistości, większość miast i stanów nakazuje, że konstrukcje o określonym typie konstrukcji lub określone rodzaje działalności gospodarczej muszą, zgodnie z prawem, mieć zainstalowany system tryskaczowy. Obecnie Kolorado nie ma ogólnokrajowego kodeksu budowlanego, ale lokalne jurysdykcje mogą przyjąć rozporządzenie w sprawie tryskaczy.

Podczas gdy tryskacze są dość popularne i powszechnie znane, większość ludzi - w tym właściciele firm i budynków - nie ma pojęcia, dlaczego są one tak istotne dla bezpieczeństwa pożarowego i uniknięcia ogromnych szkód pożarowych.

Zrozumienie znaczenia systemów tryskaczowych pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego konieczna jest ich właściwa konserwacja i testowanie. Zapewni to również, że systemy tryskaczowe są zainstalowane, zagruntowane i gotowe do działania w razie potrzeby.

Dlaczego więc warto dbać o systemy tryskaczowe w swoim miejscu prowadzenia działalności? Oto cztery kluczowe powody, dla których te systemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego są absolutnie niezbędne:

Ratują życie

Ochrona życia powinna być zawsze priorytetem numer jeden w każdej sytuacji. Jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, nic nie chroni życia bardziej niż prawidłowo utrzymany automatyczny system zraszaczy.

Narodowe Stowarzyszenie Ochrony Przeciwpożarowej (NFPA) stwierdziło, że nigdy nie odnotowano więcej niż dwóch ofiar śmiertelnych w budynku, w którym istniał pełny, dobrze utrzymany automatyczny system tryskaczowy. Ta pojedyncza statystyka doskonale ilustruje ich skuteczność.

Zmniejszają potencjalne straty o połowę

Następstwa pożaru mogą być katastrofalne dla firm, ale tryskacze znacznie poprawiają sytuację. Odkryto, że w połączeniu z innymi systemami wczesnego ostrzegania o pożarze i bezpieczeństwie życia, automatyczne tryskacze przeciwpożarowe są w stanie zmniejszyć straty materialne, obrażenia i śmierć o ponad 50%.

Firmy niezabezpieczone przez systemy zraszaczy mogą dosłownie spłonąć doszczętnie. Nawet w przypadkach, gdy ubezpieczenie pokrywa koszty odbudowy, utrata klientów może być tak druzgocąca, że firma nigdy nie zostanie ponownie otwarta.

Zapobiegają problemowi, zanim wymknie się spod kontroli

Czujniki dymu, ciepła i płomienia mogą ostrzec mieszkańców budynku o pożarze, ale nie mogą zrobić nic, aby opanować sytuację. Gdy tylko głowica automatycznego tryskacza zostanie podgrzana do określonej temperatury, otworzy się i zacznie zalewać płomień wodą i nie zatrzyma się, dopóki straż pożarna nie wyłączy dopływu wody. Może to całkowicie stłumić ogień, zanim będzie miał szansę się rozprzestrzenić, lub może znacznie spowolnić rozprzestrzenianie się płomieni, dając strażakom te cenne chwile, często potrzebne do ratowania mienia i życia. W obu przypadkach zwiększa to bezpieczeństwo, zmniejszając jednocześnie straty materialne.

Są praktycznie bezawaryjne

Każdy, kto kiedykolwiek oglądał program telewizyjny lub film, prawdopodobnie widział scenę, w której system zraszaczy przeciwpożarowych jest aktywowany, gdy ktoś włączy alarm przeciwpożarowy. Jesteśmy tu po to, aby powiedzieć, że Hollywood jest w błędzie.

Aby system tryskaczy przeciwpożarowych mógł się włączyć, żarówka lub bezpiecznik znajdujący się w głowicy tryskacza musi zostać podgrzany do określonej temperatury. Oznacza to, że poszczególne zraszacze są aktywowane tylko w przypadku prawdziwego pożaru.

Głowice tryskaczy są na tyle czułe, że otwierają się w razie potrzeby, ale nie na tyle finezyjne, by powodować niepotrzebne szkody w mieniu. W rzeczywistości badania wykazały, że tryskacze działają podczas ponad 90% wszystkich zgłoszonych pożarów budynków, które są wystarczająco duże, aby aktywować system. Innymi słowy, działają one 9 razy na 10. Ten jeden raz na 10, kiedy zawodzą, jest prawie zawsze spowodowany brakiem konserwacji.

Instalacja i bieżąca konserwacja systemu tryskaczowego powinna być priorytetem dla Twojej firmy. Nie wahaj się skontaktować się z ekspertami z Frontier Fire, aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji tryskaczy, testowania, naprawy i konserwacji.