Plaże na Florydzie zamknięte po ataku rekinów, 2 osoby ranne: Raport

Dwie osoby zostały hospitalizowane z powodu ukąszeń rekinów w piątek po południu, kiedy pływały w wodzie w pobliżu Sadler Road w Fernandina Beach na Florydzie.

Straż pożarna z Fernandina Beach przybyła na miejsce zdarzenia trzy minuty po otrzymaniu zgłoszenia o rzekomym ataku rekina. Minuty później, urzędnicy zostali zaalarmowani o dodatkowym urazie związanym z rekinem.

"Obaj pacjenci są podobno stabilni, z obrażeniami niezagrażającymi życiu. Żaden z pacjentów nie był w stanie doradzić, jaki rodzaj lub rozmiar życia morskiego spowodował ich obrażenia", powiedział rząd miasta Fernandina Beach w oświadczeniu na Facebooku w piątek wieczorem.

Według WJTX, 30-letni mężczyzna i 17-latek zostali ranni przez rekiny. Mężczyzna, który uprawiał surfing, powiedział, że prawie 4-stopowy rekin pielęgniarski ugryzł go, gdy próbował go kopnąć w drodze powrotnej do brzegu, jak donosi stacja informacyjna. Nastolatek został podobno ugryziony w wodach oddalonych o około milę od pierwszego incydentu.

Fernandina Beach's Division of Ocean Rescue zamknął wszystkie plaże w okolicy w piątek, z urzędnikami delegowania podwójne czerwone flagi przy wejściach na plaże.

"Woda zamknięta dla publiczności, ze względu na potencjalnie niebezpieczne życie morskie" - czytamy na znakach umieszczonych na zewnątrz plaż.

ZAPOBIEGANIE ATAKOM REKINÓW: CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ

Urzędnicy z Division of Ocean Rescue badają zgłoszone incydenty i planują patrolować teren przed ponownym otwarciem plaż.

Floryda nie jest obca pod względem obserwacji rekinów. W 2016 roku odnotowano 32 ataki rekinów w stanie, zgodnie z najnowszym raportem Florida Museum International Shark Attack File. Od 2007 do 2016 roku doszło w sumie do 243 ataków - w tym jednego śmiertelnego.