15 Środki ostrożności podczas pracy z elektrycznością

15 środków ostrożności, które elektrycy i właściciele domów muszą podjąć podczas pracy z elektrycznością

Znalazłem to w moim dachu dzisiaj!!!

Kliknij TUTAJ dla Sprzęt elektryczny Risk Assessment Forms and Checklists

Podczas pracy z elektrycznością niezwykle ważne jest zachowanie środków ostrożności. Bezpieczeństwo nie może być narażone na szwank i w pierwszej kolejności należy przestrzegać pewnych podstawowych zasad. Podstawowe wytyczne dotyczące bezpiecznego obchodzenia się z prądem elektrycznym udokumentowane poniżej pomogą Ci podczas pracy z prądem.

1.

Podczas pracy z elektrycznością należy zawsze unikać wody. Nigdy nie dotykaj ani nie próbuj naprawiać żadnych urządzeń elektrycznych lub obwodów mokrymi rękami. Zwiększa to przewodność prądu elektrycznego.

2.

Nigdy nie używaj sprzętu z postrzępionymi przewodami, uszkodzoną izolacją lub wyłamanymi wtyczkami.

3.

Jeśli pracujesz przy jakimkolwiek gniazdku w swoim domu, zawsze wyłączaj je z sieci. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie znaku na panelu serwisowym, aby nikt przez przypadek nie włączył głównego wyłącznika.

4.

Podczas pracy zawsze używaj izolowanych narzędzi.

5.

Zagrożenia elektryczne obejmują odsłonięte części będące pod napięciem oraz niestrzeżone urządzenia elektryczne, które mogą niespodziewanie znaleźć się pod napięciem. Na takich urządzeniach zawsze znajdują się znaki ostrzegawcze, takie jak "Ryzyko porażenia prądem". Zawsze zwracaj uwagę na takie znaki i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa ustanowionych przez kodeks elektryczny obowiązujący w kraju, w którym przebywasz.

6.

Zawsze używaj odpowiednich izolowanych rękawic gumowych i gogli podczas pracy na jakimkolwiek odgałęzieniu obwodu lub jakimkolwiek innym obwodzie elektrycznym.

7.

Nigdy nie próbuj naprawiać urządzeń znajdujących się pod napięciem. Zawsze najpierw sprawdź, czy jest on odłączony od napięcia za pomocą testera. Kiedy tester elektryczny dotyka przewodu pod napięciem lub gorącego, żarówka wewnątrz testera zapala się, pokazując, że przez dany przewód płynie prąd elektryczny. Przed przystąpieniem do pracy należy sprawdzić testerem elektrycznym wszystkie przewody, zewnętrzną metalową osłonę panelu serwisowego oraz wszelkie inne wiszące przewody.

8.

Nigdy nie używaj drabiny aluminiowej lub stalowej, jeżeli pracujesz przy jakimkolwiek gniazdku na wysokości w swoim domu. Przepięcie elektryczne uziemi cię i cały prąd elektryczny przejdzie przez twoje ciało. Zamiast tego używaj drabiny bambusowej, drewnianej lub z włókna szklanego.

9.

Zapoznaj się z kodem przewodów w swoim kraju.

10.

Zawsze sprawdzaj wszystkie GFCI raz w miesiącu. GFCI (Ground Fault Circuit Interrupter) jest urządzeniem RCD (Residual Current Device). Stały się one bardzo powszechne w nowoczesnych domach, zwłaszcza w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka i kuchnia, ponieważ pomagają uniknąć zagrożenia porażeniem prądem elektrycznym. Jest on zaprojektowany tak, aby rozłączyć się wystarczająco szybko, aby uniknąć obrażeń spowodowanych przez nadmierny prąd lub zwarcie.

11.

Zawsze używaj wyłącznika automatycznego lub bezpiecznika o odpowiedniej wartości znamionowej prądu. Wyłączniki i bezpieczniki są urządzeniami ochronnymi, które automatycznie odłączają przewód pod napięciem, gdy wystąpi stan zwarcia lub nadmiar prądu. Wybór odpowiedniego bezpiecznika lub wyłącznika automatycznego ma zasadnicze znaczenie. Zazwyczaj do ochrony przed zwarciem wybierany jest bezpiecznik o wartości 150% normalnego prądu obwodu. W przypadku obwodu o prądzie 10 amperów, bezpiecznik 15 amperowy będzie chronił przed bezpośrednim zwarciem, podczas gdy bezpiecznik 9,5 amperowy ulegnie przepaleniu.

12.

Praca na zewnątrz z podziemnym okablowaniem może być niebezpieczna. Wilgotna gleba wokół kabla jest dobrym przewodnikiem elektryczności, a zwarcia doziemne są dość powszechne w przypadku okablowania podziemnego. Używanie szpadla do kopania przy kablu może łatwo uszkodzić okablowanie, dlatego lepiej jest kopać przy kablu ręcznie, w izolowanych rękawicach.

13.

Podczas pracy przy tablicy elektrycznej lub panelu serwisowym należy zawsze zakładać zaślepkę na przewód gorący/żywy, ponieważ może dojść do zwarcia gołych końców przewodu pod napięciem z przewodem neutralnym. Nasadka izoluje miedziane końce przewodu, zapobiegając w ten sposób porażeniu prądem, nawet w przypadku omyłkowego dotknięcia.

14.

Zachowaj ostrożność podczas usuwania kondensatora z obwodu. Kondensator przechowuje energię i jeśli nie jest prawidłowo rozładowany po usunięciu może łatwo spowodować porażenie prądem. Łatwy sposób na rozładowanie kondensatora niskiego napięcia jest to, że po usunięciu z obwodu jest umieścić końcówkę dwóch izolowanych śrubokrętów na zaciskach kondensatora. To będzie rozładować. Dla wysokiego napięcia te 12 Volts żarówka może być używany. Podłączenie żarówki z kondensatorem będzie zapalić żarówkę, wykorzystując ostatnią z przechowywanych energii.

15.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas lutowania płytek drukowanych. Noś okulary ochronne i trzymaj się z dala od oparów. Trzymaj lutownicę w podstawce, gdy nie jest używana; może się bardzo rozgrzać i łatwo spowodować poparzenia.

WIĘCEJ ZASOBÓW DOTYCZĄCYCH BEZPIECZEŃSTWA ELEKTRYKÓW I ELEKTRYKÓW

Więcej artykułów o bezpieczeństwie elektrycznym

Zdjęcia bezpieczeństwa elektrycznego

Slogany bezpieczeństwa elektrycznego

Formy oceny ryzyka związanego z bezpieczeństwem elektrycznym

Bezpieczeństwo elektryczne

w domu - Bezpieczeństwo RyzykoQuick

Tips for Preventing Electrical Issues in the Workplace - Safety ...

Quick Tips for Preventing Electrical

Issues in the Workplace Guest post Spacerując po hali fabrycznej, widzisz rozlany galon oleju silnikowego i wiesz ...

Bezpieczeństwoelektryczne

w domu - Ryzyko bezpieczeństwa Bezpieczeństwo

elektryczne

w domu Guest Post Każdego roku widzimy tysiące ludzi są porażeni prądem lub ranni w swoich domach z powodu energii elektrycznej związanej ...

Kto jest "kompetentną osobą" w testowaniu i znakowanie elektryczne ..

.

W każdym stanie Australii są broszury i arkusze faktów odnoszących się do bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych

i jego wymagań w ramach prawa ustawowego.

Zagrożeniaelektryczne

w miejscu

pracy i jak im zapobiegać - Safety

RiskZagrożenia

elektryczne

w miejscu pracy stanowią duży odsetek wypadków, gdy sprzęt nie jest w

dobrym stanie.

Przeczytaj dalej, aby poznać kilka powszechnych ...

 • Bio
 • Najnowsze posty
 • Więcej informacji

Barry SpudSafety

Crusader, BBS Fanatic, Zero Harm Zealot, Compliance Controller i Global Pandemic Expert at Everything SafetyLatest

posts by Barry Sp

ud

(zobacz wszystkie)

 • MSDS Mężczyzna - 10 lipca 2021r.
 • MSDS FEMALE - 10 lipca 2021r.
 • Złe zdjęcia bezpieczeństwa - 20 grudnia 2020
 • Dlaczego uwielbiamy głupie zdjęcia bezpieczeństwa - 14 grudnia 2020
 • Wskazówki Barry'ego Spuda dotyczące kontroli zagrożeń - 28 sierpnia 2020r.

Prosimy o udostępnianie naszych postów

 • Kliknij, aby wydrukować (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby wysłać to e-mailem do znajomego (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na LinkedIn (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Reddit (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie)